Necnon Mortuss

 

Kapela Necnon Mortuss si jede me(n)tálek tak nějak po svém. Dalo by se to přirovnat k black / death metalu. Nyní je čerstvě vydané 2.album LIKVIDACE...

Jinak toho mají od svého vzniku v roce 2007 za sebou docela dost. 65 odehraných koncertů, z toho 4 za asistence policie, 2 vydaná alba, experimenty s dámským vokálem a řadu dalších silných příhod. Více na Bandzone, přečtěte si to, stojí to zato.

bandzone.cz/necnonmortuss

 

Not Fragile

 

Vznik 1997 – po řadě personálních změn se sestava ustálila v dnešní podobě. Hudební žánr, který hrajeme nejspíš balancuje někde na pomezí HC a metalu, ale v podstatě nám je jedno co žánr to je. V současné sestavě jsme natočili debutovou desku ‚Anomal‘ v nahrávacím studiu Půltón ve Velkém Poříčí u Hronova. Na dalším materiálu již pracujeme takže v nedaleké budoucnosti opět nahrávací studio navštívíme. Naším cílem je hrát muziku, která nás bude bavit, ale samozřejmě když potěší i naše fanoušky, budeme jen rádi.

bandzone.cz/notfragile

 

Notorest

 

Notorest pochází z Přerova, kde vznikl v roce 1995 a zpočátku se orientoval spíše na bigbít, hard rock a heavy metal. Těmito hudebními žánry jsou ovlivněny i první dvě desky, které si kapela vydala vlastním nákladem v počtu cca. po 500 ks. První - Na západní frontě klid (1999) a druhá - ZAS (2003). Třetí deska, z níž Vám zasíláme tři songy je metalová a jmenuje se - Běda vám! (2010). V současné době kapela pracuje na materiálu pro svou čtvrtou desku, která by měla spatřit světlo světa v příštím roce. Tato deska bude již mnohem ucelenější a bude znít spíše do heavy - thrash metalu.

www.notorest.cz

 

Pangram

 

Kapela PANGRAM vznikla někdy na podzim roku 1997 na základech rozpadené trashové formace FEAR OF SILENCE.V té době se tři zbylí členové/T.kučera-zpěv,F.Rozprým-kytara a M.Matuška-bicí/rozhodli pokračovat v činnosti avšak jiným směrem než-li byl v té době již zastaralý a neprogresivní thrash.Poslední post baskytary zaujímá zkušený brněnský muzikant I.Kotouček /ex. PULS, REGON/ a kapela se krátce na to pojmenovává na PANGRAM,což v překladu znamená"věta obsahující všechna písmena abecedy". Tento na první pohled nesmyslný název vysvětlují sami hudebníci tak,že stylově se kapela hned od začátku snažila vymanit z thrash metalových kořenů a její hudební styl byl nejvíce ovlivněn novými trendy zahraniční hardcore/crossover scény,přesto jsou základní prvky rockové muziky víc než patrné.A proto,jak PANGRAM obsahuje všechna písmena abecedy,obsahuje také jeho hudební styl hardcore,crossover,metal,rock,hip-hop...

Kapela za svou existenci natočila dva demosnimky"Ve jménu Boha"- 1997,"Pangram"-1999 a tři CD "Outside/Inside"2002 a "ON" 2005.S druhého počinu"ON",který byl jako všechny předešlé vydán vlastním nákladem,vzešel videoklip k songu "Fortuna zlých",kterým se kapela prezentovala na ČT1 a TV ÓČKO. Poslední deska se jmenuje GAZOMETR. Momentálně se připravuje materiál na novou desku kterou chce PGR natočit na jaře 2014. Odehrála řadu vystoupení ,zejména v klubech,v rámci rockových festivalů,soutěží a motorkářských srazů, prodělala také několik personálních změn na postu bubeníka.

www.bandzone.cz/pangram

 

Panter

 

