NEUROTIC MACHINERY

Andrew - zpěv
Majkl - kytara
Bart - bicí
Sir - basa
Štembus - kytara

NEUROTIC MACHINERY

Neurotic Machinery prezentující metal s přívlastky death, progresive a prvky dalších hudebních subžánrů, vznikli v druhé polovině roku 2006. Za pět let své existence kapela odehrála přes dvě stovky koncertů a vydala dvě nahrávky. První, promo CD „Catalept“ vyšlo začátkem roku 2008. Druhé, stále aktuální full lenght CD „Opsialgia“ bylo vydáno v červnu 2010 ve spolupráci s časopisem Pařát, v nákladu 6000 kusů. „Opsialgia“ vznikla v osvědčeném studiu Šopa. Návrh na kooperaci přijal Petr“Blackie“ Hošek (Cales, ex-Root) a o artwork alba se postaral Jaromír „Deather“ Bezruč (Root, Godless Truth, Vital Remains a další). V letošním roce byl do světa vypuštěn videoklip ke skladbě „Survive“ a postupně vznikal materiál pro EP „Exi(s)t“, jehož vydání je naplánováno na začátek roku 2012…

http://bandzone.cz/neuroticmachinery

 

OCEAN AVENUE


David Kotouč - zpěv
Jindřich Pánek - kytara
Tomáš Kolda - kytara
Oldřich Borusík- baskytara
Michal Huslík - Bicí.

OCEAN AVENUE


Naše kapela vznikla v lednu 2011 ve Zlíně. po ukončení činnosti kapely Proof. Žánrově se pohybujeme v mixu moderního rocku a HC. Máme vydáno 1 EP s názvem Secrets in the purple sand, které obsahuje 3 písně, uvedené v příloze. Za cíl máme hlavně koncertování po celé republice a i v zahraničí, natočení regulérní desky a tvorbu videoklipu.

http://bandzone.cz/oceanavenue

 

OBLIVION


Jakub Malchárek (vokály)
Lukáš Balabán (kytara)
Matěj Nevrla (kytara)
Jakub Freywald (basa)
Ondřej Gašpar (bicí)

OBLIVION


Ostravská kapela Oblivion hrající melodický death metal vznikla na podzim roku 2009. Přes prvotní nezdary s bubeníkem se pětičlenná sestava ustálila a beze změn funguje doteď. Od června 2010 v rámci regionu pravidelně koncertuje a na jaře 2011 vydala kapela první demo na vlastní náklady. Do budoucna plánuje jednak upevnit si pozici na domácí, ostravské půdě, a zároveň uskutečňovat co nejvíc koncertů i mimo hranice rodného města a časem snad i země.

http://bandzone.cz/oblivion

 

ODRAEDIR

Petr Matouš (Křen) - rytmická kytara + growl
Jakub Držmíšek (Dub) - growl
Martin Rexa (Ealeron) - solová kytara
Luboš Růžička (Oggy) – basa
David Urban (Artiller) – bicí
Lucka Jančigová - klávesy

ODRAEDIR


Kapela vznikla na podzim roku 2009, ale myšlenka tohoto hudebního projektu je stará už několik let. Od listopadu 2009 začali zkoušet oba kytaristi + bubeník a posléze se k nim připojil zpěvák Dub. Kapela poté vystřídala několik basáků a za dva roky svého působení dokonce 12 klávesáků, než se ustálila v sestavě, ve které hraje nyní. Nová klávesačka Lucka je v kapele oficiálně od 9.11.2011.
Kapela vydala v říjnu 2011 na vlastní náklad 5 skladbové demo Pagan Forest.

http://bandzone.cz/odraedir

 

 

PORFYRIA

„Walki“– spev
„Magda“ – gitara
„Cico“ – gitara
„Darli“ – bass
„Singer“ – bicie
„Sharon“ – gitara (momentálne v zahraničí)

