Never Left Behind

 

ZAK – vocal
BOGIS – 7gtr
MICHAL – 7gtr
RUDY – bass
KALIN – drums

Stručný profil kapely:

Never Left Behind je smečka se základnou v prettyshitty Štětí city. Kapela funguje od roku 2009. Od této doby proběhlo pár personálních změn a v současné sestavě fungujeme od listopadu 2011. Respektujeme a ctíme metal a core všech forem. Tvorba kapely je ovlivněna společným duchem všech členů k tvrdé hudbě. Během letošního léta jsme vydali náš hudební debut, CD s názvem „SwallowEvery Drop“. Momentálně jsme ve fázi příprav a zkoušení nového materiálu.

bandzone.cz/neverleftbehind

 

Nihil

Jan Žampa – Septik – kytara
Petr Nosek – Milad - bicí
Miloš Dvořák – Mikroš – zpěv
Milan Tanicz – Hrot – basa

Nihil info
- od 2000
- HC/Grind
- 2005 Demo Blowjob
- 2011 CD A Moll Scherzoso

www.nihil.cz

 

No Belief

Kapela je vlastně volným pokračováním Agony, které má bohatou historii. Ovšem snažíme se oddělit a nechceme být přímo spojování s touhle kapelou, byť je pravda, že 4/5 z poslední sestavy Agony hraje právě v No Belief. Samotná kapela nemá dlouhou historii, za dva roky jsme nahráli CD Silent Doom, které vyšlo pod IFA records. Dále se povedly nějaké ty fetivaly a koncerty. Chtěli bychom si na scéně vybojovat pevnou pozici a stát se stálicí na scéně v melodickém death metalu.

www.bandzone.cz/nobelief

 

NOBODY KNOWS

4 členové: Lessy (kytara 1), Rob-Roy (kytara 2), Jorge LaMarr (baskytara), Tommy
Rock (bicí)

Kapela NOBODY KNOWS vznikla v roce 2003 a hraje dirty rock'n'roll. Od svého vzniklu natočila 3 CD, z nichž ale byla vydána zatím jen 2. První CD vyšlo v roce 2005 pod názvem Nobody Knows a druhé CD bylo vydáno v roce 2008 s názvem Önly the good die young. V současné době probíhá nahrávání čtvrtého CD, jež ponese název DIRTY ROCK.

www.nobodyknows.cz

 

No Misery Left

Vladyslav Tsarenko - kytara
Turgay Abdullaev - scream
Naživo hrajeme s bubeníkem a samplerem

Kapela je internacionální a skládá se z lidí z různých státu, kteří v současné době bydlí v Praze. Kapela začala existovat v červnu 2012 a hraje experimentální hudbu ve stylech post-metal, screamo a ambient. V červnu jsme také natočili první nahrávky, které získaly velkou popularitu v státech SNS. Ted' nahráváme nové EP, které budeme vydávat v nejbližší době.

bandzone.cz/nomiseryleft

 

Notorest

Mara Procházka (kytara, zpěv)
Pavel Košutek (kytara, řev)
Lukáš Brablík (bicí nástroje)
Michal Répal (basová kytara)

Notorest pochází z Přerova, kde vznikl v roce 1995 a zpočátku se orientoval spíše na bigbít, hard rock a heavy metal. Těmito hudebními žánry jsou ovlivněny i první dvě desky, které si kapela vydala vlastním nákladem v počtu cca. po 500 ks. První - Na západní frontě klid (1999) a druhá - ZAS (2003). Třetí deska je metalová a jmenuje se Běda vám! (2010). V současné době kapela pracuje na materiálu pro svou čtvrtou desku, která by měla spatřit světlo světa v příštím roce. Tato deska bude již mnohem ucelenější a bude znít spíše do thrash metalu.

www.notorest.cz

 

OBJECT

Kapela OBJECT byla oficiálně založena na podzim roku 2001 v sestavě:
Petr Matějka – bicí
Tomáš Krupka – kytara
Václav Odvárko – kytara, zpěv
Lukáš Zmrzlý – zpěv
Jan Valenta – basa (současný baskytarista - Aleš Nejepsa)

Do září roku 2009 kapela působila pod názvem CROM. Pod rouškou tohoto názvu vydala kapela několik demonahrávek, mini CD a natočila videoklip. V září roku 2009 byl definitivně změněn název a kapela začala vystupovat pod současným názvem OBJECT. Na podzim 2009 vydala kapela pod tímto novým názvem své debutové album s názvem ANALOG.V roce 2012 došlo k výměně baskytaristy. Současným basákem je Aleš Nejepsa.Kapela vydává v říjnu roku 2012 své druhé album

http://bandzone.cz/crom

 