Kapela vznikla v osmdesátých letech a po celé plejádě známých i méně známých muzikantů,kteří se v kapele vystřídali ukončila svou činnost v roce 1990. Novodobá historie začíná v roce 2008,kdy se dali dohromady bývalí členové Milan Kaleta a Kamil Pindor a spolu s Tomášem Myrmusem zkoušeli hrát ve staré zkušebně klubu Bar-Rock-O. V roce 2009 přichází změna. Odchází Kamil a na post bubeníka přichází Lubomír Typlt, sólovou kytaru obsazuje Rosťa Kowala a zpěv Petra Typltová. V této sestavě začínají tvořit své vlastní skladby a vystupovat po koncertech.

www.bandzone.cz/panter

 

Rain

 

Crossover rock/metalová kapela z liberecka , která se nebojí žádného stylu . Různorodé vlivy na členy se objevují v hudbě a nakonec se spojí v typický rainovský zvuk. Loni kapela oslavila 10 leté výročí.
Kapela vystupovala po boku mnoha známých českých interpretů např. ALKEHOL, TURBO, MILOŠ DODO DOLEŽAL, KREYSON, VITACIT, TUBLATANKA, Lenka Dusilová, ARGEMA, KURTIZÁNY Z 25 AVENUE, ŠKWOR atd. V roce 2012 vyšlo nové CD Cesty Za Sny.
Koncertuje hojně po celé Čr, ale i v Polsku a Německu.

www.bandzone.cz/rain

 

Remains of Force

 

REMAINS OF FORCE se stylově pohybují ve vodách power/heavy metalu s důrazem na melodii a dynamiku. Kapela vznikla v lednu 2011 a je složená z muzikantů s dlouholetými zkušenostmi. Za svoji poměrně krátkou dobu působení vydali EP s názvem Fight for Dream a jednu dlouhohrající desku s názvem Raising Mind, odehráli desítky koncertů v ČR ale i v zahraničí ( PL, SK, atd. ) a měli možnost vystoupit na festivalu Masters of Rock 2012 nebo předskakovat kapelám jako Arakain, Dymytry či Wohnout.
Nyní nastala v kapele zásadní personální změna a tou je nově obsazený post zpěváka. V této době se tedy kapela sehrává a organizuje tour na podporu nové desky RAISING MIND.

www.remainsofforce.com

 

Renewal

 

Death-metalová kapela z Luhačovic. Vznik v roce 1994. Na kontu má 3 vydaná CD a velkou řadu odehraných koncertů. Podrobně o kapele, její historii a další zálžitosti naleznete na webu kapely a na Bandznone profilu.

renewal.webpark.cz

bandzone.cz/renewal1

 

Resolution

 

Resolution, progressive-metalcorová kapela ze Sokolova oficiálně vznikla ve finální podobě 2011. ale její historie se začíná psát někde mezi lety 2008-2009. Jaké komplikace provázely vznik kapely se dozvíte více na Bandzone profilu kapely. V současné době kapela tvrdě zkouší vlatní materiál, vystupuje a hlavně - prostě řečeno - funguje jako kapela.

bandzone.cz/resolution

 

ReWake

 

Nu-metalová kapela ze Sokolova.

bandzone.cz/rewake

 

Rotgor

 

Jsme pražská death metalová kapela Rotgor. Aktivní jsme od roku 2010 a máme za sebou kolem třiceti koncertů. Hrajeme poctivý classic death metal se vším všudy :)

www.rotgor.com

 

Satycarion

 

Satycarion je písecká kapela, jejíž vznik se datuje na léto roku 2004. Stylově je kapela velmi ovlivněna hardrockem a metalem osmdesátých a devadesátých let, daleko nemá ani k progressivu. Repertoár je převážně vlastní, avšak na přání se tu a tam vyskytnou i převzatiny od zahraničních kapel, jako například Stratovarius, Europe, Dream Theater a další…Od vzniku kapela odehrála již pěknou řádku koncertů a vystřídala také mnoho muzikantů. Současná sestava se nebojí experimentovat s různými styly, zvuky a kompozicemi a skládá muziku založenou jak na melodickém zpěvu, tak na instrumentální propracovanosti.