PORFYRIA


Príchodom speváka „Walkiho“ do kapely, ktorá si hrala len tak sama pre seba sa začala písať história Porfyrie. Bolo to niekedy v roku 2001. Po krátkom fungovaní sa ku kapele pridal „Sharon“ (zakladateľ kapely Dementor ). V priebehu pôsobenia sa niekoľkokrát vystriedali hráči na postoch bubeníka a basgitary a v dnešnom zložení funguje od minulého roka. Hudobné smerovanie sa pohybuje niekde vo vlnách melodického death metalu a boli nahrané dve CD s názvami Duality(2005) a Enjoy the pain(2007). Ku skladbe Residence of emptiness bol natočený videoklip ktorého autorom je „Radkoslavko“. Momentálne kapela pripravuje materiál na ďalší album.

http://bandzone.cz/deathmetalporfyria

 

POSTMORTEM

Petr Feik , David Dobrovič - zpěv
Milan Jančík - kytara
Petr Horčičák - kytara, zpěv
Luboš Janoušek - bicí
basa: hledáme basáka!!

POSTMORTEM

Hrajeme vlastní tvorbu.... thrash metal s prvky hardcoru či deathu, ale nezapřeme se
ani v kořenech oldschool.. ))
Kapela funguje od roku 2005. Máme za sebou přes 100koncertů. Letos v říjnu jsme
nahráli ve studiu SHAARK tři songy pro kompilaci PROMETALFEST vol.III.

http://bandzone.cz/postmortemryzoviste

PRELUDIUM

Robert Cetl - zpev, kytara
Martin Dejl - baskytara, zpev
Jan Posejapl - bici

PRELUDIUM


Kapela Preludium vznikla v roce 2003. V její tvorbě se mísí tradiční i novější prvky metalu, rocku a gotiky. Důraz je kladen na originalitu a instrumentální propracovanost. Písničku Fight For Your Life z minialba The Show odvysílala rádia RockZone a Hey!. Preludium bylo recenzováno v časopisech Spark, Rock&Pop a Rockshock. Formace natočila klip ke svému songu Lettin' Go. V loňském roce vydala album Anthology, které shrnuje dosavadní tvorbu kapely na jednom CD.
Diskografie: Anthology (2010), Night & Day (2010), The Show (2005), DEMOlition (2004)

http://bandzone.cz/preludium

 

REPULSE


Zpěv - Martin Halma
El. kytara - Tomáš Kolomazník
El. kytara - Tommy Barath
Basa - Adam Chotěbor
Bicí - Pavel Chotěbor

REPULSE

Kapela Repulse datuje svůj vznik k Září roku 2009, ale naplno se rozjela až v Dubnu roku 2010 po přijetí zpěvu. Koncertní šňůru začínala rozplétat již v červnu roku 2010. Od té doby absolvovala spousty klubových koncertů v Čechách, ale i jeden klubový koncert u našich Slovenských sousedů v Dunajské Stredě vedle budapešťské bandy Samas. Ihned byli pozváni na V.Rockfeszt, který se koná každoročně ve Velkých Dvorníkách (SK). Na české scéně zahráli již na akcích jako Týnecký Mazec, Graveyard Session, Treš'tyl'def spolu s kapelami jako jsou Vidock, The Blackstone Chronicles, Elysium, Unborn, The Last Warning (AUT), Malignant Tumour, Fleshless..atd. Nyní tato kapela plánuje vystoupit v rámci dvoudenního klubového festu Winter Metal Attack (po boku kapel Pandemia, Neurotic Machinery, Cruadalach, F.O.B....atd.), který se koná v Praze v nově otevřeném klubu EXIT-us. V tuto chvíli své pokřtěné EP tlačí do světa neskutečnou silou a dle názorů posluchačů a kritiků se EP vydařilo jak zvukově, tak i technicky.
Cílem kapely je ukázat publiku, že i v dnešní době jsou na scéně kapely, které to myslí vážně a které dokážou hrát dobrou hudbu.

http://www.bandzone.cz/repulse

 

REVENGE DIVISION

Martin "Jeremy" Remiáš - spev
Matej Bírošík - gitara
Juraj Gabčík - gitara
Eduard Scholz - basgitara
Tomáš "Brighter" Kvasnica - bicie

REVENGE DIVISION

Sme mladá death/thrash metalová kapela nesúca názov Revenge Division ktorá
sídli v Považskej Bystrici. Vznik sa odhaduje na február 2011 a zostava sa
finálne dopĺňa príchodom speváka Jeremyho v máji 2011.

