1000 bombs

 

Thraaaash! 1000 bombs - thrash metalová skvadra z hlavního města piva - Plzně, vznikla na podzim roku 2012. Začala velmi intenzivně zkoušet, skládat vlastní materiál a také "ničit" pódia živelným koncertováním. Nyní se připravuje demo, které bude obsahovat 3 skladby a zároveň se nahrávají skladby na debutní album, které vyjde u německého labelu Ketzer Records.

1000bombs.com

 

 

Abyss

 

Kapela Abyss vznikla začátkem roku 2012, kapelu dal dohromady Petr Faigl (bicí) a Pavel Kilberger (kytara). Ale dva členové je velmi málo na to, aby vzniklo něco co by mohlo zakořenit :-). Během pár dnů se našel kytarista Martin Valter a jako post zpěváka a basáka zaujal Jirka (Amos) Berky. Po intenzivním zkoušení se kapela rozhodla, že na post zpěváka najdou nějakou šikovnou slečnu. Co nevidět se tato slečna našla.. jmenem Lenka Hofmeisterová. Bohužel tento post zpěvačky nám dlouho nevydržel a na její místo nastupuje Bára Horská. Kapela začína intenzivně zkoušet a tvořit nové věci. Po pár týdnech nastupuje další člen kapely, klávesák Lukáš Klička.V této sestavě odehrává kapela první koncerty a dalo by se říct, že i uspěšně. Ale i přesto se kapela v letě 2013 rozhodla, že post zpěvu zaujme nynější basák Jirka Berky a na jeho místo nastupuje velice šikovný Ondřej Valenta z Attax. Kapele Abyss koncem září vyšlo debutové album Escape.

bandzone.cz/abysschodskalhota

 

Adagio Funebre

 

Adagio Funebre je doommetalový projekt, který byl založen začátkem roku 2009 baskytaristou kapely VIDOCK Davidem Hradílkem (také ex-TÖRR), který je také výhradním autorem hudby a textů tohoto projektu. Momentálně má kapela natočené album s názvem "Of Grief and Insanity", které by mělo vyjít během roku.

www.adagiofunebre.cz

 

Adnihil

 

Třinecká death metalová kapela Adnihil vznikla v roce 2008. Po dvou letech a několika personálních změnách začíná kapela živě koncertovat a tvoří první demo nahrávky. V roce 2013 vydává Adnihil album From Shadows, které obsahuje 6 skladeb.

www.adnihil.com

 

Aequilibrium

 

HC kapela z Hodonína. Kapelu založili v roce 2006 zpěvák a kytarista Stanislav Kotlán a bubeník Ivan Švec, kteří zde působí dodnes. Kapela prošla za dobu své existence výraznou proměnou žánru s čímž přišla i řada personálních změn, ale v poslední době to už vypadá, že sestava i žánr se ustálily. Zpočátku kapela hrála grunge alá Nirvana, později se kapela přiklonila spíše k HC, čehož se držíme do teď. V současné době máme nahrané již 3 CD – první s názvem Aequilibrium (2009), druhé s názvem Mou krví pluj dál (2011) a nejnovější Moderní otroci (2013). Za dobu existence kapely se dostavilo pár větších či menších úspěchů. Za zmínku stojí např. vítězství v soutěži „Zahraj a vyhraj“ v roce 2012, přičemž za vítězství v této soutěži v konkurenci 94 interpretů nám bylo odměnou vystoupení na hlavním podiu festivalu Zámostí v Třebíči. Dalším úspěchem, co by stál za zmínku je fakt, že nedávno se nám poštěstilo zahrát si na festivalu Slovácké rockování v našem rodném Hodoníně, kde jsme byli jedním z předskokanů polské power/speed metalové kapely Pathfinder. Za největší úspěch kapely se však bez pochyby dá považovat to, že díky nejnovějšímu CD Moderní otroci se kapela Aequilibrium stala od června 2013 až do současné doby jednou z nejvíce poslouchaných kapel na www.bandzone.cz. CD Moderní otroci se těší velké oblibě a už se na něj objevila i první vcelku pozitivní recenze v časopisu Spark (září 2013).