OSA Killers

Členové kapely:
Jakub Urban - Kytara
Čestmír Vicány - Kytara,Djembe
Radek Vicány - Baskytara
Dalibor Szenci - Bicí
Petr Zeman - Zpěv,Didgeridoo
Pavel Strnad - Zpěv

Profil:
Kapela vznikla v roce 2008 v Č. Budějovicích z muzikantů,kteří dříve působili v kapelách jako byli Sin-dick-8,Perdition,Virgins či Project euthanasia. V pětičleném seskupení kluci vydali v roce 2009 své první dlouhohrající demo z názvem Kata Poa a roce letošním se k tomu přidalo velice zdařilé album nesoucí název Babylon,s kterým kapela brázdí celou republiku a na každém koncertě je album k dostání zcela zdarma. Jejich energická koncertní show nelze přehlédnout,jelikož kapela používá i nezvyklé hudební nástroje,kterými jsou australské Didgeridoo a bubínek Djembe a tímto se dostává i do různých ethno prvků.Nelze opomenout,že kapelu doplnil ještě druhý zpěvák,který celkovému soundu dává ještě větší intenzitu. V těchto dnech hoši pracují na nových písních,které ovšem budou v českém jazyce,aby si každý fanoušek přišel na své a zůstaly mu melodie stále v hlavě!

bandzone.cz/osakillers

 

Phobos

Radek Milfait (bicí)
Petr Lelovski (basa,zpěv)
Karel Trochta (kytara,zpěv)

Styl - Post HC

Tříčlenná kapela z Rakovníka, která se postupně z vod death metalu propracovala až k post hc :-) Vznik 2005, samonákladem nahrána 2 EP (Negative, ITVONH), momentálně pracujeme na třetím.

bandzone.cz/phobos

 

Pitty Pokky

Zpěv Barbora Nečásková
Basa Vratislav Janata
Bicí Roman Rychlovský
Kytara František Horáček

Nově vzniklá kapelka na podvozku starých "Piťáků", tvořící hudební směsici všeho, co se týmu líbí. Během třičtvrtě roku vytvořili ucelenou sestavu devíti songů, kterou hodlají nasypat do lidí. Mají zájem vystoupit všude, kde bude zájem je poslouchat a těší se novým fanouškům. Mají zájem pořádat koncerty se stylově různorodými kapelami a tvořit skvělé zajímavé koncerty.

bandzone.cz/pittypoky

 

Preludium

Kapela PRELUDIUM, hrající gotický rock-metal, vystupuje od roku 2003 pravidelně na rozmanitých scénách. Má odehráno přibližně 100 koncertů.
Písničku Fight For Your Life z minialba The Show odvysílalo rádio RockZone v rámci pořadu Andělská dvacítka. Kapela se s touto skladbou také dostala do finále soutěže „Gambrinus MP3 paráda“ a do standardní rotace rádia Hey!. Preludium bylo recenzováno v časopisech Spark, Rock&Pop a Rockshock.
Formace natočila videoklip ke svému songu Lettin' Go. Nejnovější album Anthology pak shrnuje dosavadní tvorbu kapely na jednom CD.

Diskografie:
Anthology (2010)
Night & Day (2010)
The Show (2005)
DEMOlition (2004)

Složení kapely:
Robert Cetl – zpěv, kytara
Ondřej Kozárik – baskytara, zpěv
Jan Posejpal – bicí

www.preludium.cz

 

RaptoR

Jaroslav Pešek - zpěv
Robert Kopřiva - kytara
Vítěslav Beneš - kytara
David Volf - baskytara
Jaroslav Koktavý - bicí

Kapela RaptoR je kapela poměrně nová. Vznikla koncem května tohoto roku (2012) na troskách kapely Transilvanie v Českých Budějovicích: vyměněn byl bubeník, basa ale hlavně téměř veškerý repertoár. Změny byly tak velké, že jsme se rozhodli změnit i název, přijat tedy byl název RaptoR. Poslední týden srpna se pak nesl ve znamení nahrávání tří z našich skladeb. To se dělo u kamaráda ve sklepě, kde si vyubudoval téměř profesionální nahrávací studio. V září pak proběhl první koncert a v současné době domlouváme další akce (jedna bude zítra 12.10.). První koncert dopadl podle ohlasů velmi dobře. Už proto, že jsme opravdu nová kapela, si v této soutěži neklademe žádné velké cíle, postup mezi prvních 16 by byl neuvěřitelný úspěch.

bandzone.cz/raptorheavymetal

 

Ravers

Michal Sladký - zpěv
Honza Hrubý - sólová kytara
Pavel Konieczny - basová kytara
Michal Nemčok - bicí
Tomasz Bilan - doprovodná kytara, backvokály

