Postupující do živého hraní vyberou:

Jiří Bigboss Valter

Ikona českého metalu, frontman kapel Root a Equirhodont. Zpívá také v mnoha jiných projektech. Textař, spisovatel a překladatel.

Charismatický muž s originálními názory, jeden ze zakladatelů české Církve Satanovy, autor neoficiální satanistické hymny, ale také milovník Beatles i Beethovena a hlavně zpěvák a frontman legendární brněnské metalové kapely Root.

Tím i mnohým dalším je rodilý Brňan Jiří Big Boss Valter. Když v roce 1987 založil Root, v okamžiku se stal ikonou pro tisíce československých vyznavačů metalu a satanismu. Oddaní fanoušci chodí na vystoupení skupiny už jedenadvacet let a s nadšením hltají rozhovory s BigBossem ve specializovaných časopisech.

 

Miloš "Dodo" Doležal


Kytatrista, zpěvák, skladatel a zkušený a vyhledávaný producent. Jedna z nejvýznamnějších osobností české rockové a metalové scény.

Působil v kapele Vitacit, vystupoval s Pražským výběrem a vydal řadu sólových projektů.

Studoval hru na kytaru a produkci v USA, kde se seznámil a spolupracoval s řadou špičkových muzikantů. Produkoval alba českých metalových formací Törr, Brian, Kryptor, Masters Hammer, Debustrol a Arakain a dalších (celkem produkoval přes 120 alb).

V polovině devadesátých let přesídlil s rodinou na Vysočinu. V Žirovnici vybudoval nahrávací studio Hacienda, které má vynikající pověst mezi rockovým a metalovými hudebníky. Pro své produkční a ediční záměry zřídil vydavatelství CBR (Charles Bridge Records).

 

Jan Johan Filip

Hudební publicista, šéf redaktor webzinu FOBIA, redaktor PAŘÁTU a webzinu VINYL DISK MUSICK, se hudební publicistice věnuje zhruba deset let, předtím se pohyboval v pořadatelském týmu Open Hell Festu. Metalovou hudbu sleduje od poloviny osmdesátých let, kdy jej nejprve oslovily skupiny CITRON či ARAKAIN a poté zasáhla vlna prvních extrémních kapel, které vystoupily na památných přehlídkách Death Metal Session.

Je autorem celé řady historií tuzemských kapel, např. MASTER´S HAMMER, KRABATHOR, DEBUSTROL, XIII. STOLETÍ, LOVE HISTORY, ASSESSOR, MORIORR, AVENGER, FATA MORGANA, HYPNOTIC SCENERY, ASTRAL, MANIAC BUTCHER, SVATÝ VINCENT..., které vycházely a stále vycházejí v PAŘÁTU. Věnuje se prioritně tuzemské scéně, hromadí vinyly a má slabost pro kapely, které vznikly před drahnými roky.

Kromě hudby nepohrdne dobrou knihou, sleduje sportovní dění, aktivně hraje hokej a věnuje se cyklistice.

 

Luboš "Goro" Gorgan

Manager kapely Tortharry, působí na hudební scéně přes 20 let. Ve svém hudebním dávnověku hrával s Danem Pavlíkem v kapele Turbulence.

Spolupořadatel festivalu MG Czech Death Fest, spoluautor komixu "Death metal pro celou rodinu". Aktivní fanoušek a posluchač tvrdé hudby.

Mezi jeho oblíbené kapely patří Canibal Corpse, Suffocation, Death Gorefest, Iron Maiden a řada dalších, veškerý kvalitní metal a bigbeat.

 

 

 

 

Ladislav Oliva

Spolupořadatel výročních rockových cen Břitva, člen APH cen Anděl + sekcí Hard & Heavy a Punk & Hardcore.

Hudební publicistice se věnuje již od roku 1989. Momentálně píše hlavně pro Abyss, Aardvark a Vinyl Disk Musick. V minulosti psal pavidelně pro Whiplash, občas pro Big Beng!, Rock Report, Rock & Pop, Pařát, Spike ve Sparku aj. Vydával fanziny Faraon, FUCKer a Bažina, přičemž pod tímto názvem se zúčastnil i několika převážně vinylových kooperací. Prodejně spolupracuje především s Lecter Music Agency. Jeho řev zaznamenaly jednorázové improvizované projekty Faraon a Sračka.

Zabývá se pouze českou scénou, ovšem v poměrně širokém rozpětí veškerého rocku, metalu, punku či hardcoru. Mimo hudbu se intenzivně zajímá o sport a olympismus.

 

 

V základních kolech budou hlasovat:

Bohouš Němec

Nezávislý publicista a moderátor.Publicistice se věnuje od roku 1994. Postupně prošel časopisy Rock & Pop, Spark, Beng! Big Beng! Rockshock, kde byl šéfredaktorem a externě několika dalšími magazíny a deníky. Od roku 1993 je spolutvůrcem rozhlasové relace Hard Music na Radiu 1, od minulého roku také Hard & Heavy na Radiu Beat. Více než deset let zasedá v různých porotách a soutěžích.
Je dramaturgem hudebního pořadu Živák a spoluautorem knihy o legendě českého metalu, skupině Arakain - 20 let natvrdo.