www.satycarion.cz/

 

SBI

 

Karlovarská kapela SBI začala vznikat v roce 2010, kdy kytarista Standa Švarc s bubeníkem Ivanem Junkem začali spřádat plány a pracovat na nových skladbách. Podařilo se jim přizvat k sobě zkušené muzikanty, kterým se líbil styl kapely, velmi ovlivněný tvorbou kapel 70tých a 80tých let. Po roční dřině ve zkušebně dávají dohromady základní repertoár a připravují se na první vystoupení. Již po několika koncertech se začínají ozývat hlasy fanoušků, které si žádali nahrávku na CD. Ta však spatřila světlo až počátkem roku 2013.
Skupina vystupuje nejen na Karlovarsku, ale vyráží i za hranice kraje na společné vystoupení s Nymburským Roxorem a tím navazují na tradice a zkušenosti z působení hráčů v předešlých projektech, jejichž cílem bylo jezdit po klubech v Česku i v zahraničí a užívat si spolu s fanoušky muziku, kterou mají rádi.
SBI hraje pouze vlastní tvorbu ve stylu Heavy Rock, která však oslovila širší spektrum posluchačů všech věkových kategorií.

www.sbi-band.cz/

 

SEARCH AND DESTROY

 

Search and Destroy z Plzně, jinak "SDéčka", jak kapelu nazvali fanoušci, se objevili poprvé na hudební scéně v r.2011. Muzikanti z ex kapel Virgin Scream a Antabus se rozhodli zanechat crossoveru a zabrousit do metalového stylu, a s trošku HC podladěním šli se svou kůží na trh. Chůze to byla od začátku dost úspěšná, na podiu již stihli stanout s kapelami jako Krucipusk, Torr, Dymytry...V roce 2012 vyšlo jejich zbrusu nové CD Nic Metal Pop 2013, které je v elektronické podobě a dostupnévšem. Jediným mottem a cílem kapely není nic jiného než Nic....co to znamená a jaká je celá filozofie a nálada kapely, zjistí fanoušci pokud přijdou na jeden z nemála plánovaných koncertů.

www.bandzone.cz/searchanddestroy

 

SELF DEFENCE

 

Self Defence - kapela hrající crossover/rock s velkým důrazem na melodiku.
Kapela vznikla během listopadu 2005 v Praze. Od doby svého vzniku hledá svůj styl, zvuk a výraz. Po mnoha změnách sestavy, se konečně v roce 2013 podařilo vše ustálit. Kapela se pohybuje ve vodách crossoveru střihnutého hardcorem a pořádnou porcí melodií. V červenci 2013 je nahrán singl Sníh v čele s novou zpěvačkou. Singl vzápětí vítězí v České desítce radia RockZone. Ke skladbě Sníh je natočen videoklip, jehož křest proběhne v říjnu v klubu Fururu za účasti kmotra Viktora Dyka. Nyní kapela neúnavně koncertuje a pracuje na nových skladbách. Příprava nového CD je v plném proudu.

www.self-defence.cz

 

Sepsis

 

Jsme kapela SEPSIS dnes již z Prahy. Naše kapela vnikla v roce 2002. Po pěti letech fungování, kdy se v kapele vyměnilo poměrně dost hudebníků, samovydala se nějaká dema a CD Ritual Sacriface. Vyměnily se znovu hudebníci a rázně styl. Dále se kapela ustálila a v roce 2007 natočilo EP Collection of body (A)Parts a v roce 2009 jsme vydali pod Metal Age rec. FULL CD With No Mercy.

Další personální změna nás čekala rok po vydaní kdy z kapely odešel bubeník a dlouho nedařilo sehnat náhradu. Náhrada se našla ale po roce už jsme si neměly co říct.