  • Ravers je česká hard-rocková kapela, která vznikla v Havířově v roce 2009.
  • Stylově se řadí na rozhraní klasického hard-rocku (ACDC, Europe, Rainbow), Nové Vlny Britského Heavy Metalu z 80.let (Iron Maiden, JudasPriest, Black Sabbath) a současných rockových/metalových kapel (Airbourne, Avantasia, Helloween).
  • Základem hudby jsou chytlavé riffy a refrény, rozmanité aranže vokálů a instrumentálních částí písní, to vše zabalené do živé a chytlavé stage show během koncertů.
  • Kapela dokáže vtáhnout lidi do atmosféry koncertu a hudby, zapojit je do společného zpívání a pohybu.
  • Sestava Ravers se od jejího začátku koncertování nezměnila.
  • V roce 2011 kapela odehrála téměř 2 desítky koncertů v klubech a na českých soutěžích.
  • Naší snahou je hrát co nejvíce živých koncertů pro všechny, kteří mají rádi rock a chtějí se bavit.

 

bandzone.cz/ravers

 

Real Motion

složení kapely: Martin Berky - zpěv a sólová kytara, Martin Machát - kytara, Martin Zelinger - basová kytara, David Saturka - bicí, vokály

žánr: Hard&Heavy
vznik: na konci roku 2010
cíle: rádi bychom získali více fanoušků, prosadili se u nás a třeba narazili na nějakého šikovného manažera

www.realmotion.cz

 

Resolution

Antonín Křičenský - 1.kytara a 2. sampl. kytara
Inci - Pavel Incédy - Bicí
Růža - Tomáš Růžička - Zpěv
Bobeš - Robert Pavlíček - Basa

Historie se začíná psát někde mezi lety 2008-2009, kdy na naše poměry relativně úspěšná formace 3Brats (ve složení Radůz, Tonda a Růža) ukončuje na dobu neurčitou svojí činnost. Radůz dává do kupy zpátky starý dobrý Eternal Fire a Tonda s Růžou započali strastiplnou cestu k vysněnému,lehce tvrdšímu žánru.

Po počátečních peripetiích se zkušebnou (kdo kdy měl nebo má kapelu mi dá za pravdu, že zkušeben zkrátka není nikdy dost) se kapela uhnízdila spolu se spřátelenou grupou Liberate v Citicích.

Začínáme fungovat a tvořit první skladby. Ale stále chybí basák. O zpěvákovi nemluvě. Zkoušíme pár přátel na různých postech, ale s nijak valným účinkem. Buď jim hudba "nesedla" nebo jim pokračovat nedovolila pracovní vytíženost a manželka. Pardon, rodinné důvody :) Zkrátka a dobře, plácáme se ve vodách hudebních, záchraného kruhu nemaje. Až jednoho dne se zjeví Felix a doplní Tondovo kytaru a vzápětí přichází Bobeš s basou v podpaží a hudba z čista jasna dostáva "koule" :-)

Koncem roku 2011 jsme se rozhodli pro pár nahrávek, ale nemá je kdo nazpívat. Zpoza bicích se toho nazdařbůh ujímá Růža a za pomoci a podpory zbývajících členů kapely a jejich holí, nazpívá několik melodií. Kupodivu relativně čistě a jasně a dostává se zcela "dobrovolně" :-) na post zpěváka. No , zpěváka.. nezná někdo termín pro někoho kdo jakože zpívá, ale neumí to? Mě napadá jen "Cézar" .. ale to je taky už pro ty dříve narozený :-) Takže otázka zpěvu-řevu-chropotu je částečně vyřešena, jenže vyvstává problém další, neméně podstatný a to, kde sebrat někoho kdo válí na buben. Po kratší výměně názorů a ošetření zraněných, jsme se jednomyslně domluvili, že zkusíme výstřel naslepo a ještě do tmy. Voláme bubeníkovi Incimu, známého především z kapely BORON, jestli se nenudí a nechce prohánět škopky ještě v jedný kapelce. Inci k naší velké radosti přijímá a my můžeme začít skládat a tvořit konečně jako kapela. Takže nám držte palce a přijďte si nás někdy poslechnout :-)

bandzone.cz/resolution

 

Sacrastic

Luboš Vymazal - Čáp - bicí
Jan Vais - kytara, zpěv
Roman Kočí - basa

Kapela byla založena v roce 1992. V letošním roce (2012) slaví 20.výročí vzniku.
Styl hudby je metal-thrash.
Vydaná dema
1992 - Sacrastic
1995 - Jako zvěř
1996 - Grál
2008 - demo 2008
2010 - Vykopávky
2011 - demo 2011

Více na http://bandzone.cz/sacrastic

http://sacrastic.sweb.cz

 

