FALCAR

Katka Hajdinová/zpěv
Dave Palounek/baskytara,zpěv
Marty Palounek/kytara,zpěv
Martin Vychopeň/klávesy
Adam Šafránek/bicí

FALCAR

Stručný popis kapely: Power metalová banda s orchestrálními prvky s datem vzniku na
začátku června 2009, aktivní koncertování od září 2010. Na kontě 20 koncertů, demo v
přípravě, do září letošního roku bez stabilního klávesáka. Cíl: žádný zikkurat není
dost vysoký.

http://bandzone.cz/falcar

FATA MORGANA


Roman "Ajsa" Hanzlíček - zpěv
Petr "Basa" Neuman - basa
Jan "Jimbo" Hucl - bicí
Roman "Sabat" Benda - kytara
David "Dave" Černý - kytara

FATA MORGANA

Kapela vznikla již ke konci 80.let,za celou dobu existence si vytvořila status"legendy" horor metalu na Plzeňsku. Vyšla řada demosnímků,VHS a 2 oficiální řadová alba s názvy "Hroby se otvírají" a "Spalovač mrtvol". Poslední CD(2003) doprovázel návrat na koncertní pódia a od té doby kapela proděla mnoho a mnoho personálních změn,které zapříčinily neustálé posouvání tvoření a vydání nového materiálu. Nicméně kapela je stále velice aktivní, nyní se již ustálila sestava a máme připraveny nové skladby a samozřejmě se pokračuje i v "horor metal show."
Staré kousky,ale i nové demo verze jsou ke slyšení a ke stažení na bandzonu kapely.
Cíle jsou jasné, v co nejbližší době nahrát nové album a pokračovat v koncertování...

http://bandzone.cz/fatamorgana

 

GIBON´S


Libor Bartoš - zpěv a basa
Karel Utikal - kytara
Jirka Roček - kytara
Jarda Baloun - bicí, zpěv

GIBON´S


Jako kapela jsme začali hrát cca.v září roku 2008.
V zimě 2009 jsme přibrali klávesáka.
Na počátku léta 2010 jsme natočili demo CD Gibon´s I.
Od záčátku roku 2011 jsme v konečné sestavě bez kláves.

http://bandzone.cz/gibons

 

GRACE

Aktuální sestava 2011

Roman Křenek - basa, zpěv
Petr Kučera - kytara
Patrik DAFFY Nejedlý - bicí

GRACE

Kapela GRACE vznikla v roce 1996. Od vzniku se snažíme propagovat styl melodický death metal podle vzoru švédských kapel jež byli na vrcholu právě v devadesátých letech (viz Hypocrisy,Grave,Unleashed Dismember,Edge Of Sanity,Entombed). V letošním roce tedy slavíme 15 let od založení kapely. Od vzniku se nám podařilo natočit tyto nahrávky:

The Enemy - demo 1997.
The Snapper - demo 1998.
The TeleTeleTubbies - mini CD - 2003.
Reborn - promo 2007.
13 steps - debut CD - 2008.
Syberyja - maxi singl 2011.

http://bandzone.cz/grace

 

GREYMON

Lucie Čmolíková - zpěv
Tomáš Pícl - kytara, zpěv
Ladislav Soutner - baskytara, zpěv
Vít Kraus - klávesy
Karel Winkelhöfer - bicí nástroje

GREYMON


Skupina GREYMON vznikla v létě roku 2000. Minulost je vzhledem k následnému vývoji poněkud nepřehledná. Dřívější sestavy za sebou zanechaly několik nahrávek, spoustu nezapomenutelných koncertů a několik více či méně výrazných stop v médiích. Současná podoba kapely se začala formovat v roce 2007, krátce poté bylo jasno, kudy se bude Greymon v následujících letech ubírat.
Současné tvorbě vévodí neskrývaná retroatmosféra, hravé aranže, bohaté vícehlasé vokály, pompézní klávesy a kytara, která před riffováním dává přednost melodickému prolínání s klávesami. To vše na základu precizní, ale přesto vynalézavé a hravé rytmiky. Výsledkem je mix melodického hardrocku a metalu s vlastním nezaměnitelným rukopisem. V roce 2010 spatřilo světlo světa album "Ďáblova nevěsta", které kapele pomáhá na pomalé cestě k dalším metám. Největším úspěchem Greymonu je však to, že stále zůstává soudržnou partou kamarádů (a to včetně bývalých členů), pro které je hudba tou nejlepší zábavou a odreagováním od pozemských starostí.