V auguste 2011 sme vyprodukovali svoj prvý materiál s názvom MEDIOCRACY,
ktorý plánujeme vydať v roku 2012. Bude to náš prvý vydaný materiál,
doteraz nemáme žiadny.
O texty sa stará duo Brigher a Jeremy, a ich význam je zameraný na súčasnú
dobu, manipuláciu, vládu médií, vojnu a.t.d.
Náš cieľ je stručný a jasný - baviť a živiť sa hudbou.

http://bandzone.cz/revengedivision

 

SAVANDRY

Patrik Cigoš (vokály)
Lukáš Balabán (kytara)
Daniel Szafranek (kytara)
Vojta Važík (basa)
Adam Staniek (klávesy)
Ondřej Gašpar (bicí)

SAVANDRY

Bohumínská kapela Savandry vznikla na jaře roku 2007. Přes počáteční nezdary hlavně s vokálním obsazením a několik pozdějších změn v sestavě se ustálila šestičlenná obsada. Savandry hrají především thrash metal, ale není to zdaleka vyhraněné. V jejich tvorbě se dají nalézt prvky snad všech metalových stylů. V rámci Ostravského regionu kapela pravidelně koncertuje, avšak ráda by si zde ještě více upevnila svou pozici a vycestovala i za hranice regionu a časem i země. Mezi největší úspěchy kapely patří loňské vítězství v rámci karvinského kraje v internetovém hlasování soutěže "Fandíme místním partám" pivovaru Ostravar a následné vystoupení na této akci. Na jaře tohoto roku kapela nahrála demo a příští rok se chystá natočit plnohodnotné album.

http://bandzone.cz/savandry

 

SELF-DEFENCE

Jan Havlíček, kytara
Michal Rožek, kytara, zpěv
Pavel Šrýtr, zpěv
František Zeman, basa
Jan Foltýn, bicí

SELF-DEFENSE

Self Defence, kapela hrající melodický metalcore, vznikla během listopadu 2004 v Praze. Od té doby zažila kapela několik změn sestavy (post zpěvu a bicí), prošla značným vývojem a hledáním "svého stylu a zvuku". Také se jí podařilo vyhrát dvakrát diváckou cenu na Rockfestu v Dobříši (2005, 2007). Self Defence natočili již dvě CD (Self Defence 2005, Klan 2006 a Black Dog 2009 ). V prosinci 2011 se kapela odebéře opět do studia aby natočila další CD. Soustavně a neunávně objíždí klubovou scénu a je vidět i letních festivalech.

http://bandzone.cz/selfdefence

 

SILENT AVENGER

Tomáš Balíček - basa, vokály, manager
Jan Pařízek - bicí
Otto Calavera - kytara, klávesy, vokály
Marcel Berger - kytara
Jiří Pozděna - zpěv

SILENT AVENGER

Jsme východočeská kapela SILENT AVENGER (dříve Avenger nebo Avenger-rock) a na
metalových pódiích se pohybujeme již řadu let. Hrajeme směs thrash a heavy metalu
a náš repertoár tvoří výhradně vlastní sklaby s českými texty. První CD s názvem KE
HVĚZDÁM jsme vydali v únoru roku 2010 a v současné době je hotová předprodukce
druhého CD, které vyjde na jaře roku 2012.

http://bandzone.cz/avenger

SKLEPMASTER


Štěpán „FAKI“ Janík – vokály, basová kytara
Ondřej „SCYTHER“ Šebestík – vokály, doprovodná kytara
Otakar „OŤAS“ Sekl – bicí
Roman „VADER“ Hafera – doprovodná kytara, skladatel

