PIKODEATH

Jakub Wagner – zpěv
Josef Vích – kytara
Milan Tvrzník - baskytara
Jaroslav Honzátko - bicí

Vznik kapely: 1998
Žánr: thrash-grind core
CD: Veselá Kopa (2001), Nasurowo (2006)
Cíl: nahrát v únoru promo CD, vydávat CD, hrát kvalitní koncerty,... hlavně už neměnit členy v kapele
Během existence kapely se vystřídalo v sestavě mnoho lidí. V kostce jen, že zpěvák je v pořadí třetí, bubeník čtvrtý a baskytarista čtvrtý, jen kytarista zbyl ze zakládající sestavy. Hudební žánr byl ryzí thrash-metal, nyní již s vlivy grind-core. Kapela za svoje působení odehrála spoustu koncertů a festivalů po celém území ČR, SR, Rakousku a německu.

www.bandzone.cz/pikodeath

 


 

PRELUDIUM

Robert Cetl – zpev,  kytara
Martin Dejl - baskytara, zpev
Jan Posejapl - bici

Kapela Preludium vznikla v roce 2003. V její tvorbě se mísí tradiční i novější prvky metalu, rocku a gotiky. Důraz je kladen na originalitu a instrumentální propracovanost. Písničku Fight For Your Life z minialba The Show odvysílala rádia RockZone a Hey!. Preludium bylo recenzováno v časopisech Spark, Rock&Pop a Rockshock. Formace vloni dokončila klip k songu Lettin' Go a letos vydala nové EP CD Night & Day. Album Anthology pak shrnuje dosavadní tvorbu kapely na jednom CD.

Diskografie: Anthology (2010), Night & Day (2010), The Show (2005), DEMOlition (2004)

www.preludium.org

www.bandzone.cz/preludium

 


 

R.A.W.

Radek Štorch-kytara
Tomáš Volf-bicí
Lubomír Vrána-kytara
Marek Pittner-basová kytara
Veronika Seidlová-zpěv
Stanislav Novotný-zpěv

Vznik kapely počal Měsícem leden 2010,kdy Radek a Tomáš ukončili působení v jedné kapele a založili vlastní kapelu R.A.W,na postech kytaristů a basáků se vystřídalo pár lidí,ale až za poslední tři měsíce má kapela konečnou podobu a stabilní sestavu,na léto roku 2011 se chystáme na první demo cd,cílem naší kapely je dělat pořádnou muziku,hrát na maximum kde se dá.....

www.raw-metal.cz

www.bandzone.cz/raw

 


 

REVENGE

Jakub Kůla - hlavní zpěv
Daniel Danes - kytara,zpěv
Patrik Szabo - kytara,zpěv
Martin Szabo - baskytara,zpěv
Michael Thompson - bicí,zpěv

Revenge je česko-slovenská hard rock-heavy metalová kapela, která byla založena v květnu roku 2009 v Praze.Zakládajícím členem byl Daniel Danes a Michael Thompson. V říjnu 2009 se ke kapele přidal Patrik Szabo a věci se konečně hnuli.Později v prosinci i jeho bratr Martin Szabo, excelentní basák. Posledního, taky velmi důležitého člena kapela našla v červenci roku 2010 a to Jakuba Kůlu.Kapela má cíl provozovat hudbu profesionálně neb hudba je náš život...


http://bandzone.cz/revenge

 


 

SACRIST

Petr Dlabaja - zpěv, kytara
Pavel Dlabaja - kytara
Zdeněk Siwek - basová kytara
Zdeněk Janeček: - bicí

Kapela vznikla v roce 1993 v malé obci Chuchelná u Opavy a z původní sestavy zůstal jen kytarista a zpěvák Petr. V letech 1998-2001 vznikají demo nahrávky Eternal Darkness, Unholy Voices a Sacrilegious Obsession. V roce 2002 vychází kapele oficiální CD Symphonies Of Ancient Empires pod hlavičkou domácí firmy Avalanche productions. Stylově lze toto album zařadit k rychlému melodickému black metalu doplněného klávesovými nástroji. Druhou řadovou deskou kapely je CD The Substance Of Illusion z roku 2007 vydané u firmy Élysion. I v tomto případě můžeme album přiřadit k melodickému black metalu hraného ve středním tempu. K této desce, konkrétně ke skladbě Voices and Darkness byl natočen videoklip, který bylo možné shlédnout na tv hudební stanici Óčko. Příchodem nových členů se kapela vzdaluje od svých hudebních kořenů melodického black metalu a pomalu proplouvá do death/core metalových vod. Koncem roku 2009 začíná Sacrist pracovat na svém novém albu. V květnu kapela nahrává dvě skladby Failure to Oppose a Along in the fall pod společným názvem Promo 2010, které je určeno k prezentaci nového materiálu. V průběhu nového roku 2011 plánuje kapela natočit svůj třetí studiový počin a zúčastnit se s tímto novým materiále několika letních festivalů a klubových akcí.