bandzone.cz/aequilibrium

 

Agassiz

 

Metalová apela Agassiz z Jablunkova byla založena roku 2009 někdy koncem září stávajícím členem Tomášem Sikorou. Na bicí se připojil jeho bratr Martin Sikora a později i jejich bratranec Jakub Zemánek, který v kapele spolu s Tomášem hraje dodnes. Jedinou změnou prošla letošní rok v červnu, kdy tehdejší bubeník Martin odstoupil z rodinných důvodů a nahradila ho stávající mašina Palo Mišun. S ním bylo nahráno demo 4 songů, které vyšlo 23.10.2013. Nyní ustavičně pracuji a cvičí své poslání a tím je hudba.

bandzone.cz/inexpresion

 

All Friends Dead

 

ALL FRIENDS DEAD z Turnova, to je takový hardcorový zmatek, šílenost. Čisté zpěvy se střídají s tvrdším výrazem metalového vokálu. Metal se mísí s popovou melodii, corová hrubost s elektronikou... Překvapila mě zajímavě upravená, brutálně předělaná verze písně „Personal Jesus" od Depeche Mode. - fobiazine.net

Po krátké pauze je na menším, leč dostačujícím zastřešeném pódiu střídala další core kapela. Tentokrát se jednalo metalcore s názvem ALL FRIENDS DEAD. Tahle turnovská formace představila melodičtější polohu metalcoru. Vokální složka byla velmi slušná – čistý zpěv, scream i growl stejně jako řada chytlavých rifů či melodií. Nevím, pro mě to mělo příchuť moderního punku a lehkou emotičnost. Při některých pasážích mi ihned naskočili němečtí May Sixteen. Parádním bonusem byl cover Personal Jesus – ještě aby ne, když členové kapely ulítávají na Depeche Mode. - tubera.cz

SYNTH-CORE / METALCORE
Since 2011

bandzone.cz/allfriendsdead

 

Ampér

 

Skupina vznikla v roce 1982 a dodnes působí na poli českých kapel. Její repertoár se skládal z převzatých skladeb a vystupovala převážně na tanečních zábavách. Po čase začal AMPÉR přecházet na vlastní tvorbu a tak vznikl komponovaný projekt EXHUMACE. Pro své zviditelnění se AMPÉR zúčastnil festivalu politické písně v Sokolově, což byla tehdy jedna z mála šancí jak se prosadit. V Sokolově navázal AMPÉR kontakt se skupinou ARAKAIN. AMPÉR přitvrzuje svoji muziku blíže ke stylu HEAVY METAL a začíná období spolu vystupování se skupinami ARAKAIN, VITACIT apod. Toto trvá do roku 1987, kdy je AMPÉR rozpuštěn. Návrat AMPÉRU se uskutečnil až v roce 1997. V nové sestavě dávají dohromady základ současného repertoáru, sestávajícího se převážně z původních skladeb v nových aranžích. Kapela dále produkuje vlastní tvorbu a vydává v roce 2001 své prvssacre.cz/images/profily-a-e/mgm5-archfallní CD s názvem EXHUMACE.

V druhé polovině roku 2001 přichází do kapely na post bubeníka Zdeňkův bývalý spoluhráč ze skupiny Margaret Milan Čejka. Sound kapely dostává tímto další rozměr a zdá se, že se kapele dostává nové energie. Tvorba skupiny není zatížena předsudky a nesnaží se dobývat hudební Olymp, o to více je projev uvolněnější a radostnější. V roce 2003 vydává Ampér další CD s názvem SEX VÍTĚZÍ. Po několikaletých personálních peripetiích získává Ampér výborného kytaristu Petra Hartmana.V této historicky nejlepší sestavě produkuje dále vlastní tvorbu a chystá se natočit placku.

http://amper.music.sweb.cz/

 