http://bandzone.cz/greymon

HELLOCAUSTOR

Dictator - vocal
Vlad Blasphemer-kytara
Lord Obst-kytara
Onslaughter-bassa
Bredy666-bicí nástroje

HELLOCAUSTOR

na kontě máme cd-r/demo BESTIAL THRASH ATTACK 2009......dále příprava split album s kapelou KILL.....která je ve fázy dokončování.....
naše cíle jsou jasný...nážez až do smrti:-) a co se týče těch velkých cílů tak samozřejmě pozvednout zašlou slávu Metalu..hrát kvalitní metal od srdce...a třeba si někdy zahrát po boku našich velkých vzorů...a každopádně hrát hrát a zase jenom hrát.....

http://bandzone.cz/hellocaustor

 

HEMI HEAD

Jan Konvalina - kytara
Jan Vlk - zpěv
Libor Straka - basa, vokály
Martin Horáček - bicí, vokály

HEMIHEAD

Založeno 2008, styl metal, rock-metal, crossover, vydaná dema a EP Leave Them Behind, koncerty po Čechách i pár po Evropě

http://bandzone.cz/hemihead

 

HORROR VACUI

Jan Čipčala, kytara
Pavel Lopuchovský, baskytara
Pavel Plašil, bicí
Jiří Izák, zpěv

HORROR VACUI

Kapela vznikla na přelomu let 2005/2006, Za sebou máme zpoustu času ve zkušebně i pár dobrých koncertů, z nichž za zmínku stojí vystoupení vedle kapel jako My Autumn(RUS), Presidents Of Noise(POL), Ease Of Disgust(RUS), Smashed Face, Street Machine a samozřejmě spousta dalších menších i větších akcí. Bohužel neustále nás z pracovních a osobních důvodů opouštějí a mění se bubeníci a basáci a po neustálých personálních přetřesech se na jaře 2011 kapela ustálila v současné sestavě.V roce 2010 jsme těsně před poslední zásadní změnou v sestavě stihli nahrát čtyřpísňové demo -Ahrimanský Svod- ve StreetSound studiu v Pardubicích. Žánrově se pohybuje kapela na ploše metalového pole,takže se snažíme nemít úctu s žádnou odnoží tvrdé hudby,a hrajem tak aby nás to bavilo, bez ohledu na žánr. Samozřejmě bychom rádi docílili stability, dobrých koncertů a natočení nového materiálu na profesionálnější úrovni.

http://bandzone.cz/horrorvacui

 

JINOVATKA

Zdeněk Bahňák Pravda - zpěv
Martin Séma Semrád - bicí
Jiří Blackhed Kraus - basskytara
Jakub Torst Veleba - kytara

JINOVATKA


Holly metalová skupina Jinovatka vznikla v polovině 90-tých let jako uskupení sociálně bezperspektivních, nepříliš talentovaných hudebníků, kteří, v důsledku neschopnosti normální společenské realizace, kompenzovali svou existenciální frustraci hudební tvorbou. Přes problematickou úroveň svých produkcí, dosáhli, zejména díky nezaměnitelné pódiové presentaci, kombinující nápadné kostýmy s urputnou snahou zaujmout publikum, omezeného věhlasu. V předloňském a předpředloňském roce tak využili, mezi jinými, možnost vystoupit na festivalu Mighty Sounds (Mocné zvuky); za zmínku stojí i účast ve finále soutěže Skutečná liga.V nedávné době skupina vydala vlastními slábnoucími silami demo CD Láska, obsahující devět nejnovějších skladeb souboru. Ty pokračují v linii nesourodých písní, kde na jedné straně osciluje banální poprockový styl, místy ozvláštněný úsměvně klopýtavou poetikou, na straně druhé pak křečovité pokusy o modernější kytarový rock. Žádná z těchto poloh příliš nevychází a tak lze celý snímek brát spíše jako další doklad promarněných šancí několika provinčních amatérů, kteří za prahem první dekády existence skupiny nedokázali nasát nic z atmosféry aktuálních hudebních trendů. Zvukově i stylově zamrzli na několika klišé osmdesátých let a sotva ještě dokážoudnešnímu posluchači nabídnout něco nového a neotřelého.

