Sakis Tolis - zpěvák a kytarista Rotting Christ

Řecký heavy metalový muzikant Sakis Tolis, známý též pod uměleckým jménem Necromayhem, je v metalovém povědomí zapsán především jako architekt známé black metalové kapely ROTTING CHRIST, kterou založil v roce 1987 spolu se svým bratrem Themisem (též známým jako Necrosauron). Od roku 1997 Sakis též dohlíží na produkci, mix a mastering jednotlivých alb této kapely. V 80. a 90. letech Sakis rovněž působil jako zpěvák v death/grindové formaci SOUND POLLUTION a v black/death metalové kapele DESOLATION. Od roku 1993 je členem black metalového projektu THOU ART LORD, který založili a ve kterém působí členové známých řeckých kapel, jako např. Septicflesh nebo Necromantia. V průběhu své kariéry Sakis též hostoval na albech řady dalších kapel, včetně NIGHTRAGE a DAYLIGHT MISERY. Mimo heavy metal je Sakis Tolis dlouholetým příznivcem fotbalového klubu AEK Atény.

 

 

 

Miloš Meier - bubeník

Milos Meier
Miloš Meier patří mezi nejlepší české bubeníky. Prošel řadou kapel. Doprovázel Anetu Langerovou, hrál s Tortharry, s B.S.P. natočil DVD „Live in Retro Music Hall“. S Kamilem Střihavkou desku „365“, s Michalem Pavlíčkem, ještě čerstvé, troj-CD „Srdeční záležitost“. Prošel řadou žánrů od dechovky, přes rock, po jazz, k metalu. Mezi honosné zářezy do jeho paliček patří letošní účast na španělském Drumming festivalu, kde vystoupil po boku bubeníků od Ozzyho Osbourna, Prince, Kornů, Shakiry a dalších světových hvězd.

 

 

 

Filip Robovski - baskytarista z kapely Kryptor

Filip Robovski
Filip Robovski je baskytaristou legendární metalové kapely Kryptor, která vznikla v 80. letech. Podílel se na řadě projektů, například projekt Leprocide, spolupracoval s Lou Fanánkem Hagenem, nahrál basové party na desce Alkeholu a další. Vždy se zajímal o tvrdou muziku. Sleduje mladou formující se metalovou scénu, ale rád si poslechne dobré kousky metalové scény z let 70., 80. i 90., hlavně z UK, USA a DE provenience, či současnou skandinávskou či balkánskou metalovou scénu. V současnosti působí jako producent / zvukař mnoha mladých kapel různých stylů. Jeho oblíbeným pořadem je Kapitán Kloss, rád se začte do komiksu Dylan Dog. Fanoušci ho mohou mimo jiné potkat na festivalech Benátská noc na Malé Skále, Noc Plná Hvězd v Třinci a mnoha dalších akcích.

 

 

 

Petr Kubáň – manažer skupiny Arakain

Petr Kubáň

Narozen v Plzni, k metalu se dostal v prvním ročníku SPŠE. Již v 17 letech pro svoji první metalovou kapelu koncerty nejenom sjednával, ale i pořádal. Počátkem devadesátých let spolupracuje s kultovní kapelou Fata Morgana. Za 25 let aktivního sledování metalové scény navštívil stovky koncertů a festivalů. Osm let organizoval festival Basinfirefest, sedm let vyhledávací soutěž Česká rocková liga. V roce 2010 získává zastoupení mezinárodní soutěže Wacken Metal Battle pro Českou Republiku. Příležitostně vydává hudební nosiče. Od roku 2004 spolupracuje se skupinou Arakain, která je jeho srdeční záležitostí již dlouhých 26 let. S kapelou odjel stovky koncertů. K největším zážitkům řadí výroční koncert v Edenu, který organizoval a možnost nerušeně jej zhlédnou měl až po sestříhání na DVD. Je fanouškem jak české, tak zahraniční metalové scény. Z kapel, které v ČR sám pořádal byl asi nejvíce unesen vystoupením Testament a Queensrÿche .

 

 

Damian z Nosferatu – obor gothic a metal móda

Damián
Pochází z Jižních Čech. Od malička byl velkým fanouškem metalu. Je zastáncem staré klasiky, heavy metalu. Láska k metalu se stala i jeho povoláním.