SKLEPMASTER


Kapela vznikla oficiálně někdy v květnu rocku 2007 a je aktivní dodnes. Během doby své existence prošla přirozeným vývojem a nyní se ustálila na pevném počtu 4 členů - frontman Štěpán "Faki" Janík, který obstarává vokály, basovou linku a pódiovou show,Roman "Vader" Hafera, který skládá veškerou muziku a hraje na elektrickou kytaru,Otakar "Oťas" Sekl, biomechanický rytmický kulomet, sedící za pekelnou střelnicí S tunou činelů a Ondřej "Scyther" Šebestík s doprovodnou kytarou a vokálem.
Kapela se stylově hlásí k odkazu melodického death metalu severského stylu. Její žánrový záběr je však o něco širší, neb využívá i prvky typické pro další metalová odvětví, jako je thrash, heavy, metalcore a podobně.
Kapela od rocku 2009 intenzivně koncertuje (v roce 2010 odehrála kolem 25 koncertů)a na svědomí má již 3 studiové počiny. Demo 2008, LP A Taste Of Demonology (2009) a EP The Unforgiven Sin (2010).
V roce 2011 se kapela plně věnovala koncertní propagaci aktuálního EP, odjela i CZ/SK šňůru koncertů, pojmenovanou Bloody Medication Tour 2011 a začala pracovat na materiálu na své první dospělé, debutové CD, které by již ráda vydala pod nějakou renomovanou firmou a dostala svou muziku koncertně i mediálně za hranice CZ/SK. Díky nemalých ambicí je nutné s kapelou v blízké i daleké budoucnosti počítat vážně. 8-)

http://bandzone.cz/sklepmaster
http://www.sklepmaster.cz/

 

SOLAR SYSTEM

Oto Gajdoš - zpěv
Petr Galambica - basa
Petr Strauch - Skippy - kytara
Jindřich Szwed - klávesy
Radosz Stabla - bicí

SOLAR SYSTEM

Banda Solar System funguje od začátku zimy 2010. Ještě té zimy se zúčastnila soutěže Rock aréna líheň. Hudebně jde o jakousi fůzi klasického heavy metalu s dnešním zvukem a melodickým soubojem kláves a kytar ( kytarista ex Moravius). V současné době má hotových 12 skladeb na první cd, které jsou dolazovány k maximální spokojenosti. Nechceme ani nikoho kopírovat, ani znít jak někdo, jít vlastní cestou, to je naše cest. Cesta "Sluneční Soustavy" je na začátku, protože se vesmír stále rozpíná i možnosti jsou neomezené.

http://bandzone.cz/solarsystem1

 

STORMY FLIGHT

Lukáš Nejedlý- bicí
Michal Brázda- basa
Marek Porubský- kytara, zpěv
Ondra Kainar- zpěv

STORMY FLIGHT

Kapela Stormy Flight vznikla v říjnu minulého roku. Hrajeme moderní styl tvrdé metalové muziky. Je to takový metal-metalcore založený na melodii. Snažíme se hrát jednoduchou, ovšem údernou a melodickou muziku, protože to je podle Nás způsob, jak vyzrát na, nejen českého, metalového fanouška...Na začátku roku jsme natočili demo o 3 písničkách v Bzeneckém Shaarku a podpořili jsme ho i v pořadu Fajn rock music na více jak 12ti rádiích. Mezi naše cíle patří jednoznačně hrát na velkých pódiích, v rádiích, v televizích pro moře a moře fanoušků, protože vysněný cíle, to je Náš hnací motor kupředu.

http://bandzone.cz/stormyflight

 

tartarO:s

David Pastorek "Dave": bicí
Robert Wasserbauer "Wassa": basa
Robert Lučan "Rob": kytara
Radan Kostovský "rA": zpěv

TARTAROS

Současný tartarO:s se pohybuje hlavně ve vodách hardcore a do názvu si přidal dvojtečku jako mezník nové etapy svého vývoje. Mimo jiné aktivity pořádá skupina hudební festival pod názvem North Eastern Aggression.

http://bandzone.cz/legendoftartaros

 