SELF-DEFENCE

Jan Havlíček, kytara
Michal Rožek, kytara, zpěv
František Zeman, basa
Jan Foltýn, bicí

Self Defence, kapela hrající melodický metalcore, vznikla během listopadu 2004 v Praze. Od té doby zažila kapela několik změn sestavy (post zpěvu a bicí), prošla značným vývojem a hledáním "svého stylu a zvuku", který se ustálil na mixu melodického hardcore/metalu. Mezi velké úspěchy patří dvě divácké ceny z Rockfestu v Dobříši, předskakování kapelám Arakain, AB Band, Krucipusk, Matahari a nebo 4thFace. Self Defence natočili již tři EP (Self Defence, Klan a Black Dog). V prosinci 2012 se kapela odebírá opět do studia aby natočila další EP. Soustavně a neunávně objíždí klubovou scénu a je vidět i velkých letních festivalech.

bandzone.cz/selfdefence

 

Seppuka

Jsme kapela Z Českého Těšína s názvem SEPPUKA, táhnem to spolu ve čtyřku a to:
Sikes - kytara, hl. zpěv
Mario - kytara, zpěv
Bulis - baskytara
Pigur - bicí

Kapelu Seppuka, jsme dali dohromady na podzim roku 1996. Aktivně účinkujem, na různých koncertech, motosrazech, festivalech a to jak v regionu, tak se pár akcí povedlo i v Polsku a Slovensku. Hrajem vlastní tvorbu ve stylu THRASH METAL. Vlastními silami jsme zatím vydali 4 cd:

"GENOCIDE" - (demo)1998
"SEPPUKA" - 2000
"P.R.P." - 2004
"RONIN" - 2008

V lednu příštího roku (2013), máme v plánu vyrazit do studia nahrát a vydat další CD, matroš je kompletní, tak není co váhat. Cíl, jak náš, tak asi všech kapel, je dělat muziku profesionálně, ale jak známo, né každý a né v téhle zemi má to štěstí....

http://www.sepuka.cz

 

Silent Hill

Iveta Míčková - zpěv
Slávek Baxant - kytara
Franta Míček - kytara a zpěv
Petr Purket - bicí
Tomáš Rousek - klávesy
Pavel Vandírek - basa

Hrajeme od února 2008, hrajeme rockovou až metalovou hudbu s důrazem na melodii a s prvky gotického metalu. Většina skladeb je tvořena pro Ivčin zpěv, ale i Franta si sólově zazpívá několik věcí. První studiové CD se připravuje v jihlavském studiu Autobus.

http://bandzone.cz/silenthill

 

Sinetrium

Marek Pechman - zpěv
Lukáš Mai - el. kytara
Tomáš Kleisner - el. kytara
Jan Pipiš - basa
Jaromír Janoušek - bicí

Kapela vznikla na začátku roku 2010 nedaleko Plzně. Hrajeme pouze vlastní tvorbu ve stylu thrash a heavy metalu. Zatím jen koncertujeme a nemáme žádné vydané album.

bandzone.cz/soundofstorm

 

Sklepmaster

4 členové:
Ondřej Šebestík - kytara + vokál
Roman Hafera - kytara
Otakar Sekl - bicí
Štěpán Janík - basa + vokál

Stručný profil kapely:
Kapela jako taková vznikla oficiálně někdy v květnu roku 2007. Během doby své existence prošla přirozeným vývojem a nyní se ve finální podobě ustálila na pevném počtu 4 členů. Roman „Vader“ Hafera, který skládá téměř veškerou muziku a hraje na elektrickou kytaru, Otakar „Oťas“ Sekl, biomechanický rytmický kulomet, Štěpán „Faki“ Janík, obstarávající vokály a basovou linku a Ondřej „Scyther“ Šebestík s kytarou a vokálem. Kapela se stylově hlásí k odkazu severského melodického death metalu, tzv. melodeathu. Její žánrový záběr je však o něco širší, neb s ladností sobě vlastní využívá i prvky typické pro další metalová odvětví, jako je thrash, heavy, či metalcore. Kapela od roku 2009 velmi intenzivně koncertuje a na svědomí má již 3 studiové počiny. Třískladbové Demo 2008, demo s názvem A Taste Of Demonology z roku 2009 a aktuální EP The Unforgiven Sin (2011). Ke svému pátému výročí natočila i DVD nesoucí název The Great Apocalypse.

www.sklepmaster.cz

 

Spreading Dread

Miroslav Míráč Korbel - zpěv
Šimon Kotrč - kytara, zpěv, autor hudby
Lukáš Fuga Fujan - kytara, autor textů
Michal Traktor Pejznoch - baskytara
Karel Šáfa Šafařík - bicí