 

Serpenth

Baskytarista kapely Belphegor, ve které působí od roku 2006 dodnes. Kapelník Helmuth Lehner o něm v jednom rozhovoru prohlásil, že byl pro kapelu jednoznačně velkým přínosem. Serpenth s Belphegor hraje především v zahraničí, ale o prázdninách jej i kapelu bylo možno vidět na Brutal Assault 2013.

Jako multiinstrumentalista občas hostuje na projektech jiných muzikantů, třeba u brazilských HellSakura. Pokud je v Praze, tak celkem rád zajde na soutěž Metalgate Massacre.

 

 

 

 

 

Vlado "Vlajan"

Víc než 30 let se věnoval hudbě, tanci, choreografii a režii hudebních tanečních programů. Posledních víc než 5 let totálně propadnul metalu. V tomto období aktivně mapoval vývoj českého a slovenského metalu, jehož je velkým fanouškem. Na základě toho začal se soukromou aktivitou pod názvem Extaza, která je zaměřená na profesionalizovaní koncertních vystoupeních kapel. V této aktivitě se nezaměřuje na to, co kapely hrají, ale jak to dokáží prezentovat na pódiu, tak aby kapela dokázala plně využít svoje aktuální možnosti a s tím to, co ví, dosáhla maximálního efektu. Hlavně se snaží odradit kapely od hrubých režijních, dramaturgických a scénických chyb, kterých se naše kapely dopouští dost často a oslabují tak svoje koncerty. Oslovuje hlavně mladé kapely.

 

 

Pepa Tuháček

Metal poslouchá 27 let, s větším časovým odstupem pak objevil hardcore. Provozuje databázi koncertů Rocklina.cz, kam píše hudební reporty z akcí. Rocklina jede od září 2009. Je pravidelným návštěvníkem letních festivalů zaměřených na rock, metal nebo hardcore. Má široký záběr všeho od rocku až po grind.

 

 

 

 

Milan Rozsíval

Velmi aktivní a pilný posluchač a fanoušek. Co se týká koncertů, navštěvuje v průměru 2 koncerty týdně, ať už se jedná o méně známé tuzemské i zahraniční, nebo kapely světového formátu. Kapely, které ho zaujmou podporujuje koupí CD, trička atd. Oblíbené kluby: Exit-us, Nová Chmelnice, Matrix (StormClub), Kain, Modrá Vopice, Rock Café. Oblíbené žánry: Rock'n'Roll, Hard Rock, Metal (a všechny jeho subžánry), poslechne si rád i dobrý Punk a Ska. Pravidelně navštěvuje hudební festivay Metalfest Open Air, MetalGate Czech Death Fest, Rockový Slunovrat, BasinFireFest, Masters of Rock, Brutal Assault, HouHouFest

 

 

 

 

Roman Vávra

Odrostl na punku a metalu. Životní mezníkem bylo objevení Kryptoru a Debustrolu. Pak přišli postupně AC/DC, U2, Nightwish s Tarjou, After Forever, Epica, Edenbridge, Sirenia, Tristania, Xandria, Leaves Eyes, The Gathering, Therion, Lacuna Coil, Doro a mnohé další. Je pravidelným návštěvníkem žižkovských klubů a všech možných festivalů jako Metalfest, Czech Death Fest, Basinfirefest, Masters of Rock, Brutal Assault, Rocková Ostrava a Loket German Metal Strike. Poslouchá vše od symfonického metalu přes death, trash, gothic, folk, power, speed, pagan, black. Letošní rok, kromě festivalů, navštívil na 40 koncertů tohoto směru.

 

 

 

Filip Robovski

Filip RobovskiFilip Robovski je baskytaristou legendární metalové kapely Kryptor, která vznikla v 80. letech. Podílel se na řadě projektů, například projekt Leprocide, spolupracoval s Lou Fanánkem Hagenem, nahrál basové party na desce Alkeholu a další.
Vždy se zajímal o tvrdou muziku. Sleduje mladou formující se metalovou scénu, ale rád si poslechne dobré kousky metalové scény z let 70., 80. i 90., hlavně z UK, USA a DE provenience, či současnou skandinávskou či balkánskou metalovou scénu.
V současnosti působí jako producent / zvukař mnoha mladých kapel různých stylů. Jeho oblíbeným pořadem je Kapitán Kloss, rád se začte do komiksu Dylan Dog. Fanoušci ho mohou mimo jiné potkat na festivalech Benátská noc na Malé Skále, Noc Plná Hvězd v Třinci a mnoha dalších akcích.