Foursquare

 

Foursquare mají na svědomí dva Petrové Peca.H - kytara, vokál a Peca.K - bicí Tehdy 15-16ti letí. Začátek kapely se datuje do roku 2010 a po různých obměnách na postech další kytary a basy se od začátku roku 2012 sestava
stabilizovala. Peca.H - kytara, vokál @ Peca.K - bicí @ DOM - kytara @ HODYK - basa Za dobu existence si kapela získala už spoustu koncertních zkušeností jak na akcích v okolí, tak například i v Brně (Melodka, Favál, Metro) nebo v
Ostravě (klub Barrák jako předskokani portugalských Hills Have Eyes) Zatím jediným nahrávacím počinem je třískladbový maxisingl z roku 2012.

bandzone.cz/foursquare

 

From Day To Day

 

Post-hardcore banda z Litvínova. Peripetie vzniku kapely a formování její současné tváře si raději přečtěte na bandzone profilu (http://bandzone.cz/fromdaytoday?at=info), stojí to za to.

bandzone.cz/fromdaytoday

 

Gate of Illusions

 

Gate of Illusions jsou kapela z Rokycan hrající death/thrash metal s občasnými vsuvkami core a čistého zpěvu. Existují od roku 2008 a věkový průměr členů nepřevyšuje 20 let. Kapela zatím vystupuje spíše v rámci Plzeňského kraje a v letošním roce se umístila na třetím místě soutěže Múza.

bandzone.cz/gateofillusions

 

Grace

 

Kapela vznikla v roce 1995 v začínající sestavě: basák Roman Křenek (ex-Scapegoat), bubeník Patrik Daffy Nejedlý (též ex-Scapegoat) a kytarista Petr Kučera. Dle vzoru kapel Hypocrisy, Grave, Unleashed, Entombed, Dismember a Edge Of Sanity se začali věnovat death metalu. Jako první nahrávka v roce 1996 ve studiu Fors v Českém Těšíně vznikla MC kazeta "The Enemy", která obsahovala tři písničky. Po pozitnivních ohlasech vzniká druhá MC kazeta pod názvem "The Snapper" v Bzeneckém Shaarku. Kazeta vyhrála v rubrice "Demo měsíce" v časopisu Spark. Po třech letech si dává kapela z pracovních a soukromých důvodů pauzu. V roce 2003 vzniká promo CD "The TeleTeleTubbies" se čtvrtým členem Honzou Šocem. V roce 2007 se dělá "Reborn", "13 steps" - 2008. Poslením CD je "Syberyja". Kapela v průběhu let doznala pár změn, avšak nyní vystupuje v původní sestavě jen s novým Jirkou Janíčkem.

bandzone.cz/grace

 

Hard To Believe

 

Metalcore - hardcore kapela z Vyškova byla založena v roce 2011. Kapela má letos vydané EP New hope. O klasických kapelních peripetiích se dočtete a album si poslechnete na Bndzone profilu kapely.

bandzone.cz/hardtobelieve

 

Hardmok

 

Hardrocková kapela Hardmok z Dolní Ředice vznikla před dvěma lety na základech muzikantů z kapel Profil, Framal, Dehet, Motouz, a Atrey. Kapely vadal jedno CD "Nad propastí" a v poslední době hojně koncertuje.

bandzone.cz/hardmok

 

Imortela

 

kapela IMORTELA hrající melodic metal byla založena v roce 2005. Na svém kontě má 3 vydané CD s výhradně vlastní tvorbou: Nevěřím na sliby (2005), Nesmrtelný (2007) a MMXI (2011).

www.imortela.cz/

Infinity

 

Když se na zlomku roku 2012/2013 rozhodli členové kapely Silent Hill vyzkoušet něco jiného a zabrouzdat v trochu tvrdších vodách, vznikl z toho projekt s názvem Infinity. Metalová formace jejíž nástrojové obsazení se skládá ze dvou kytar, baskytary a bicích klade důraz na rytmus a melodii. Většinu, zatím nepříliš početného repertoáru, naplňuje vlastní tvorba. Z hlediska textů, se kapela nenechala stáhnout moderním trendem a zůstavá u rodného jazyka.

bandzone.cz/infinitymetal

 

Innervate

 

Brněnská kapela Innervate tvoří kombinací thrash metalu a metalcore něco jako thrash-core. Byla založena v roce 2008 dvěma členy, hledali se další kumpáni + zkušebna a už v roce 2009 se hrál první koncert. Rok 2010 byl na koncerty poměrně bohatý, ovšem na přelomu 2010/2011 opustili kapely 3 členové ze šesti, a tak kvůli těmto nemalým personálním změnám došlo ke zpomalení vývoje a produkce. Naštěstí se náhrady našly a koncem roku 2011 už je kapela zase schopná vystupovat. V roce 2012 ještě došlo k poslední změně na postu basáka a od té doby začala nová éra Innervate.1.4.2013 pak vychází první EP s názvem Touching The Nerve a koncertování pokračuje...