Kapela vznikla v roce 2007, žánr: thrash/death metal, vydáno CD Sanatorium (2012) vlastním nákladem, historie a bližší info na bandzone.cz/spreadingdread

bandzone.cz/spreadingdread

 

Sunset Trail

obsazení: Jakub Sigmund (zpěv), Damjan Siriški (kytara), Michal Stochleba (kytara), Jiří Tomášek (basa), Radim Pospíšil (perkuse), Zdeněk Přindiš (bicí)

Historie kapely:
- žánr nu-metalcore
- vznik 2007
- EP "St. Mistress" vydáno roku 2010. Obsahovalo 6 skladeb.
- kapela Sunset Trail si zahrála po boku kapel jako Cataract (SUI), Helia (IT), Ready set fall (IT), Smash hit combo (FR) a další
- v září roku 2012 kapela vydává debutové album "Revealing..." o celkem 11 skladbách.
- začátkem října natočen první videoklip k singlu "Promises":

http://www.youtube.com/watch?v=pc-8qkST58k

- v roce 2013 se kapela chystá na své první zahraniční turné a natočení dvou videoklipů.

bandzone.cz/sunsettrail

 

tartarO:s

Radan Kostovský (rA) - Zpěv
Robert Lučan (Lulu) - Kytara
Robert Wasserbauer (Wassa) - Baskytara
David Pastorek (Dave) - Bicí

V letech 2009 a 2010 hardcore formace tartarO:s především secvičuje svůj materiál, tvoří nové skladby a hlavně často koncertuje. Za přispění několika přátel kapely obnovuje tradici klubových festivalů North Eastern Aggression, které pořádá v honosné budově bývalého kluziště (Kartáči). Zprvu pouze hraní pro zábavu členy strhává, nemohlo tedy zůstat pouze u této činnosti a proto kapela natáčí klip ke starší skladbě „Nothing Changes Me,“ který byl vysílán na stanici Óčko a nasazen do soutěže na Alternativa TV. V létě 2011 pak formace nahrává třískladbové EP (The) 6eneration lost, které nastiňuje nový směr, kudy tartarO:s vykročil. Toto EP lze volně stáhnout z těchto stránek: http://www.uloz.to/xenicWG/tartaro-the-6eneration-lost-rar. V listopadu 2011 se jejich festival North Eastern Aggression přesouvá do lepších a profesionálnějších prostor v music clubu Kofola, kde dochází také ke křtu nového EP. Přichází další posun a tartarO:s v létě 2012 absolvuje šňůru koncertů po open air festivalech, jeden z nich se klukům podaří uspořádat přímo v Krnově - North Eastern OPEN AIR. Členové hardcore mordparty také spolupracují s několika časopisy, rádii, s lidmi z hudebního podhoubí a na koncertech propagují svého zatím jediného sponzora http://www.tattoozone.cz/. Další cesta kudy bude tartarO:s kráčet je natočení CD, pracuje se na financích a firmě, která by tento počin distribuovala širší veřejnosti.

bandzone.cz/legendoftartaros

 

Terror Incognita

Vratislav Rous-zpěv
Tomáš Křížek-kytara
Jan Odvárka-kytara
Daniel Hejda-baskytara
Ondřej Novák-bicí

TERROR INCOGNITA je mladá kapela kombinující klasický thrash metal s prvky groove a tím vytváří jedinečnou směs silných thrashových melodií a mladické dravosti. Energií nabitý groove thrash sahající od moderních vlivů kapel jako Pantera až ke kořenům klasiků žánru typu Black Sabbath, s důrazem na melodii, rytmiku a agresivní živý projev.
„TERROR INCOGNITA hrají thrash ve své nejsyrovější podstatě.“ -Abysszine
„Their thrash metal is made in such massive and death metallic way” -Antichrist magazine
Kapela od 1.1.2009 uskutečnila mnoho koncertů a festivalů v české republice a zahraničí, včetně koncertů v Německu (evropské turné s kapelou Necromorph), Velké Británii v legendárním Londýnském klubu The Scala společně se známými kapelami britské metalové scény (Esoterica, Godsized).
V roce 2011 vyšlo samonákladem debutové cd „Every Time You Cry, God Masturbates“, které sklidilo velice pozitivní hodnocení od časopisů a webzinů, jak v české republice, tak i v zahraničí. K vydání tohoto cd kapela připravila trička, mikiny, kalendáře, nálepky a jiné propagační materiály a zároveň byl natočen videoklip k singlu „Stay Insane“. Kapela rozhodně nezůstává pozadu, pokračuje v navštěvování soukromých učitelů a připravuje materiál k novému albu. S každým následujícím rokem přibývá i počet odehraných koncertů.

bandzone.cz/terrorincognita

 