ArchFall

 

Kapela vznikla v Hradci Králové v roce 2009 pod názvem Temple Of Doom, kterou založil Daniel Beneš. Po personálních změnách na postech bubeníka, kytaristy a americké vokalistky Nicole Fay Kupkové se ustálila sestava v nynější podobě. Největší posilou je zpěvák Tomáš Pokorný z Brněnské heavy metalové kapely Kairen a bubeník Jan Džugan, který žije v Brně. Nejčerstvější posilou je pražský kytarista Martin Knapp, který je původem z východního Slovenska z okresu Poprad. Tím se kapela ArchFall dala na cestu Progressive melodic power metalu.

bandzone.cz/archfall

 

Assessor

 

Assessor je reinkarnací kapely Assesor známé svu první deskou Invaze. Činnost obnovil v roce 2010 a do původního thrash metalu přimísil prvky death metalu. Od té doby hraje především na festivalech mimo Prahu natočil další desku Štvanice.

www.assessor.cz

 

ATTACUS

 


Vznik někdy 2007, po pauze 2009, 2.sestava od 2010, od tohoto roku máme nového zpěváka, se kterým jsme natočili ve zkušebně demo. Hrajeme v okolí Chebu jako předkapela, v playlistu máme 10 vlastních skladeb.

bandzone.cz/attacus

 

Autobus

 

Kapela Autobus byla založena v r. 1981. Aktivně vystupovala v 80. a na začátku 90. let minulého století. Poté svoji činnost přerušila, protože někteří členové získali profesionální angažmá v Německu. Vystupovala vedle takových jmen, jako jsou UDO, Rage, Arakain, Láďa křížek, Lucie Bílá a další. V r. 1999 byla znovu obnovena. Nyní se objevuje převážně na nejrůznějších festivalech a koncertech. Kapela vlastní profesionální nahrávací studio Autobus recording.

www.studioautobus.cz

 

Bikkinyshop

 

Česká rock/crossoverová stálice z Berouna/Hořovic/Vršovic působící na domácí hudební scéně přes deset let. Za dobu své existence se řadila stylově k post-hardcoru, nu-metalu či alternativnímu rocku. Typickým prvkem jsou rytmicky moderní, jednoduché a úderné bicí, basa harmonicky doplňující podladěné kytarové riffy, střídání hrdelního řevu s čistým melodickým zpěvem a temné elektro-samply. Kapela má na svém kontě dvě LP a tři EP, poslední LP nese název King´s Court a bylo vydáno 9/9/2013 v produkci Ecsona Waldese ze
studia Biotech.

bandzone.cz/bikkinyshop

 

Blackshard

 

Thrash-heavy kapela z Šenova se již této soutěže zúčastnila a postoupila mezi finalovou šestnácku do živého hraní. Kapela natočila v roce 2011 debutové album Mankind Disorder, které nejprve distribuovala on-line a koncem roku 2012 vyšlo album i na CD. Letos na jaře se Blakshrad stali kapelou týdne na rádiu Čas Rock.

bandzone.cz/blackshard

 

Blamage

 

BLAMAGE - českobudějovická kapela založená v roce 2003, na svém kontě má 1 maxisingl ( Plameny 2006 ), dále 3 plnohodnotná CD (Vzpoura Otroků 2007, Exit Absolut 2008 a Valkýra 2011 ) a 4 videoklipy. Kapela hraje melodický thrash metal s důrazem na vlastní tvorbu a české texty a vystupuje pravidelně na hudebních festivalech ( Master of Rock, Maxxlování, Draxter show atd) a na klubové scéně po celé ČR. Kapela měla v minulosti možnost zahrát si na jednom pódiu s americkými kapelami Vicious Rumors, Circle II Circle ( Zack Stevens ) nebo se zakladateli amerického death metalu Master. V současné době se kapela připravuje na nahrávání nového CD a natočení nového videoklipu.

www.blamage.cz

 

Bad Days Begin

 