bandzone.cz/innervate

 

Khatano

 

Skupina Khatano vznikla v roce 2012, ze zakládajících členů z různých skupin, jako je DEAF99,PATHOLOGIST,DEFLORACE,CARNAL DIAFRGMA. Po ročním zkoušení"KHATANO" nahráli demo snímek,který obsahuje 8 traků, demo vyšlo jako cd (vlastní náklad). CD nese název"AGAINST THIS SYSTEM". Songy jsou nazpívány v angličtině.Texty jsou převážně proti naší politice. KHATANO se řadí mezi kapely které hrající hardcore spojený s metalem. CD se točilo v Ostravském studiu"Denet". První koncert Khatano zahráli v Mladecku u Opavy. Byla to premiéra a dopadla velmi hojně a dobře. Khatano zahraje všude, kde je dobré klima....

bandzone.cz/khatano

 

Kruton

 

KRUTON je hudební skupina s prvky melodic metalu, jejíž členové pochází z Prahy a nyní i Francie.

Skupina vznikla v lednu 2010 na popud kytaristy a zpěváka Martexe (ex Hodina Pravdy a ex Moribundus) a bubeníka DeeDee (A bude hůř, Faketown). Krátce po založení se k této tvůrčí dvojici připojil basista Anezkha.

Po 2 letech zkoušení, koncertování a hlavně přípravě materiálu na desku, spatřilo světlo světa debutové CD nazvané LAMENT. Album obsahuje celkem 13 skladeb, které zahrnuji i intro (Mantra) a outro (Epilog).

Skladby a vůbec celé hudební založení skupiny čerpá z různých hudebních stylů, jako jsou metal, crossover, punk a hard core.

Začátkem rocku 2013 kapelu opouští basák Anezkha a kapela tak čelí prvním personálním změnám. Na jeho místo však během pouhých 2 měsíců zkoušení nastupuje vynikající francouzský basák Jerome se svou hrou na šestistrunnou basu a kapela tak dostává další rozměr.

Hlavním cílem skupiny pro následující festivalovou sezonu je oslovení převážné většiny z nich s nabídkou vystoupení a také pokračování v koncertování po pražských i mimopražských klubech.

V současné době panové mimo jiné pracují na nových písních, které by se měli objevit na novém CD.

http://kruton.net/

 

Krypton

 

Kapela vznikla sloučením zbytků členů dvou skupin. Protivínské Zlomené růže a Flyes ze Záboří. Založení se datuje na květen 2001. K prvnímu oficiálnímu vystoupení došlo v Protivíně 1. prosince téhož roku. Repertoár je složen z vlastních i převzatých skladeb ( AC/DC, Judas Priest, ...). V roce 2003 kapela natočila první neoficiální Demo. Poté kapela natočila druhý snímek a první oficiální Demo-Mám toho dost. V červenci roku 2008 odešel ze skupiny baskytarista Václav "Pedro" Pítra a nahradil ho Václav "Burďas" Burda. V současné době se kapela připravuje na natočení prvního oficiálního CD. Stylově se kapela sama řadí k Heavy metalu. Její skladby však zasahují i do ostatních metalových a rockových odnoží. Vidět a hlavně slyšet ji můžete především v jižních Čechách, ale také například v Praze nebo na Moravě.

www.krypton.profitux.cz

 

Lady Kate

 

Kapela Lady Kate byla založena v listopadu 2007 V roce 2009 vydává své první CD s názvem ,, Forever " , které dosahuje úspěchu na rádiu Gothic a rádiu RockMax. Mezi své úspěšné koncerty v prvních dvou letech řadí účast na Noci Plné Hvězd v Třinci, dále hostování na promo tour německé kapely Xandria v březnu 2009 a podzimní turné kapely MORAVA. V lednu 2010 kapela vydává své první DVD s názvem " ROCK SHOW ". V dalších letech kapela koncertuje na festivalech, motosrazech a koncertech po celé ČR.

V roce 2012 dochází v kapele ke změnám, odchází zpěvačka Kateřina Slavětínská a na její místo se dostává zpěvačka Jana Monette, dalším novým členem je kytarista Jakub Čuda a kapela míří na podium jednoho z největších festivalů v ČR ,, Masters of Rock 2012 ".