The Search

spev a bicie jozef zábava
basová gitara martin uhrík
gitara dušan guman
gitara stano stašák

Kapela hrá metal a vznikla asi pred piatimi rokmi. Má za sebou zopár demo nahrávok a pár klubových koncertov po slovensku a v čechách.

www.bandzone.cz/thesearch

 

Thorax

Lukáš Brychta (Aitken) - kytara
Aleš Grepl (Axl) - kytara
Luboš (Rex) - zpěv
Petr Formánek - basa
Milan Vodka - bicí

Kapela Thorax vznikla oficiálně 1.1.2012, i když plánování bylo delší. Zůstaňme proto u tohoto oficiálního data pro lepší počty :) Přestože se jedná o zcela nové uskupení, kapela není úplným nováčkem. Thorax totiž vznikl spojením muzikantů z jiných kapel které se buď rozpadly, ukončily činnost, nebo z nich muzikanti odešli. V současné době má kapela na kontě demo singl o třech skladbách, který byl natočen v červenci 2012.

Stylově je možné Thorax zařadit do škatulky heavy metal s prvky trashe, i když těch není tolik. Hraje pouze autorské skladby s texty v češtině. Kromě zmíněného demo singlu nemá na kontě žádnou dlouhohrající desku, natáčení je plánováno cca na únor/březen 2013. Vybírat se bude z cca 18 skladeb. V současnosti je připraven koncertní set, který začínáme testovat na koncertech v Praze.

V roce 2013 je naplánovaná debutová dlouhohrající deska a připravujeme několik koncertů na menších festivalech a motosrazech, ideálně bychom chtěli odehrát něco kolem 20-25 akcí. Jako cíl je zabydlet se na koncertní scéně a vybudovat si stálou fanouškovskou základnu. Vzhledem ke stylu a muzice kterou hrajeme nemáme ambice na zahraniční turné, naší prioritou jsou domácí festivaly, motosrazy a jiné akce, cílem (snem) je pak předskakování nějaké zahraniční hvězdě, nebo účast na nějakém velkém festivalu (MoR, MetalFest
atd.)

Ideologie je jednoduchá - rádi bychom hudbou především bavili a spojili kromě hudební stránky i stránku vizuální a nabídli tak na koncertech trošku víc, než jen standartní koncert. To je ale prozatím v přípravě, zatím se jedná "pouze" o koncert :)

bandzone.cz/thorax

 

TixTide

Zdeněk Jančula - Kytara (kapelník)
Vratislav Maryška - Bicí
Kateřina Smutná - Zpěv
Tomáš Motejlek - Basa
Petr Blažek - Kytara

Něco o kapele Tixtide:
Vznik kapely s datuje do roku 2004 kdy Zdeněk Jančula (EX Hujer) zakládá kapelu s cílem pokračovat ve stopách kapely Hujer. Žánr kapely je heavy metal a skladby které hraje jsou z části vlastní kuchyně plus skladby Iron Maiden, kterým tímto vzdává hold. V současné době má kapela jedno CD s názvem Tixtide a pracuje na dalších skladbách, které by byly obsahem dalšího disku.

http://tixtide.cz

 

Tribe

Norbert Farkas - spev
Daniel Danko - gitara, vokaly
David Danko - basgitara. vokaly
Miroslav Mikula - gitara, vokaly
David Balazs - bicie nastroje

Kapela Tribe, ktorá pochádza z Moldavy nad Bodvou, začala hrať v roku 2008 v zoskupení David Danko-gitara,spev, Daniel Danko-bassgitara, spev a David Balázs-bicie. Hrali prevzaté skladby od Sepultury, Ektomorfu, od Pantery, ... Potom, v roku 2009 začali písať vlastné skladby. Keď už mali zložených 5 skladieb, pridal sa nový člen - spevák Norbert Farkaš, na prelome roku 2010. V tom istom roku vydala kapela svoj prvý album s názvom Scream to Bleed, na ktorom je 8 skladieb v Death/Thrashcore štýle. V Roku 2011 sa do kapely pridal posledný člen - gitarista Miroslav "Ečko" Mikula. V tejto zostave vydala kapela v roku 2012 druhý album s názvom Endless Apocalypse. Ten bol už nahrávaný v štúdiu. Ide teda o kvalitnejšie prevedenie, ako pri prvom albume, ktorý sa nahrával v amatérsky vyrobenom štúdiu. V súčasnosti sa kapela teší z narastajúceho počtu koncertov a najmä z pozvania na Ektomorf Black flag tour, v rámci ktorého vystúpi kapela Tribe na troch posledných koncertoch tohto tour.

bandzone.cz/tribecore

 