 

 

 

 

 

 

 


 

Jiří Bigboss Valter - ikona české metalové scény, frontman kapely Root

Zpěvák kapely Root a Equirhodont. Zpívá také v mnoha jiných projektech. Textař, spisovatel a překladatel.

Charismatický muž s originálními názory, jeden ze zakladatelů české Církve Satanovy, autor neoficiální satanistické hymny, ale také milovník Beatles i Beethovena a hlavně zpěvák a frontman legendární brněnské metalové kapely Root. Tím i mnohým dalším je rodilý Brňan Jiří Big Boss Valter. Když v roce 1987 založil Root, v okamžiku se stal ikonou pro tisíce československých vyznavačů metalu a satanismu. Oddaní fanoušci chodí na vystoupení skupiny už jedenadvacet let a s nadšením hltají rozhovory s BigBossem ve specializovaných časopisech.

 

 

 

Petr Korál - moderátor Radia 1, novinář a hudební publicista

Hudební publicistice se věnuje od roku 1988. Začínal v časopise Melodie, od roku 1990 psal do nově vzniklého magazínu Rock & Pop, v němž působil až do roku 2002 nejdříve jako redaktor, posléze coby zástupce šéfredaktora. Následně byl dva roky v časopise Rockshock a od té doby je nezávislým publicistou, který dnes spolupracuje především s magazíny a webziny mGuide/Muzikus, Rockshock, Spark/Spike a opět i Rock & Pop. V minulosti externě psal do řady tiskovin, od Reflexu přes Mladou frontu DNES, Lidové noviny, UNI, Mladý svět aj. až po slovenskou mutaci magazínu Metal Hammer.

Od roku 1993 společně s Bohoušem Němcem připravuje a moderuje vlastní metalový pořad „Hard Music“ na Radiu 1, nedávno začal souběžně vysílat další metalovou relaci „Hard & Heavy“ na Radiu Beat, kde už sedm let připravuje i pořad „Uši Radia Beat“. V 90. letech byl scenáristou hudebních pořadů České televize „Rockmapa“ a „Czech Rock Block“.


Kromě zmíněných aktivit se věnuje moderování hudebních festivalů, zasedal a dodnes zasedá v porotě desítek nejrůznějších hudebních soutěží atd. Vyšly mu dvě knihy („Ohlasy písní těžkých“, 1993; „Vzpomínky plíživé aneb Jasná zpráva o Olympiku“, 2002), na další („Beaty, Big Beaty, Break Beaty“, 1998) se podílel coby jeden z kolektivu autorů. Základní biografické údaje o jeho osobě lze najít i v publikaci „Kdo je kdo v České republice“.

 

Alena Krákorová - vokalistka kapely Noctural Pestilence, promotérka koncertů a hlavní postava Czech Metal Support

Zpěvačka z Prahy, která dokáže kombinovat řadu vokálních poloh. V současné době je frontwoman melodic black metalové kapely Nocturnal Pestilence. Hostovala s rakouskou kapelou Locus Neminis, českými Vibtahörr a některými dalšími metalovými kapelami. Díky svému zájmu o českou metalovou scénu se Alena dostala k aktivitám Czech Metal Support, které převzala plně do svých otěží a nyní pod hlavičkou této organizace pořádá řadu koncertů českých i zahraničních kapel. Největšími pořadatelskými úspěchy v její režii jsou minifestivaly Infernal Party a No Way Out. Czech Metal Support se nyní věnuje kromě pořadatelské činnosti také inzerci koncertů a novinek českých metalových kapel na sociálních sítích a v případě úspěchů hodlá v budoucnosti podporovat český metal i dalšími způsoby a prostředky. Alena je v tomto optimistka a věří, že český metal čeká lepší budoucnost, pokud se všichni budou snažit a půjdou cílevědomě za plněním svých snů.

 

Bohouš Němec - nezávislý publicista, moderátor

Publicistice se věnuje od roku 1994. Postupně prošel časopisy Rock & Pop, Spark, Beng! Big Beng! Rockshock, kde byl šéfredaktorem a externě několika dalšími magazíny a deníky. Od roku 1993 je spolutvůrcem rozhlasové relace Hard Music na Radiu 1, od minulého roku také Hard & Heavy na Radiu Beat. Více než deset let zasedá v různých porotách a soutěžích. Je dramaturgem hudebního pořadu Živák a spoluautorem knihy o legendě českého metalu , skupině Arakain - 20 let natvrdo.