V roce 2013 přichází na pódium nová zpěvačka Stáňa Kalendová a kapela se pouští do nového klipu a přípravy CD.

www.ladykate.estranky.cz

 

Mastaba

 

Kořeny skupiny sahají hodně daleko do minulosti, kdy si Martin s Liborem řekli že budou hrát pořádnej bigbít. Zhruba tak v roce 1992 Martin kupuje basu s aparátem, Libor buben z pohřbů a společně oslovují Honzu, že už by mohli začít hrát. Jak a co bylo dál se podrobně dočtete na wbu kapely nebo na bandzone.cz/mastaba

http://www.mastabametal.cz/

 

Mawataki

 

Jsme kapala Mawataki z Velkého Meziříčí na Vysočině, která se pohybuje na scéně tvrdé hudby již dvanáct let. MAWATAKI tíhnou k etnické hudbě, vměstnáváme do svých skladeb nástroje etnických národů a společenstev lidí dávno zapomenutých. Posouváme tak svůj poctivý, syrový hard core do mystických vod těchto menšin. Svým celkovým pojetím stylu dáváme najevo soudržnost s lidmi jež uctívají přírodu a právo na životní prostor.
Naše hudba je charakterizována jako experimentální ethno – hardcore/metal. Do naší hudby zakomponováme takové nástroje jako didgerdidoo, mandolinu, brač, bodran či koncovku. Vzniká tak něco neuchopitelného co ohromně baví a troufáme si říct, že jsme i s tímto pojetím jediní v ČR. Kapela Mawataki má za sebou odehránu spoustu koncertů po České republice a vydána 2 alba.

bandzone.cz/mawataki

 

Meredith Hunter

 

Jsme kapela Meredith Hunter a rádi bychom se zúčastnili soutěže Metalgate Massacre. Pocházíme z Liberce a žánrově bychom se rádi viděli někde na pomezí crossoveru a možná numetalu. Naše hudba bude určitě inspirována kapelami jako Nirvana, Puddle of Mudd, P.O.D., Limp Bizkit, Creed...Tedy kapelami s tvrdými kytarovými riffy a výrazným melodickým zpěvem. V aktuální čtyřčlenné sestavě hrajeme již téměř rok.

bandzone.cz/meredithhunter

 

Metanoon

 

Kapela Metanoon byla založena v r. 1987. Hraje tzv. fantasy-metal, s prvky středověké hudby a středověkými a fantasy texty. Z původní sestavy v kapele dnes působí již jen kytarista a zpěvák Bobo Vlach. Kapela se převážně prezentuje na koncertních vystoupeních a je žádána také při šermířských vystoupeních.

www.metanoon.cz

 

Morfetamin

 

Jsme mladá metalová kapela z Krnova, všechno začalo asi ve dvou lidech v malé kuchyňce roku 2009, kde dva kamarádi zkoušely hrát předělávky písní svých oblíbených kapel. Po nějakém čase začala být kuchyně malá a byla vyměněna za zkušebnu, kde začali skladby Morfetaminu dostávat pravou tvář, a jak šel čas nastalo v kapele pár personálních změn, ale hlavně jsme vyměnili zkušebnu za pódia a začali jsme na živo ordinovat METAL ...

bandzone.cz/morfetamin

 

Mórrígan

 


Kapela zrozená v roce 2011 na troskách formace Satan Claus, hraje metal ve středním tempu, s hrdelním zpěvem. Její texty jsou interpretovány v mateřském jazyce. Název kapely je odvozen od keltské bohyně smrti a vyslovuje se Morrigan, ale psán je v originále.

bandzone.cz/morrigansc

 

Morus

 

Vznik kapely se datuje do roku 1991, kdy kapela fungovala (v sestavě Michal Faukner-kytara, Antonín Beck-kytara, Petr Hrubý-basa-zpěv, Roman Novotný-bicí) do roku1993, kdy 2 členové museli na vojnu a pak kapela fungovala (v sestavě Antonín Beck-kytara, Petr Hrubý-basa-zpěv a Jiří Konop-bicí) do roku1995, kdy se kapela rozpadla... V srpnu 2012 jsme se náhodně sešli, popili a dohodli znovuzrození MORUSu... Dnešní sestava se skládá z původních členů - Michal Faukner-kytara-vokály, Petr Hrubý-basa-zpěv a Roman Novotný-bicí... Stylově se kapela řadí k Thrash - Metalu...

bandzone.cz/morus

 

Mr.Scarecrow

 

Jsme kapela Mr.Scarecrow z Ostravy. Hrajeme death metal někdy střihnutý blackem. První CD jsme vydali v roce 2008 ještě v power-metalovém stylu. Poté nás ale více táhl jiný žánr a v roce 2011 jsme vydali druhé CD s názvem Change the Channel. Nyní se chceme dále soustředit na početnější koncertování a také na dokončení materiálů pro třetí album.

www.mrscarecrow.cz