http://bandzone.cz/jinovatka

 

KEEP ON ROTTING

Ládin: kytara, zpěv
Štěpi: kytara, zpěv
Otho: basa
Hanzz: bicí

KEEP ON ROTTING

Všechno se to odehrálo šťastnýho to věku léta páně snad 2003 v Litoměřicích, kdy nejmenovanej šestistrunnej obšourník, to jest ten neoblíbený, úlisný, vlezlý, alespoň ze strany strun (http://obsournici.blogspot.com/2008/04/obournk.html), KLáďa, tou dobou již hrající s KokOtou, obtěžujícího až doposud čtyři nepoddajný vlákana, původně dělaných ze střev, sloužící jako zdroj zvuku u strunných nástrojů jako je například harfa (http://cs.wikipedia.org/wiki/Struna :-)), se domohl kontaktu na implantáta KoŠtěpiho, jež je momentálně v úzkym styku s pubertou, ale příznaky tohoto období se můžou vyskytnou v každym věku (http://bolesti.abecedazdravi.cz/akne) a tak se přes mobilní telefon, nesoucím liboucí tóny skrze záchodovou mísu (adresát totiž zastižen na záchodě), doumlouvá první randezvous...
A z důvodu chybějícího zpěvu to na sebe berou kytaristé a bubeníka dělá Boss DR-770. No žádná veliká sláva, ale lepší než drátem... a od března 2008 KoR začínají brnkat i na prknech...Zlom přichází v roce 2010, kdy smečka konečně nachází a příjímá bubeníka Hanzze, s nímž začíná pracovat na novém materiálu a více koncertuje. Po nashromáždění několika fláků se kapela začátkem května 2011 ubírá do Hellsoundu Honzy Kapáka a dává za vznik debutovému EP, které by mělo vyjít v listopadu 2011.
Banda však stále shání někoho na sólový skřehot, aby měli obšourníci dostatek klidu na samotnou hru na nástroje.

http://bandzone.cz/keeponrotting

 

KRUTON


Martin "Martex" Strnad: voice, guitar
Jan "Anežka" Šťastný: bass,voice
David "Dee Dee" Pospíšil: drums

KRUTON

Vše začalo koncem roku 2009, kdy se Martex (bývalý člen skupiny Moribundus, A bude hůř - kytara na albu Velitel je žena roku 2006) vrátil z ročního pobytu v Anglii a sešel se s DeeDeem (současný člen A bude hůř). Dostali jsme nápad založit nový projekt ráznějšího stylu, bližšího k metalu a tak se začalo jamovat a vymýšlet kostry nových songů a postupně je obalovat novými nápady. Jednoho večera u piva kecajíc před Vánoci o štědrovečerní polívce jak jí máme radi a hlavně jak tam jsou dobrý krutony, vznikl tak prapodivně tento krutý název kapely. Na nový rok přišel >dlouholetý kamarád DeeDeeho Anežka (dříve Nám!tky) na zkoušku a hodil se jam. Anežka svým slapovým stylem lahodně zapadl do kapely, a tak se začaly tvořit celé písně, zatím bez zpěvu a hledal se zpěvák. Nakonec vzal břímě zpěváka na sebe Martex, jakožto bývalý frontman kapely Moribundus a začalo se tvořit s texty. V nejbližší době by kapela ráda zahrála po festivalech a různých klubech, vše je ještě na začátku, ale každopádně se bude na co těšit!!