V roce 2011 se kapela rozpadla. Znovu obnovení padlo do půl roku s úplně jinou sestavou. V čele se mnou. Na konci roku 2012 jsme nahrály demo Dawn Before the Light a začali hrát po koncertech. Scháněly jsme nějaký ten label ale materiál byl příliš krátký a tak jsme to pojaly jako EP a sami jsme si ho vydaly letos v dubnu. Chceme nahrát plnohodnotné CD rozjet to znovu do obrátek.

bandzone.cz/sepsis

facebook.com/sepsiscz

 

Sklepmaster

 

Kapela jako taková vznikla oficiálně někdy v květnu roku 2007. Během doby své existence prošla přirozeným vývojem a nyní se ve finální podobě ustálila na pevném počtu 4 členů. Roman "Vader" Hafera, který skládá téměř veškerou muziku a hraje na elektrickou kytaru, Otakar "Oťas" Sekl, biomechanický rytmický kulomet, Pavel "HellThrone" Prokop, obstarávající basovou linku a Ondřej "Scyther" Šebestík s kytarou a vokálem. Kapela se stylově hlásí k odkazu severského melodického death metalu, tzv. melodeathu. Její žánrový záběr je však o něco širší, neb s ladností sobě vlastní využívá i prvky typické pro další metalová odvětví, jako je thrash, heavy, či metalcore. Kapela od roku 2009 velmi intenzivně koncertuje a na svědomí má již 3 studiové počiny. Třískladbové Demo 2008, demo s názvem A Taste Of Demonology z roku 2009 a aktuální EP The Unforgiven Sin (2011). Ke svému pátému výročí natočila i DVD nesoucí název The Great Apocalypse a v prosinci 2013 vydá své debutové CD Accursed through eternity.

www.sklepmaster.cz

 

Sotury

 

Jsme jihlavská kapela Sotury hrající metalovou melodickou hudbu s vlastní tvorbou. Jsme v klasickém pětičlenném složení - 2 kytary, baskytara, bicí a zpěv. Jsme staří v rozmezí 19 až 25 let. Kapela původně působila několik let pod jiným názvem a teprve před rokem, kdy kapela dosáhla stávajícího obsazení, se přejmenovala na Sotury. Kapela již vydala první řadové CD s názvem "Temné údolí" a nyní nahrává druhé řadové album, které by mělo vyjít začátkem roku 2014.

www.sotury.cz

 

Stercore

 

Vznik 4.mesiac roku 2012, v kapele sú dvaja členovia z grindovej kapely Embolism. Za jeden rok posobenia sme odohrali asi 30 koncertov po Slovensku a Česku. Prve demo sme nahrali po 4 mesiacoch a v týchto chvilach nam vychadza album FAKE WORLD pod vydavatelstvom Rest of noise.

bandzone.cz/stercore

 

Stoker

 

Kapela byla založena v roce 2009. Zakládajícím členem je Rob Paterlini, majitel rockové pivnice Paterlord v Brně. Dalšími členy jsou Jiří „Scary“ Naništa (kytara), Pavel Loutocký (klávesy) a Jakub „Eš“ Mach (bicí), který do kapely přišel v létě 2013 a nahradil dosavadního bubeníka Martina Matušku. Stylově je kapela řazena do Gotického rocku. Pravidelně koncertuje v Brně (např. Dark Valentine party, Black cat party,...) s občasnými koncerty mimo Brno (Praha – klub Exit, České Budějovice).

www.stoker.cz

 

Suffer Age

 

Kapela si prošla mnoha personálními změnami, ustálila se a v letošním roce vydává své debutové album s názvem "Between ..."

bandzone.cz/sufferage

 

The Dilevery

 

Kapela hraje výhradně svou vlastní tvorbu často na pomezí mezi Rockem a Metalem. Veškeré skladby jsou v anglickém jazyce kromě úspěšně hymny pro FC Viktoria Plzeň - Červenomodrá, která i svým stylem mírně vybočuje.

http://bandzone.cz/thedelivery

 

The Revolt

 