Jihočeská banda *Bad Days Begin* z města jednookých vůdců, Tábora, se zrodila v létě 2011. Po předešlém roce hledání členů a také hledání směru, kterým se ubírat, nalezli kytarista a bubeník posily do své posádky, ukojili své potřeby při masturbaci, a začalo se intenzivně zkoušet. V žánrových vodách hardcoru a death-core-metalu se snaží vyplnit mezeru na zdejší scéně, kde již delší dobu chyběla nová krev. Původní členové (kytara, bicí) natočili začátkem léta 2011 starší materiál, ze kterého se svépomocí vyprodukovalo demo, stále však s nekompletní sestavou. BDB stále hledají zájemce o pozici druhého kytaristy, bez níž se tento styl neobejde.
Svojí premiéru si odbyli 11.11.2011 v táborském klubu Orion po boku ruských techniků Sarah Where is My Tea a havlíčkobrodských rubačů Noostrak. Koncem roku 2012 odchází zpěvák Zdenda a místo něj obratem nastupuje ještě mladší Debny, se kterým v létě 2013 nátáčejí nové EP.

bandzone.cz/baddaysbegin

 

Behind Our Walls

 

Po výměně některých členů a především změny hraného stylu se kapela
přejmenovala na "BEHIND OUR WALLS". Po této obnově začali koncertovat po
Moravskoslezském kraji, kdy se jich ujala jejich nynější manažerka. Od té
doby přeskakovali například Rusko/Pražským APOSTATE, Anglickým POLAR nebo
Ukrajinským TO LEAVE A TRACE. Nyní se kapela připravuje na nahrávání prvního
EP a po jeho vydání také na CZ/SK tour.

www.facebook.com/behindourwalls

 

Break the Rules

 

Kapela Break the Rules hraje melodic-metalcore a vyznačují se především velmi energickými a instrumentálně precizními show. Za poměrně krátkou dobu svého působení si už stihli zahrát na významných pražských podiích, jako například Palác Akropolis, či Rock Café nebo Roxy. V únoru 2013 úspěšně pokřtili svůj debut The New Beginning a momentálně koncertují po celé České republice.

bandzone.cz/breaktherules

 

BreakDown of Hate

 

Kapela se poprvé sešla v září 2010, do té doby hráli původní členové (Štěpán Dočekal, Vojta Švejnoha, Jára Čada a původní zpěvák Tomáš Jirkovský) covery od Beatles a primárně od Nirvany a dalších. Kapela za dva roky trochu vyspěla a v současné době se snaží tvořit hudbu ve stylu hardcore-metalcore, se zpěvem řezaným growlem a screamem, přecházejícím až do melodického chrapláku. Texty vycházejí ze současného světa, každodenních problémů, za nic se neschováváme a nevymýšlíme nesmyslné, nic nevypovídající texty o ničem - vycházíme z reálného světa!

bandzone.cz/breakdownofhate

 

Breaking the Cycle

 

BREAKING THE CYCLE je mladá metalcorová banda která vznikla v roce 2012. Frontmanem je Chott, kterej jak zpívá, tak valí na kytaru. Druhá kytara patří Ponclovi, na bicí mlátí Minja a bassu drtí plešoun Nudla. Jejich hudba se vyznačuje rozmanitými riffy v různých laděních a zpěvem prokládaným screamem. Naživo se nešetří a je poznat, že do výstupu dávají veškerou enrgii.

bandzone.cz/breakingthecycle

 

Clawed Forehead

 


Clawed Forehead je šestičlenná brněnská kapela, která vznikla v roce 2006. Formace hraje v originálním složení: ženský vokál, housle, dvě violoncella, kontrabas a bicí s občasným obohacením o irskou flétnu a jiné netradiční nástroje. Na živých koncertech můžete slyšet autorskou tvorbu, která průběžně vznikala od roku 2007 a neustále se vyvíjí i v současnosti. Hudba Clawed Forehead v sobě misí prvky metalu a severského folku, především ale nese osobitou atmosféru.
Za dobu svého působení kapela odehrála bezpočet koncertů a zúčastnila se festivalů jako Sázava fest, Basinfirefest, Dead End festival, Music fest Preštenice, Dark Valentine, Samhain fest a v roce 2012 postoupila v rámci soutěže Skutečná liga až do finále v Hard Rock Café Praha.