TERROR INCOGNITA

Vratislav Rous - zpěv
Jan Odvárka - kytara:
Tomáš Křížek - kytara:
Daniel hejda - basa
Ondřej Novák - bicí

TERROR INCOGNITA

Kapela od 1.1.2009 uskutečnila mnoho koncertů v české republice a v zahraničí, nejprestižnější koncert byl ve Velké Británii, kde hrála v legendárním Londýnském klubu The Scala společně se známými kapelami britské metalové scény (ESOTERICA , GODSIZED, Inner Eden a Diva Suicide). V rámci tohoto výjezdu do zahraničí se kapela Terror Incognita zúčastnila Londýnské soutěže Road to BloodStock. Na této soutěži se umístila mezi prvních 20 kapel z 200 a tím se probojovala až do semifinále.
Odehrála spoustu vystoupení po celé české republice a v roce 2010 vydala promo CD s názvem „DEMOlition“, jež obsahuje 4 skladby a to We bring the terror, All across the battlefield, To die asleep a Deadman walking.
V Lednu 2011 jsme vydali nové CD natočené ve spolupráci s americkým producentem Ericem Youngem, obsahuje 8 nových songů, s vydáním cd je spojené i zahraniční mini turné. V tuto chvíli se předpokládá návštěva Anglie, Německa, Slovenska, Ukrajiny a samozřejmě české republiky, kde bude uskutečněna většina koncertů a letních festivalů.
Kapela má v tuto chvíli připraven kompletní merchandise, trička, CD, nálepky, koncertní plachta s logem , kapesní kalendáře.

http://bandzone.cz/terrorincognita

 

THE YOURS


Šárka Karmazínová – zpěv
Ivo Nováček – zpěv
Karel Karmazín – kytara, skladatel, samply
Lukáš Klíma – kytara
Marek Zavadil – bicí, samply
Jan Hlinák - baskytara

THE YOURS

Ačkoliv kapela, v jejímž středu stojí sourozenecká dvojice kytarista-zpěvačka, působí určitým způsobem už od jejich dětských let a název The Yours získala nějakých 5 let zpátky,datujeme většinou náš vznik na 1.5.2011 . To proto, že jsme odehráli první koncert ve stylu, kterým se chceme dále ubírat- poprvé jsme na oficiálním koncertě použili náš originální, nasamplovaný orchestr a zařadili jsme se tím do stylu, který je dnes často nazýván „symphonic metal“. Po tomto koncertě se k úplnosti našeho složení přidal druhý kytarista a pár měsíců na to jsme vyměnili basáka, takže jsme opravdu mladá formace, která hraje symphonic metal ode dne 1.5.2011 (samozřejmě je to trochu s nadsázkou). Co se týče nahrávek, natočili jsme zatím 4 naše písně, které používáme pro „promoting“ účely a získávání nových fanoušků, ale plnohodnotné CD, které je nyní jedním z našich cílů, chystáme nahrávat někdy v létě přístího roku. Nutno říct, že na hudebním serveru bandzone.cz měly poměrně úspěch, prvním den byla píseň Your angels don't fall dokonce nejhranější skladbou serveru. Co se týče plánů do budoucna, rádi bychom se dostali co nejvíce do povědomí fanoušků melodických odvětví metalu a to jak u nás, tak i v zahraničí, kam bychom velmi rádi začali jezdit. Spoustu lidí (hlavně těch, kteří v symphonic metalu nemají větší rozhled) nás přirovnává ke „starým“ Nightwish, k cemuž bychom rádi závěrem dodali toto: Ano, začali jsme tam, kde Nightwish odchodem Tarji zkončili, ale rozhodně nehodláme kráčet ve stínu něčeho, co už není. Chceme posunout tuto hudbu někam dál, jít za někam hranice možností a začít tvořit to, co tu zatím nikdo nedělal... Ambice nejsou jak vidno malé a je to ohromně dlouhá cesta, ale pokud někoho zaujmeme už teď- na jejím začátku- má se rozhodně na co těšit...

http://www.theyours.cz