ALCHEMIST

Mentol – kytara, zpěv
Vony – basa
Brady – bicí

ALCHEMIST

Naše historie se počíná v roce 1597. Tehdy byl věhlasný alchymista magistr Edvard Kelly na příkaz císaře Rudolfa II. vězněn na mosteckém hradě, neboť upadl v císařovu nemilost. Tehdy mu zbývalo jen několik málo dní do konce života. Několikrát se pokusil o útěk ze svého vězení, nikdy se mu to však nepodařilo. Při svém posledním pokusu o útěk se dokonce zranil a byl následkem zranění nohou zněhybněn. Než žít v doživotním žaláři, rozhodl se raději opustit tento svět vlastní rukou. Ještě před svou sebevraždou však pronesl kletbu. Předpověděl zkázu jak hradu, ve kterém byl vězněn, tak i městu rozkládajícímu se pod hradem. Město, z jehož strany se alchymistovi děla různá příkoří, mělo podle jeho slov zmizet v hlubinách. A tak se téměř o 400 let později i stalo!!!

Počátkem 3. tisíciletí se alchymista rozhodl vrátit se na tento svět a dohlédnout na to, zda se jeho věštba vyplnila. Nejprve prozkoumal současnou situaci v předchozí čubačí inkarnaci, než se rozhodl představit se světu naplno. Po počátečním hledání a zkoušení zvolil jako základní ingredienci svých lektvarů, kterými se bude nadále představovat současníkům Mentola - nositele kvílivě řezavé sedmijedinné esence, která dodává jeho lektvarům břitkost a ostrost. Další příměsí je Vony,látka dodávající směsím dunivou zemitost. Jako nejčerstvější složka obohatila alchymistovy lektvary látka skrývající se pod jménem Brady, která pomáhá krájet pomíjející čas na kratší rytmické celky a dodat tak všemu patříčný řád.

http://www.alchemist.cz

 

APOSEPSIS

Jan "Sado" Hanák - kytara
Samuel "Kardio" Hanák - bicí
Petra "Infra"Franková - basa
Hubert "Psycho" Kořínek - zpěv

APOSEPSIS


APOSEPSIS, psychopatologický hudební virus ze 666-ajovic, se zrodil někdy kolem r. 2007 ve zvukové laboratoři jistého muzikopata Jana (SADO).
Tomu se podařilo zkomponovat hudební mutagen s vysokou odolností proti tradičním protilátkám, jakými jsou psychofarmaka, ucpávky do uší a čípky. Brzy po svém objevu shromáždil tento průkopník na poli hudebních diagnóz kolem sebe koncilium složené z dalších muzikopatických odborníků – Petry (INFRA), Samuela (KARDIO) a Huberta (PSYCHO).
Po úvodní synchronizaci začalo toto biomuzikální sdružení provádět pokusy o hromadné rozšíření nového patogenu mezi dobrovolníky v prostorách veřejných hudebně-transfúzních stanic.
Členové koncilia mají za sebou více než sedmdesát skupinových experimentů na živých lidech, a to jak v přítmí podzemních operačních sálů, tak i v open-air karanténních zónách.
Již v roce 2009 se jejich práci dostalo prvního oficiálního uznání od odborných porotců ve finále mezinárodní muzicinální soutěže s více než třemi sty účastníky. Stať o apodemii hudební infekce APOSEPSIS byla následně uveřejněna i v odborném tisku (Rock&Pop).
Muzikopatické koncilium APOSEPSIS sdílelo operační sály s mnoha věhlasnými instrumentáři nejen z domova, ale i z Evropy a Ameriky.
Několik mutací hudebního patogenu bylo za použití EKG a sonografu samiz-datově zaznamenáno do formátu .mp3 pro budoucí generace potenciálních pacientů.

http://bandzone.cz/aposepsis

 

AT FOLSOM PRISON

Stanislav Jergl – zpěv
Filip Rašek – kytara
Stanislav Bartko – bicí
Michal Štůsek – basa

AT FOLSOM PRISON

Vzniku kapely předcházelo několik let pravidelných změn v obsazení, názvu i žánrové představě. Pod jménem At Folsom Prison začala kapelu působit od roku 2007.

http://bandzone.cz/atfolsomprison

 

AVIDITY FOR

Pavel Vaněk - basová kytara, sbory
Roman Schneider - solová kytara, sbory
Jiří Kočí - bicí
Jaroslav Novák - zpěv

AVIDITY FOR

Kapela vznikla koncem roku 2008,hrajeme vlastní tvorbu, kterou skládá náš kytarista Roman Schneider a jedná se o symphony metal.Doposud jsme vydali v roce 2010 zatím jen promo CD, na kterém jsou 4 naše skladby. Poslechnout a stáhnout si je můžete na bandzone.cz/avidityfor . Cílem naší kapely je hrát dokud to bude bavit lidi.