Uterus

wjenc: bicí
Moshnik: kytara
Bery: zpěv, scream
Jerry: kytara
Dragunov: baskytara

více o kapele na bandzone.cz/uterus

 

Victims

Tomáš Hospodka - Hospi - voc
Lukáš Klaisner - Luky - voc
Bronislav Juřík - Šaman - guitar
Michal Malcovský - Malci - guitar
Ladislav Vašek - Roufus - bass
Michal Zamastil - Hal - drums

tato Chomutovská kapela dala poprvé o sobě vědět v roce 2004 a svým hrubozrnným death metalem s prvky HC si začala od začátku získávat fanoušky. Během své činnosti prošla několika personálními změnami, ale na post bubeníka se stále nepodařilo najít toho pravého a kluci byli nuceni si vypomoci automatem. Tedy až do počátku roku 2012 kdy přichází velká záchrana v podobě živého bubeníka jménem MicHAL. Victims se zavírají do zkušebny, kde drtí staré songy, ale hlavně nový materiál a nahrávají singl " A change of the moral climate". Hudební posun do deathcore/death metal/groove podoby můžete posoudit vy sami na některých z akcí které kapela do budoucna chystá. Z minulosti se může pochlubit společným vystupováním s českými a slovenskými stálicemi, ale i zahraničními, jako například – Skinless, Condemned, Kraanium, My Autumn, Betraying the Martyrs atd.
V brzké době se Victims chystají opět zavřít do studia a nový materiál zvěční na hudebním nosiči. Základem všeho je živé hraní ( dostat svou tvorbu mezi fanoušky ) proto se snažíme co nejvíce koncertovat. Dalším krokem pro zviditelnění je i přihláška do soutěže Metalgate massacre 4, kde by jsme chtěli uspět a ještě víc se zviditelnit.

2006 - DEMO CD
2007 - Received By The Blood
2008 - kompilace TUBERCULOSIS zine
2008 - MCD - The power of human suffering
2010 - SPLIT CD - Northern Brutality Corporation
2012 - SP - A Change Of The Moral Climate

bandzone.cz/victims

 

War Bride

Vilém Obrátil - zpěv a řev
Tadeáš Pešek - 1. kytara
Honza Zbavitel - 2. kytara
Dan Pešel - baskytara
Tomáš Melichar - bicí

Kapela War Bride hraje asi dva roky, přičemž ten třetí se pomalu blíží, a zatím se jí podařilo nahrát devítiskladbové demo "Manor of the Wind" (2010), vyhrát první kolo hudební soutěže Rockmatch, uspořádat několik vlastních koncertů a zahrát si po boku slovutných českých kapel, mezi něž patří například Corposant, Asgard, Root či Big Bossovy Doomy Ballads. V současné době War Bride nahrává další devítiskladbové demo, jehož název bude slout "Burning Bridges" a ve své tvorbě se snaží postupně vyvíjet, inovovat a překvapovat, přičemž si vyhrazuje právo nebýt zařazována pod konkrétnější styl než pouze "metal". Jelikož se momentálně nachází v krajně produktivním období a materiálu má hned na další nahrávku, jde jí především o hledání ohlasu u širší veřejnosti a do budoucna by chtěla své vystupování nejen vypilovat a obohatit o všelijaké muzikantské vyhrávky, nýbrž ho rozšířit o polo-divadelní prvky a originální show, založenou na nápaditých převlecích, tricích, projekcích a atmosféře. A zajímavý zážitek je to, oč War Bride jde především.

bandzone.cz/warbride

 

We All Gonna Die

Miloslav Vanča – zpěv
Andreas Fajman – zpěv
Jiří Žifčák – kytara
Josef Novák – kytara
Josef Douša – basa
Michal Nepustil – bicí