http://sacrist.cz

www.bandzone.cz/sacrist

 


 

SATANOVY MIMIKRY

Vít Syrový - zpěv
Pavel Novák - kytara
Jiří Bulíř - basová kytara
Roman Barbora - bicí

Jsme čtyřčlenná, zhruba čtyři roky existující, hudební skupina, snažící se ve svém působení podtrhnout stěžejní prvky tvrdších hudebních stylů kombinací surových kytarových riffů, dunivé rytmiky a hrdelního zpěvu.
Žánrově se nejvíce shlížíme v jakési alternativě death metalu.
Naším doposud nejvýraznějším úspěchem a současně i motivací pro další hraní se stalavýhra regionální soutěže amatérských kapel a následné účinkování na hudebním festivale Trutnov Open Air před dvěma lety.
Jako náš cíl by právě proto bylo možné uvést nějaké lepší umístění v této soutěži
především za účelem naší propagace a následné vidiny nějakého výraznějšího koncertování s kapelami podobného stylu a "ražení".

http://bandzone.cz/satanovymimikry

 


 

SELF-DEFENCE

Jan Havlíček - kytara
Michal Rožek - kytara, zpěv
František Zeman - basa
Tomáš Zárybnický - bicí

Self Defence, kapela hrající crossover metalcore, vznikla během listopadu 2004 v Praze. Od té doby zažila kapela několik změn sestavy (post zpěvu a bicí), prošla značným vývojem a hledáním "svého stylu a zvuku". Také se jí podařilo vyhrát dvakrát diváckou cenu na Rockfestu v Dobříši (2005, 2007). Self Defence natočili již dvě demonahrávky (Self Defence 2005 a Klan 2006). Poslední CD je z roku 2009 a nese název Black Dog. Kapela se chystá natáčet svůj první videoklip a plánuje frontální útok na letní festivaly. Na jaře 2011 se opět chystá natočit pokračovatele CD Black Dog.

http://bandzone.cz/selfdefence

 


 

SEPSIS

Jiří "Hami" Haramul - basa, zpěv
Tomáš "Prase" Svoboda - kytara
Roman "Laky" Lukeš - zpěv
Pavel Kolka - Bicí

Kapela SEPSIS byla založena v září 2002. Hluk, který byl v té době produkován by se dal považovat za pokus o melodický black/death metal. Postupem času se však kapela rozhodla směřovat do brutálnějších vod. Tuto postupnou změnu provázelo několik personálních rošád.

Sestava se ustálila v roce 2007 a aktuální tvorba by se zaškatulkovat jako brutal-death metal.

Kapela má za sebou cca 150 koncertů v ČR, SR a Rakousku, několik miniturné. Za zmínku stojí např. společné hraní s CONDEMNED (USA), GRAVE (SWE), MUCOPUS (USA), WASTEFORM (USA), FLESHGOD APOCALYPSE (ITA), ARKONA (RUS).......

www.bandzone.cz/sepsis

www.myspace.com/sepsisdeathmetal

 


 

SHADOW AREA

Pavel (Pavlos) – zpěv
Oto (Oťas) – zpěv
Patrik (Paťas)- bicí
Lubomír (Gulin) – kytara
Vlastimil (Hatin) – kytara
Martin (Mates)- basa

Skupina SHADOW AREA ze Strážnice se dala dohromady koncem srpna – začátkem září 2009. S nápadem založit hudební projekt přišli zpěváci PAVLOS a OŤAS. Základní myšlenka byla na světě, ještě však zbýval další krok a to ten zásadní – najít další členy kapely. O kytaristovi a bubeníkovi měli jasno od první chvíle, co si své „malé projektování“vzali do hlavy. S kytaristou a bubeníkem měl zkušenosti Pavlos, jelikož s nimi působil v jejich druhé kapele LIVE AND STEEL jako hostující zpěvák. Sestavu pak doplnil 17ti-letý GULIN a po sehrání s druhým kytaristou HATINEM dostala hudba nápad, razanci a jedinečnost. Největším problémem bylo najít basáka, kterého kapela cca po dvou měsících našla v KELVINOVI. Shadow Area v letošním roce vyhrála soutěž o účast na Rock for People. V těchto dnech vydává své první CD "Skyline". Křest se uskuteční 20.11.2010 v Moravském Písku.