http://bandzone.cz/avidityfor

 

 

BLACKSHARD

Jan Fikáček - bicí
Tomáš Tomis - kytara, zpěv
Vítězslav Dostál - baskytara, doprovodný zpěv
Václav Homola - kytara

BLACKSHARD

Začátky se datují k červnu 2008, kdy Tom a Honza (Fikus) spolu začali jamovat v garáži. Krátce potom vznikla myšlenka na založení kapely a přidal se baskytarista Víťa. To ovšem stále nestačilo, jelikož kompozice většiny písní byla pro 2 kytary a basu. Proto bylv listopadu 2008 přibrán Wenca, jako solový kytarista. Ten se ovšem v kapele dlouho neohřál a týden před prvním koncertem odešel. Na koncert se stihla najít náhrada, ale byli jsme opět bez kytaristy. Stále se to s nikým nevycházelo, ale nakonec se nám v březnu 2009 podařilo najít Bruta, který už zůstal na stálo. V této formaci jsme odehráli koncert v Jazz Clubu v Havířově.
12.12.2009 - Po koncertě na ED Hunter festu v dobrém odchází Brut, post kytary opět neobsazen
9.1.2010 - Přidává se k nám Wenca (v pořadí druhý), ten působí v kapele až doposud
16.9.2011 - Online vypuštění debutového CD Mankind Disorder (na pevné formě se momentálně pracuje)

http://bandzone.cz/blackshard

 

CUTTERED FLESH

Vitalij: guitar,vocals
Malda: vocals
Frčoun: drums
David: guitar
Zdeněk: bass

CUTTERRED FLESH

Po dlouhém hledání jsme konečně našli nové členy. Jsou to David, který odsadil post druhé kytary a Zdeněk se chopil basy, takže konečně jsou Cutterred Flesh v plné sestavě a připraveni Vás na koncertech pořádně ROZSEKAT!!!! Více na:

http://bandzone.cz/cutterredflesh

 

D.O.P.

Vlasta Malenovský - Basa/zpěv
Jiří "Ondrys" Ondrák - Kytara/zpěv
Martin Pejchal - Bicí

D.O.P.

Trashmetalová kapela D.O.P. vznikla v roce 2002,má za sebou demosnímky Nádhernej svět, Oběti, Ruku v ruce a nejnovější,v letošním roce natočené demo Homo rattus.Ve svých textech se zabývá problémy současnosti i minulosti,totalitními režimy,válkou,náboženstvím a politickou situací v naší zemi i v zahraničí.D.O.P.vystupuje jak na klubové scéně,tak i na open air festivalech.

http://bandzone.cz/dop

 

DESPERATE TIMES

Roman Šťulík - zpěv
Jaroslav Sokol - Bicí
Marek Zdražil - Basa
Honza Tlustý - Kytara
Filip Dalecký - Kytara

DESPERATE TIMES

Kapela Desperate Times vznikla v říjnu roku 2009. V této době byla kapela ve složení dvou kytar (Honza Tlustý, Roman Šťulík), bicích Jarda Sokol) a vokálů, o které se součastně s kytarou staral Roman Šťulík.V prosinci se k nám přidal kytarista Filip Dalecký.V tomto roce kapela natočila pomyslné demo, na kterém zazněly počátky vlastní tvorby. Začátkem roku 2010 se kapela začala věnovat vlastnímu studiu s názvem "DT sound". Ve svém domácím studiu se kapela věnovala především vlastní studiové tvorbě. V roce 2011 kapela vydává debutové album s názvem "Pain of Death". V průběhu natáčení CD se k "Desperátům" přidal Mára Zdražil, který obsadil pozici basové kytary. Ve stejném roce se Roman Šťulík vzdal postu kytaristy a nadále se věnuje pouze zpěvu.

http://bandzone.cz/desperatetimes

 

DĚTI POHŘEBNÍHO KVÍTÍ

Lukáš Pojer, Luky - bicí
Jan Hrdlička, Chytrouš - kytara
Martin Zamastil, Zombi - basa
Tomáš Janatka - zpěv

DĚTI POHŘEBNÍHO KVÍTÍ

Jsme death metalová kapela z Litvínova, která vznikla v roce 1999.
2005 - V Náchodě ve studiu PULTON vzniklo první album Zrození zla.
2006 - Přibližně po půl roce od vydání Zrození zla dochází k rozpadu kapely kvůli neshodám a rozdílným názorům na budoucí hudební vývoj.
2008 - kapela opět funguje po příchodu nového bubeníka a zpěváka.
2010 - od 13.12. do 16.12. se v pražském studiu Hostivař nahrává a mixuje nový materiál pro druhé (mini)album Under the Reign of Madness.