http://bandzone.cz/kruton

 

LILITH

Petr ( kaštan ) - kytara
Vlastimil ( fekál ) - kytara
Jirka - baskytara
Jirka ( mlíko ) - bicí
Petr ( pišta ) - zpěv

LILITH


Kapela vznikla v 90. létech minulého století pod názvem Vesnická Sebranka, kdy začali první pokusy o hudbu, bohužel se z této doby toho nejryzejšího hardcore nic nedochovalo. Jak doba plynula, došla kapela svým stylem až k death metalu u kterého zůstává až do dnes, samozřejmě došlo na změnu názvu kapely na LILITH a dochází i k několika personálním změnám v sestavě kapely. Až letošním roce se dá říci, že se kapela konečně ustálila a začíná se plně věnovat tvorbě hudby, která se bude líbit a oživí klubovou scénu.
Za dobu života kapely se podařilo natočit celkem tři demonahrávky: History Of Death (2006), Apocalyptic Gate (2009) a poslední Smell of the blood (2010).

http://bandzone.cz/lilith

 

LUCIFER

Sargon - kytara,zpěv
Hannibal - bicí
Dark Cremator - basa
Belphegor - kytara.

LUCIFER


Mladá black metalová kapela Lucifer vznikla na začátku roku 2010. Nejprve se zkoušelo v tříčlenném složení(Sargon - kytara, zpěv, Hannibal - bicí, Dark Cremator, basa) ,avšak po několika zkouškách obsadil druhý post kytarista Belphegor. V tomto složení kapela funguje až do dnes.
Za svou krátkou kariéru stihla kapela zahrát několik koncertů, většinou v menších klubech. Lucifer vystupoval například v Liberci, Pardubicích, Nové Pace, Semilech, Lomnici nad Popelkou, V Novém Bydžově atd.
V červenci roku 2011 kapela nahrála šesti písňové demo Phosphoros. Veškerou hudbu složil Sargon, aranže pak psala celá kapela. Na demu také hostovala Veronika Stříbrná ze Samhain. V současné době se Lucifer snaží co nejvíce koncertovat a propagovat Phosphora. Při tom však dochází ke kompletování nového materiálu na nové album.

http://bandzone.cz/lucifer

 

MAESTUS MODULATOR

Adonnis - sólový zpěv
Lucky - zpěv, kytary, klávesy
Mr. Kisser - synth

MAESTUS MODULATOR

VZNIK 2011, STYL NEW ROMANCE, ROCK-GOTTIC, 1CD (DOKONČENÉ 07/2011),

http://maestus.unas.cz/

 

MANTINEL

Radek Drobný- zpěv
Martin Drobný- kytara, sbory
Milan Kazda- kytara, sbory
Martin Malý- bicí
Milan Dušek- basa

MANTINEL

Kapela Mantinel vznikla v roce 2004, kdy zahrála poprvé na oslavě svého kamaráda. Poté se rozhodla díky ohlasu okolí pokračovat na běžných pódií. Její hlavní výhodou byla od začátku vlastn tvorba a choreografie, která se během let neustále rozvíjela. Ačkoliv nebyl vyhrazen přímý styl muziky, věnujeme se převážně Metalu a částečně Hard Coru. Kapela zpívá výhradně česky. Prošli jsme několika personálními změnami, které daly kapele nový rozměr a můžeme tvrdit, že nehrajeme pořád to samé. Kapela oficiálně vydala 2 CD, v roce 2006 CD „MANTINEL“ a v roce 2011“ Chemical Reality“. Mezitím byl natočen singl Továrna zapomnění, na kterou se natočil v roce 2009 klip. Dnes kapela objíždí koncerty a prezentuje nové CD a mezitím skládá materiál k vytvoření klipu na píseň „Hrdinové“, která je na desce Chemical Reality. Naše kapela je cílevědomá a touží hrát po boku známých kapel a procestovat naši vlasti i sousední země.

http://bandzone.cz/mantinel