www.bandzone.cz/shadowarea

 


 

SIXTH DIMENSION

Zakk - zpěv / kytara
Špirrow - řev / kytara
Buchy - bicí nástroje
Bombič – basa

Kapela vznikla na přelomu roku 2002/2003 , máme za sebou zhruba 100koncertů, kapela vydala 1x demo s názvem RE-SPEKT v roce 2005 a v roce 2010 vydala debutové CD Nikdy nevíš kdy.....
Hrajeme Thrash Metal (podobnost :KREATOR,TESTAMENT,SODOM,DESTRUCTION....)náš cíl je asi takový bavit lidi naší muzikou :D , ukázat se v zahraničí a domácí scéně se dostat více do podvědomí lidí.

http://bandzone.cz/6thdimension

 


 

The SNUFF

Marek Kučera - zpěv
Tomáš Kučera - kytara, growl
Michal Scheiner - sólová kytara
Jan Šorm - baskytara
Míra Dvořák - bicí

Pražská kapela THE SNUFF vznikla někdy na jaře roku 2008, tvoří ji parta kamarádů ve věku 20 let. Napočátku hrála garážový rock. Z osobních důvodů byl jejich původní baskytarista nucen odejít a byl nahrazen basákem Honzou, kterej měl problém se svojí druhou kapelou a chtěl hrát a hrát !! Po nějakém čase se kapela sehrála a začala se ubírát novým směrem, metalem s příměsí rocku. Kapela je charakteristická svým našlápnutým zvukem, příjemnými melodickými riffy a burácející basou která to tlačí kupředu co to jen jde svým středovým bordelem. Kapela očekává vydání svého debutového alba Requiem For Me někdy v lednu 2011 a má za sebou přibližně 20 odehraných koncertů, zúčastnila se větších akcí jako Pražský Majáles a Mezinárodní Den Bez Aut. Chce začít koncertovat i mimo Prahu a svou show posunout z klubových podií na větší stage.

www.bandzone.cz/thesnuff

 


 

Suffocate With Your Vomitus

Jiří Vošahlík - zpěv
David Vaner - bicí
Jakub Šimek - kytara
Anthoty Svoboda - kytara
Matouš Verner - kytara
Adam Knetl - baskytara

Suffocate With Your Vomitus vzniká v polovině letních prázdnin 2009 v Černošicích. Původní SWYV je sjednocení 2 černošických kapel: False Hope(Kuba - Kytara, Jirka -Zpěv) a bohužel již rozpadlých Back to Grape(David - Bicí, Matouš - Kytara). Jediný člen mimo byl Tony - Basa, ovšem Tony již dříve fungoval v předchůzcích FH. Po měsíci a půl byl první materiál na světě a pak následovaly i první koncerty. Od té doby SWYV stále vymýšleli, zkoušeli, koncertovali ve stejné sestavě, až do začátku léta. Přicházející Adam(bubeník FH) se chytá postu baskytary a Tony si bere do rukou kytaru. Od Května 2010 již fungují v 6 člené sestavě. Na konci srpna SWYV poprvé zavítají do studia. 2 denní pobyt ve studiu Solisko přináší první ovoce v podobě EP 2010.žánr - deathcore, metalcore Zatím máme pouze jedno demo CD - Demo 2010.

http://www.myspace.com/swyv

http://bandzone.cz/suffocatewithyourvomitus

 


 

SWORDFISH

Petr Klobás – vokály
Martin Svoboda – baskytara
Tomáš Krajtl – bicí
Tomáš Stejskal – kytara
Martin Macek – kytara

Kapela byla založena v roce 2002, kdy čítala pouze dva kytaristy Michala a Tomáše, kteří brázdili vody hard rocku. Během následujících let přicházeli a odcházeli členové a docházelo k formování vlastního žánru, který neustále přitvrzoval, až se v roce 2006 s příchodem nového vokalisty Klobina ustálil na obskurním thrash metalu. Uskupení tak začíná fungovat jako skutečná kapela, začíná pravidelně koncertovat a připravovat materiál na první demo. Sled událostí byl tak rychlý a kreativní, že po natočení dema již bylo dostatek materiálu pro vytvoření plnohodnotného alba, které vzniká v roce 2008 v bzeneckém studiu Shaark. V následujícím období však většina kapely cití, že by přece jen chtěli svou muziku posunout o kus dál, což vyústí v odchod zakládajícího člena kapely Michala. V roce 2009 vzniká nová tvorbě nejvíce blížíc se melodickému death/thrashi. Zároveň přichází do kapely nový kytarista se kterým kapela v létě 2010 skáče do studia vytvořit promo nahrávku definující nový zvuk Swordfish. Současný cíl kapely je jednoznačný – zaujmout svým pojetím moderního metalu vydavatele a vydat druhé plnohodnotné album pod jeho hlavičkou.