bandzone.cz/clawedforehead

 

Congenital Anomalies

 

První nápad založit kapelu Congenital Anomalies napadlo Jara (zpěv, programování bicí) a VytahaF (kytara, doprovodný zpěv) na zimu r. 2010. Jelikož vzdálenost mezi členy byla nemalá, začala kapela plně fungovat začátkem r.2012. Po pár nahraných songů se kapela shodla že něco tomu chybí. Byla to basa. Kterou taky zaujmul VytahF. Už po pár měsících kapela vydává svůj první počin v podobě demo nahrávky s názvem Unseen Parasite.

bandzone.cz/congenitalanomalies

 

Dark Seal

 

Kapela se zaměřením na Pagan Black metal s příchutí staré školy.Má za sebou několik desítek koncertů a vydané CD (více na BZ).

bandzone.cz/darkpaganthoughts

 

Dark Spell

 

Kapela vznikla v roce 2006 a tvoří vlastní gothic metalovou hudbu s výraznými klávesami a ženským zpěvem. V současné době dokončujeme naše první CD "Na křídlech noci".

http://darkspell.cz/

 

Deaf and Dumb Relics

 

Kapela funguje od března 2012. Jedná se o oživení staré formace DEAF AND DUMB z 90 let. Hudba se ovšem ubírá jiným směrem než původní tvorba, proto je v názvu nově přívlastek Relics. Z původní formace v kapele hraje kytarista Leoš, basák Standa a jeho bratr Honza který také ke konci působil v původních DaD. Nově se na postu bicích a zpěvu objevují členové z rozpadlé kapely LANIENA MENTIS Tomáš Hendrych a Tomáš Tillner. V červnu 2013 vychází retrospektivní CD obsahující všechny staré nahrávky DaD a také promo nahrávku DaD Relics - Return Of The Ancient Technology.
Stylově se kapela pohybuje ve vodách atmosferického a spíše valivého death metalu s prvky industriálních a elektro prvků.

bandzone.cz/deafdumb

 

Desire for Sorrow

 

Historie Desire for Sorrow se začala psát v červnu 2009, i když základy kapely byly položeny už o několik let dříve. Zakládající členové Jiří Zíka (Ziky-kytara) a Jan Pavlíček (Johny-klávesy), tehdy ještě členové death metalové formace Pentamoan, se po rozpadu kapely rozhodli ve společném hraní dále pokračovat. Přibrali k sobě Romana Huszára (Ruman-kytara) a Karla Buriana (bicí). V tomto složení kapela zkouší více jak rok. Po odchodu Karla, je post bicích nějaký čas bez náhrady. V té době do kapely přichází Jan Nirnberg (Bubno –bicí). Kapela dostává jméno a začíná skládat nový materiál, který se ubírá cestou melodického black metalu. Začátkem roku 2010 přichází poslední člen kapely Karel Vlášek (Vlajda-basa).
V červnu téhož roku se kapela zavírá na několik dní do studia Hellsound a natáčí demo s názvem Angels of Revenge. Demo sklízí převážně pozitivní ovace a kapela začíná více koncertovat po klubech i festivalech. V roce 2011 odjíždí Roman Huszár na rok do Ameriky za studiem a kapela se ocitá bez druhé kytary. Dočasně volné místo brzy zaplňuje Jiří Kasl (A5), kapela opět funguje v kompletním složení, koncertuje a skládá nový materiál.
Po Romanově návratu mohou začít přípravy prvního dlouhohrajícího počinu. V červnu 2013 jede kapela do studia ŠOPA, kde nahrává nové cd At Dawn Of Abysmal Ruination. V srpnu Roman opět odjíždí do Ameriky a opouští kapelu, tentokrát na stálo. Záhy se ke kapele připojuje nový stálý člen František Vávra (Infi, Infernits-kytara).