Kapela WE ALL GONNA DIE vzniká v létě roku 2008, v sestavě Váňa - voc, Jirka - Guitar, Pepa - Guitar .
V zimě téhož roku si nacházíme zkušebnu (aby jsme už nemuseli fidlat po různých bytech) a začíná scháňka po zbylých členech tedy po bicích a base.
Hledání se ukazuje jako nelehký úkol, ale po několika pokusech nakonec do našich řad vstoupí ostřílený dědeček Pepído, který drtil pět strun ve spřízněných ANIME TORMENT a několik dní na to příchází do našich řad mladý a nadaný bubeník Márty, což znamená že kapela je konečně kompletní.
Velmi důležitý datum pro W.A.G.D. je pak 24.4.2010 kdy jsme poprvé vlezli na podiová prkna. Kolegové na first show nám byli kamarádi Bleeding Entrails a metalcorová mrda z Žatce Beautiful Cafilery. Celý večer se nám nesmazatelně vryl do palic a vždy na něj budem rádi vzpomínat.
Pár týdnů po prvním koncertě rozhodne bubeník Márty z kapely odejít. Záchrana přichází asi o tři týdny později. Je jí mladý a velice talentovaný bubeník Michal, který už tou dobou několik let řeže do škopků v litoměřické, spřízněné bandě IGNORANCE.
S Michalem přichází do bandy i něco novýho (rychlost, údernost) jenž jsou příčinou přechodu k jinýmu stylu hraní a přechodu hudby spíše do vod Deathcoru, Metalcoru občas okořeněních Post-hardcorem.
Kapela složí několik nových skladeb a rychle se vrátí zpět k živým vystoupením během kterých se jí podaří sdílet podium i s některýmý kapelamy ze zahraničí - ARCADIA (It), MADCULT (Sk), PAURA (Br), RIVER CARD (Gb), SEEDS OF BLOOD (Au), INARCADIA (Au), ALAVERDI (Lit)
Ke konci léta 2011 přichází poslední změna v sestavě, ovšem ne jak je tomu zvykem že by někdo kapelu opustil ale naopak jsou W.A.G.D. opět po letech v šesti. Rozhodnou se totož přijmout zpěváka Andrease, který rychle do zbytku bandy zapadne a odehraje sním několik koncertů na kterých jsou fanoušci masakrováni se dvěma zpěvy vpředu což dělá kapelu zas o něco barvitější.
Tento rok jsme nahráli naše první EP WORDS CARRYING THE PLAGUE ve studiu Hellsound. 19.10. 2012 jsme EP pokřtili a nyní koncertujeme všude, kde to jen jde…

bandzone.cz/weallgonnadie

 

Whatrock

Zdeňka Pozůstalová - zpěv
Pavel Hrdlička - klávesy
Ondřej Bezvoda - kytara
Zdeněk Borecký - bicí
Matouš Borecký - basa, vokály

Kapela Whatrock pochází s východočeské Jaroměře. Naše počátky sahají až do roku 2006, kdy jsme ale existovali pouze ve formě myšlenky, dětského snu dvou mladých chlapců, kteří v té době ještě na nástroje vůbec neuměli. Ale vzápětí se na ně začali učit, přibírali další, až jsme se na jaře roku 2012 ustálili v pětičlenném složení. Hrajem vlastní tvorbu na pomezí rocku a metalu, s výhradně českými texty, ale občas uctíme některé z rockových velikánů nějakou coververzí známých hitů.

www.whatrock.cz

 

When I Die

Maja Bojová - growl/clean vocals/scream
Štefan Melicherík - guitar, backing vocals
Marek Zjavka - guitar, backing vocals
Michal Tužinčin - bass
Miroslav Pastorek - keyboards
Manx Papšo- drums

Bio:
Kapela When I Die vznikla v roku 2010, keď jej zakladajúci členovia, gitarista Štefan Melicherík a klávesák Miroslav Pastorek, končia pôsobenie viných hudobných zoskupeniach a svoju pozornosť začínajú venovať novej vznikajúcej kapele. Postupne sa k ním pridáva bubeník Dávid Fus a gitarista Marek Zjavka. Kapele však chýba stále spevák.Absencia speváka prinútila gitaristov postaviť sa za mikrofón a zlepšovať svoje spevácke schopnosti,aby sa toto prázdne miesto zaplnilo (Štefan Melicherík-clean vocals, Marek Zjavka-scream).
V septembri sa ku kapele pridáva na poste bassgitaristu Michal Tužinčin. V októbri 2010 kapela nahráva svoje prvé demo pod názvom "Rescue", ktoré kapelu posunulo výrazne do predu.Na poste speváka sa vystriedalo pár skvelých spevákov, ale ani jeden z nich nezapadol úplnedo štýlu kapely. Na začiatku roku je v domácom štúdiu nahraté druhé demo s názvom "Relief", ktoré obsahuje 7 skladieb a intro. V skladbe For Fear sa objavuje ako hosť Júlia Pacúchová. V júni sa ku kapele pridáva Maja Bojová na poste clean vokálov, ale aj growlu a screamu. Kapela je konečne v plnej zostave. Je nahratých niekoľko skladieb na ukážku. Začiatkom roka 2012 kapela nahrala nové trojskladbové EP. Koncom mája je však kapela nútená rozlúčiť sa s doterajším bubeníkom a na jaho miesto prichádza mladý talentovaný Manx Papšo. Ani nie po roku pôsobenia v plnej zostave sa v lete kapela predstaví na niekoľkých festivaloch popri svetovej (Behemoth, Septicflesh) a SK/CZ špičke (Mater Monstifera, Ador Dorath, Kamorthon...). Kapela momentálne aktívne koncertuje a nahráva svoje prvé oficiálne CD.

http://whenidie.sk/