http://bandzone.cz/dpkcz

 

DISTINCT THE REST

Milan Kazda- zpěv
Milan Dušek- basa
Jarda Folbergr- bicí
Tomáš Leibl- kytara
Honza Kosina- kytara

DISTINCT THE REST

Kapela Distinct The Rest svou registrací a poskytnutím demo nahrávek uděluje souhlas se zveřejněním zaslaných nahrávek na internetu pro potřeby hodnocení a hlasování a dále uděluje souhlas s fotografováním a streamováním svých vystoupení během soutěžních večerů a s pořizováním zvukového a obrazového záznamu z těchto vystoupení.
Kapela Distinct the Rest vznikla už v roce 2002 a během let prodělala několik personálních změn, což se projevilo na vývoji stylu. V podstatě začala na Crossoveru, přes HC, až po současný styl, který odpovídá spíše Metalcoru. Kapela hraje výhradně svoji muziku, proto odmítla i nabídku hrát Revival kapely RAGE AGAINST THE MACHINE. Kapela má jeden jasný cíl a to je předvést svým fanouškům hudbu, která nás baví a že není celá hudební scéna postavena jen na Coverech.

http://bandzone.cz/distincttherest

DKV

Roman Roza - bicí
Michal Klouček - kytara,zpěv
Martin Holoubek - zpěv
Hynek Jelínek - kytara
Miroslav Musílek - baskytara

DKV

Vznik 2000 jako punková kapela...2001-1.demo, od roku 2005 postupný přechod k thrashmetalu, v 2006 album "DKV", v roce 2008 definitivní změna stylu a zvýšení intenzity koncertování a chuť na sobě víc pracovat, 2009-tří skladbové promo, od 2009 zhruba 25 koncertů ročně víceméně po celé ČR.
2011-album "Nezbyde nic"

http://bandzone.cz/dkv

 

ELEMENTARY

Petr Hyldebrant - kytara, zpěv, samply, texty
Karel Šizling - bicí
Zdeněk Martínek - basa

ELEMENTARY

alternative - metal / Domažlice
vznik:2005
diskografie:
Elementary-elementary 2008
Elementary-Horizont lidskosti 2010
oficial videoklip - 3D Strach - 2008
V roce 2010 se kapela umístila v soutěži ČRL na 2. místě.

http://bandzone.cz/elementary

 

ETERNITY

Aktuální sestava 2011

Petr Kupka ( Butchek ) - vocal
Vladan Pražák (Mr.Killarz) – guitar
Víťa Ferenčák (Belmondo) – guitar
Richard Urbanec ( Retard) – bass
Aleš Dámek (Ali ) – drums

Vznik Ostravské kapely ETERNITY sahá až do hluboké totality. Kapela vznikla v roce 1988 a fungovala pod názvem JEZUIT. Z počátečních nesmělých krůčků se později obměnila sestava a kapela se přejmenovala na začátku 90‘ let na AGRESSOR. V roce 93‘ se mění definitivně název skupiny na ETERNITY. V roce 1994 vydává první demo „The Awakening“ nahrané v Ostravském studiu Barbarela stylově řazeného do death metalu. V roce 1997 nahrávjí ETENITY opět v Ostravském studiu Barbarela, svůj debut „Forbidden“. Po dlouhé odmlce vydávají ETERNITY v roce 2005 desku „Mured…“, po které se na pět let odmlčí, aby v roce 2010 již v obměněné sestavě nahrála ve studiu Denet svůj zatím poslední počin „Deadliness“. Od roku 2010 hraje skupina ve složení : Butchek – vocal, Mr.Killarz –kytara, Belmondo – kytara, Richard – bass a Ali bicí. Stylově se snaží skloubit prvky thrash a death metalu. Cílem kapely je znovu začít s aktivním koncertováním a zároveň se již připravuje materiál na další album.

http://bandzone.cz/eternity

 

ELYSIUM

Jiří Veselý-zpěv
Dušan Miňovský-kytara
Ondřej Nesládek-kytara
David Adamec-baskytara
Josef Spudil-bicí