http://desireforsorrow.cz/

 

DKV

 

Kapela DKV vznikla v roce 2000, kdy spolu začli jamovat Sůča, Roman a JP. Jejich produkce vycházela z punk-rockových základů, ale vždy byla o něco intenzivnější, než bylo pro žánrové kapely běžné. V roce 2001 se z DKV stává kvarteto přibráním kytaristy Míry Jeníka a o něco později kvinteto díky houslovým partům Radky Kuncové. V této sestavě došlo ke zvěčnění prvního demosnímku. V roce 2002 přišel dočasný rozpad kapely pro nedostatek času členů a různým prioritám.
V následujícím roce (2003) došlo k "reunionu", kdy kytaristu Míru nahradil Hynek Jelínek. DKV přitvrdili a stali se o kousek víc metalovější. Baskytarista JP a Radka opustili kapelu v roce 2005, přišel zpívající baskytarista a textař Pračlověk - opět se přitvrdilo blíž ke kýženému metalovému vyznění. V roce 2006 kapela vypustila eponymní nahrávku "DKV" ve vlastní produkci.
V roce 2008 odešel Pračlověk a později se baskytarového postu ujal Karlos. Přibližně od této doby lze DKV považovat za plnohodnotnou metalovou kapelu.
DKV nahráli třískladbovou nahrávku "Promo 2009" a o něco později přišel sólový řvoun Golubowski. V roce 2010 se kapela rozloučila s Karlosem a na koncertech zaskakoval kamarád kapely Holly (kytara ex-Straton) s baskytarou. V roce 2011 přišel pětistrunec Míra a tím podstatně snížil věkový průměr kapely. V létě 2013 vyšlo dlouho připravované CD-R / EP "...nezbyde nic", které snad kapele dopomůže získat nové fanoušky a důležité kontakty.

http://bandzone.cz/dkv
http://www.facebook.com/DKV.metal
http://dkv-metal.bandcamp.com

 

Donor

 

Kapela Donor byla založena na jaře roku 2012 kytaristou Karlem Hajdíkem. Kapela hraje heavy metal a tvoří vlastní skladby. V sestavě došlo k personálním změnám. Na postu kytaristy na konci června v roce 2012 vystřídal Michal Banovský původního kytaristu Vojtu Kostku a na podzim téhož roku se konala změna bubeníka. Nestíhajícího Jindru Preče vystřídal Vítek Holeňa a kapelu dostal minimálně o dvě třídy výš. V kapele od založení hraje taky baskytarista Mira Šipula a také zpěvák Marek Tlašek.

http://donor.wgz.cz/

 

D.O.P.

 

Kapela D.O.P. - hrající mix thrash metalu - vznikla v roce 2002. Má tři členy. Natočila několik cd. Před pár dny vydala mini EP JAKO BRATŘI/ NA KŘÍDLECH VRAN. Kapela ve svých textech nekompromisně popisuje dění v našem korupcí drceném státu, domácí násilí a historické skutečnosti nedávno minulé. Vše řváno v rodném jazyce, žádná pseudoangličtina naučená v lekcích na základní škole.

bandzone.cz/dop

 

Draco Hypnalis

 

Death-blacková kapela ze Zlína vznikla v roce 1999, ale předcházelo tomu formování muzikantů v kapelách NOMENMORTIS a BLACK HEAVEN. Kapela má za sebou tři CD a značnou řadu koncertů včetně vystoupení na Brutal Assault, Nuclear Storm a řady dalších zahraničních štací. Kompletní bio na:

bandzone.cz/dracohypnalis

 

Extinction

 

něco ke kapele : je nás 5, baví nás hrát, a jsme z Poličky...... (nechci nikoho zatěžovat dlouhými elaboráty)

bandzone.cz/extinction