Vydaná CD
2008 - Survival Concept (4 skladbové demo)
2008 - Age Of Exploration (8 skladbové album, vlastní vydání)
2010 - Across Eternity (4 skladbové demo)


http://www.swordfish.cz

http://bandzone.cz/swordfish

http://www.myspace.com/moravianswordfish

 


 

tartarO:s

Bandfoto130.jpg

David Pastorek  - Dave - bicí
Robert Wasserbauer - Wassa - baskytara
Robert Lučan – Rob - kytara
Radan Kostovský – rA- zpěv

Na konci roku 2009 se sešli bývalí členové skupiny Tartaros s myšlenkou obnovit chod kapely, která vznikla již někdy v roce 1991. Za léta své existence prošel Tartaros mnohými hudebními a personálními změnami. Současný  tartarO:s se pohybuje hlavně ve vodách hardcore.

www.bandzone.cz/legendoftartaros

 


 

TEASERS

Zuzka Batková –zpěv
Mirek Kutač -zpěv, kytara
Bořek Masnica – kytara
Mirek Čajka – baskytara
Jan Bambušek – bicí

Kapela Teasers vznikla na podzim roku 2007 v sestavě: Štefan (bicí) , Zuzka (vokály), Adam (basa), Pejda (klávesy), Bořa (kytara) a Mirek (zpěv a kytara), který měl jako jediný zkušenosti s působením v kapele. V roce 2009 kapela poprvé opustila zkušebnu a vrhla se na koncertní pódia. Hned první koncert vzbudil velký ohlas. Po pár koncertních zkušenostech, mezi které patří také vystoupení v soutěži Boom Cup, kapela natočila první demo., které je od konce roku 2009 volně ke stáhnutí na bandzone profilu. V současné době kapela navazuje kontakt s Thomasem De Balderem, pokračuje v koncertech a chystá se na další nahrávání

http://bandzone.cz/leaveworld

 


 

TERROR INCOGNITA

zpěv: Vratislav Rous
kytara: Jan Odvárka
kytara: Tomáš Křížek
basa: Daniel hejda
bicí: Ondřej Novák

Kapela od 1.1.2009 uskutečnila více jak 40 koncertů v české republice včetně 3 ve Velké Británii, nejprestižnější koncert byl ve Velké Británii, kde hrála v legendárním Londýnském klubu The Scala společně s známými kapelami britské metalové scény (ESOTERICA , GODSIZED, Inner Eden a Diva Suicide).  V rámci tohoto výjezdu do zahraničí se kapela Terror Incognita zúčastnila Londýnské soutěže Road to BloodStock. Na této soutěži se umístila mezi prvních 20 kapel z 200 a tím se probojovala až do semifinále.
Odehrála spoustu vystoupení po celé české republice a v roce 2010 vydala promo CD s názvem „DEMOlition“, jež obsahuje 4 skladby a to We bring the terror, All across the battlefield, To die asleep a Deadman walking.
Na Leden 2011 připravuje nové CD ve spolupráci s americkým producentem Ericem Youngem, bude obsahovat 8 nových songů a s tím je spojené i zahraniční mini turné. V tuto chvíli se předpokládá návštěva Anglie, Německa, Slovenska, Ukrajiny a samozřejmě české republiky, kde bude uskutečněna většina koncertů.
Kapela v tuto chvíli připravuje prezentační trička, loga, placky, vlajku a jiné, které by měli vyjít s nově připravovanou deskou.

http://bandzone.cz/terrorincognita

 


 

TEZAURA

Jitka Mazalova -  zpev
Stepan Hrabovsky – kytara
Jan Horak - kytara+zpev
Filip Hrazdira – klávesy
Petr Koudelka - basa

Tezaura je brněnská symphonic-rock/metalova kapela s ženským vokálem. Kapela vznikla v srpnu roku 2010. V soucasne dobe pracujeme na vlastnim demu a nasim cilem je vystoupit na festivalu Masters of rock :)

http://bandzone.cz/bandtezaura

 


 

UNBORN

Alexandr Sember - zpěv
Radek Dvořák - kytara
Filip Rytych - kytara
Roman Freisleben - basa
Radek Laňka - bicí