ELYSIUM

Skupina ELYSIUM pochází z Týnce nad Labem, vznikla v létě 2003. První krok k založení skupiny udělal kytarista Dušan Miňovský, který v témže roce odešel od speed-metalové kapely Rimortis. Kontaktoval bývalého bubeníka Cruel Barbarian Václava Paštyku a tento základ budoucí kapely oslovil ještě několik muzikantů z dalších spřízněných kapel v okolí. Volný baskytarista, teď již bývalého Mallstromu David Adamec se přidává ke dvojici muzikantů a kapela se v této sestavě pomalu začíná sehrávat. Na podzim, již pojmenovaná skupina ELYSIUM oslovila bývalého zpěváka přeloučských Crionic Martina Kočího. Ten nabídku ihned přijímá a po 4 zkouškách v kompletní sestavě kapela odehrává svůj první koncert před kapelou Debustrol na "domovské scéně" v Týnci nad Labem . Kapela se snaží stylově ubírat k techničtějšímu metalu, ovlivněným kapelami, jako Death, Nevermore, Dream Theater, Metallica. V březnu 2004 skupina nahrává svépomocí ve zkušebně v Týnci nad Labem své první třípísňové demo. Texty jsou v Angličtině a byly výhradní záležitostí zpěváka Martina Kočího. Koncem roku 2004 kapela nahrává v Břežanském studiu STEEP FOREST první oficiální CD s názvem Curiosity. K CD kapela natáčí svůj první videoklip ke skladbě Slaughter of the innocent . S příchodem roku 2006 se ke kapele přidává nový kytarista Ondra Nesládek a vzápětí odchází zpěvák Martin Kočí. Na jeho post hned nastupuje Jirka "SORROWDY" Veselý. Skupina v nové sestavě začíná tvořit nový materiál na další CD a na konci roku 2006 navštěvuje studio ve Všechlapech u Nymburka. Počin nese název Private Hell k němuž byl v zimě z kraje roku 2007 natočen videoklip ke skladbě Pathetic Dawn. Následují rozhovory na rádiích RockMax a Beat. Téhož roku kapela pořádá první ročník letního festivalu Týnecký Mazec. Rok 2008 přináší bohaté koncertování a tvoření nových písní, začíná příprava na nové CD. Dobrým úspěchem se dá považovat, že se Elysium probojovala do nejlepší desítky (ze 150) kapel jako předskokani Iron Maiden. Během léta 2009 kapela nahrává ve svém studiu v Týnci nad Labem další materiál. O finální mix a mastering se postaral Pavel Hejč (kytarista kapely Vitacit) v pražském Professional sound studiu. Fošna dostala název Nine ways to leave a v září 2009 vyšla jako příloha hudebního magazínu Pařát. Následuje několik rozhovorů na českých rádiích a představení kapely na TV Óčko v pořadu Mad House. Kapela si zahraje i mimo Čechy. Začátkem roku 2010 se stávají kytaristé Elysium členy Schecter Community CZ/SK. Na jaře oznamuje svůj odchod z kapely bubeník Vašek Paštyka a v létě ho nahrazuje Pepa Spudil. Kapela jede dál a v zimě se uskuteční Schecter Tour 2010 po českých klubech.

http://bandzone.cz/elysium

 

EPILOG

Michal Zeman - kytary
Tina Busch - zpěv
Jiří Procházka - basová kytara
Luboš Sobotka - bicí

EPILOG

Kapela znovuzrozeně funguje na plné obrátky cca jeden rok a už za sebou máme nahrávání demo cd - NEW BEGINNING, které si může kažký stáhnout a poslechnout tady:
http://www.uloz.to/9806624/epilog-new-beginning-2011-rar
Fungovali jsme už kdysi pod jménem Epilogue, který se následně transformoval do The Light. Pod touto hlavičkou jsme taktéž nahráli jedno "demo cd" a odehráli pár koncertů. Bohužel polovina kapely se takříkajíc rozpadla a po mateřské dovolené zpěvačky Tiny jsme se vrátili zpátky s novou rytmikou a pod znovuobnoveným (jen lehce upravenám) názvem EPILOG.
Hrajeme hard rock s četnými vlivy metalu, které se čím dál víc derou na povrch. Nově vznikající skladby už se dají zařadit čistě do metalového ranku.

http://bandzone.cz/epilogue

 

EVERLASTING DARK


Hana Vajčnerová - zpěv
Jana Hartlová - housle
Zdenek Kaczor - kytara, zpěv
Petr Sova - kytara
Jan Štencl - klávesy
Jaroslav Tesař - baskytara
Martin Hartl - bicí

EVERLASTING DARK


Kapela vznikla v roce 1997 z původních členů zůstali Kaczor , Sova a Hartl ,doposud vydané nahrávky jsou:
Over Everything 1999, vlastní náklad
Symphony for Death 2000,vlastní náklad
Lygophobia 2006,vlastní náklad
Return to Darkness 2010, Pařát
účast na kompilaci Institut černého kovu tribute to Torr 2011.