Jsme kapela THE REVOLT a našim působištěm je město Pelhřimov. Něco málo k historii: základní sestava se zrodila na podzim roku 2007.a samozřejmě prošla několika personálními změnami. Sestava se ustálila na podzim roku 2011, kdy za bicí usedl poslední nový člen Patrik Vala. V letošním roce jsme natočili novou desku, která udala směr budoucího směřování kapely.
Žánr: Metal – Crossover
Diskografie: Instinct – 2009, Demo 2.0.1.0. – 2010, Liberace – 2011, Lost in Fiction – 2013

http://musicrvt.wix.com/therevolt

 

The Thrill

 

Kapela The Thrill je neobyčejným uskupením čtyř bláznů. Žánrově se pohybuje od psychedelicky načuchlého stoner rocku až po doom metal a funky, s prvky art rocku, progressivního rocku ad. Experimentuje se vším co jí projde pod rukou. Vznikla kolem roku 2011 a až v posledním půlroce dostává grády. Pochází z Kyjova, města nevídaných existencí.

bandzone.cz/thethrill

 

Thorax

 

Thorax vznikl oficiálně 1.1.2012 a hraje ve složení: Luboš „Rex“ – sólový zpěv, Aleš „Grep“ – kytara Lukáš „Aitken“ – kytara, Petr – basa, Milan „Vodka“ - bicí. Přestože se jedná o zcela nové uskupení, kapela není úplným nováčkem. Thorax totiž vznikl spojením muzikantů z jiných kapel které se buď rozpadly, ukončily činnost, nebo z nich muzikanti odešli. Po cca 6 měsících od ustálení sestavy nahrál Thorax tří-písňové demo s názvem Kletba, kterým se představil publiku na bandzone a jinde na internetu..

bandzone.cz/thorax

 

Uterus

 

Kapela Uterus vznikla z nápadu dvou osamocených muzikantů studujících na Univerzitě v Pardubicích, tedy složena výhradně ze studentů této školy. I po skončení studia kapela šlape dál, koncertujeme na plné obrátky. Stylem se řadíme mezi hardcore-progresive metal, i když sami tomu říkame haxnacore, neradi se škatulkujeme. Náš specifický humor vyplívající z názvu na koncertech samozřejmě nachybí a naše muzika potěší mnoho posluchačů. Proto jistě na této akci Uterus pobaví i zalíbí :)!

bandzone.cz/uterus

 

Velvet Storm

 

Velvet Storm je skupina se základnou v Brně. Naše tvorba je postavena na tvrdém rocku s podladěnými kytarami, bohatými vokály a lehce depresivními texty.

bandzone.cz/velvetstorm

 

War Bride

 

War Bride je mladá pětičlenná kapela, hrající moderní metal, oscilující mezi melancholickou atmosférou a tvrdými riffy. Jde o posluchačsky přístupnou, nikoliv však primitivní muziku, snažící se oklikou vyhýbat alespoň většině metalových klišé. Od svého vzniku má tendence se více a více posouvat od svých melodic death metalových kořenů směrem k podstatně všestrannější hudbě, která nebude omezována limity prastarých metalových žánrů na ústupu. Má však své limity a ze všech sil se brání bezduché originalitě pro originalitu.

bandzone.cz/warbride

 

Whatrock

 

WHATROCK je mladá pětičlenná kapela z Východních Čech hrající vlastní tvorbu s českými texty. Autorské hudbě, která je originálním mixem „tvrdých“ žánrů inspirovaným kapelami jako jsou Arakain, Krucipüsk, Dymytry, AC/DC nebo Black Sabbath, kraluje nezaměnitelná barva hlasu Zdeňky Pozůstalové.

Po ustálení sestavy na jaře 2012, s ženským vokálem v čele a hnacím motorem v podobě autorského dua Zdeněk Borecký-Ondřej Bezvoda, kapela koncertuje v klubech, na festivalech a jiných akcích v královehradeckém kraji a přilehlých regionech, má tu čest být předskokanem například Aleše Brichty a AB Bandu, Hudby Praha nebo Dymytry, a její aktivita vrcholí ve vydání EP s názvem Led a Slzy, v květnu 2013.

www.whatrock.cz