Kapela Unborn vznikla již v roce 1996. Stylově se řadí k modernímu thrash metalu sprvky dalších žánrů. Na svém kontě má prozatím 2 dema a debutové CD nazvané Voice ofHate, které vzniklo v roce 2007. V současné době probíhá příprave nového CD, kteréje již nahrané. Mělo by vyjít začátkem roku 2011.

http://bandzone.cz/unborn

 


 

VIHAR

Miloš Sokolík - kytara, zpěv
Petr "Decide" Šílený - kytara
Michal Urban - basa, zpěv
Dalibor Doubek - bicí

Historie kapely VIHAR sahá do počátku roku 2002, kdy se na základech skupin VICIA VIRTUTIS a již nehrajicích AGE OF STORM zrodilo nové těleso ve složení Miloš Sokolík, Petr Šílený, Petr Bidlo a Petr Hůda.

Tvorba VIHAR je spjata s temnými tóny dark metalu a svůj repertoár staví na odkazu kapely AGE OF STORM s melodickými linkami, špetkou black metalu, murmurem, ale i čistým zpěvem...Po odchodu bubeníka Petra Hůdy a následně i basáka Petra Bidla nastupuje do kapely nová krev a to mladičký Mirek Šonka na bicí a zkušený basák Michal Urban na drcení pěti strun. S těmito novými členy byla nahrána i první deska pod názvem SOULS LAMENTATION, na které nechybí ani klasické kytary jak jsme byli zvyklí i u AGE OF STORM.Po nahrání desky opouští kapelu bubeník Míra Šonka, na kterého je tento styl metalu poněkud pomalý a kapela se znovu ocitá v začarovaném kruhu bez bubeníka. V březnu 2009 usedá za bicí Dalibor Doubek.

http://bandzone.cz/vihar

 


 

WARHAWK

Jolana "Jolly" Benáková – zpěv
Míra Syrovátka - kytara
František "Fanny" Farka - kytara
Denisa "Denny" Sochorová - basa
Pavel "Dvorkys" Dvořák - klávesy
Štěpán Halla -bicí

Powermetalová kapela z Českých Budějovic vznik v roce 2005 2007 - demo "First Flight" 2010 - ustálení sestavy, únor 2011 - debutová deska " Depth Of Your Soul"
cíl - koncertovat, zkusit prorazit do zahraničí a hrát na Masters of Rock :-)

www.bandzone.cz/warhawk

 


 

WITCH HAMMER

Jan Šotkovský - kytara, zpěv
Oldřich Volný - kytara, sbory
Petr Caputa - baskytara, sbory
Robert Mišun - bicí, perkuse

Vznik: září 1999
WITCH HAMMER je mladá, divoká a ambiciózní kapela z podhůří Beskyd. V Power/Heavy metalovém ranku je u nás již dobře zavedená, o čemž svědčí mimo jiné i stovky odehraných koncertů u nás i v zahraničí, 2 řadové desky na kontě, finalista soutěže o předkapelu IRON MAIDEN, nebo spolupráce s producentem Milošem DODO Doležalem. Momentálně kapela propaguje novou desku ZODIAC. Více info na www.witchhammer.cz

Diskografie:
TEARS OF THE WITCH (demo 2001)
HEAVY METAL RESURRECTION (demo 2002)
PROMO 2004 (demo)
PRICE FOR THE NEW WORLD (2007)
ZODIAC (2009) (produkce Miloš DODO Doležal)

Styl: POWER/HEAVY METAL

www.witchhammer.cz 

www.myspace.com/truewitchhammer 

www.bandzone.cz/witchhammer

 


 

xXXx

Cwiro - voc
Gorgy - kytara
Zero - kytara
Hanz - basa
aXon - bicí

Skupina [xXXx] vznikla v září roku 2007 a ve složení Vin - zpěv, Gorgy - kytara,
Hanz - basa, aXon - bicí odehrála řadu koncetů jak v klubech, tak na letních festivalech.
V roce 2009 se od kapely odloučil Vin a zároveň přichází nový člen Zero - kytara. Xka nadále vytváří nový repertoár, avšak bez zpěvu.
Po nějaké době nastane epická údálost a přichází dosavadní hlavní frontman kapely - Cwiro. Kapela tak dostává nový rozměr a rozjíždí se po celé České Republice a na Slovensko předvést plný energický a melodický metalcore. Na podzim roku 2010 měla kapela jedinečnou možnost doprovázet kytarového velmistra Viktora Smolskiho (spolu se Seven a Dymytry) na turné po republice. Po obdržení kladných ohlasů se kapela pouští do příprav svého debutního CD ...

www.bandzone.cz/xxxx