ENIGMATIC FAITH

Viktor Bleša - kytara
Patrik Beneš - basa
Martin Štěpánek - bicí
Hana Otevřelová - zpěv

ENIGMATIC FAITH pochází z Chropyně u Kroměříže. Kapela vznikla v roce 1996 v sestavě: Miloš Perútka / bicí /, Patrik Beneš / kytara /, Lída Spáčilová / basa, zpěv/ a Viktor Bleša / kytara /. První live akce se konala v roce 1998 na Posádkovém domě armády v Kroměříži. V původní sestavě kapela vydržela do začátku roku 1999, kdy odešla Lída, aby ji nahradil Tomáš Pospíšil. V tuto dobu se kapela začala orientovat na dech metal , vznikl název Enigmatic Faith a bylo také vydáno DEMO "Death Thoughts". Záznam se nahrával na 4-stopý tape rekordér. 2001 : Tomáš přechází na kytaru, Patrik přešel za mikrofon a místo basáka zaujal Milan Zaoral (DRC). 2002 : Odchází Tomáš 2003: dchází RC, Patrik začíná hrát na basu. Od léta hraje Enigmatic Faith už jen ve složení Patrik / basa & zpěv /, Miloš / bicí /, Viktor/kytara /. 2004 : kapelu doplnila na postu zpěvačky Hanka Otevřelová, která obohatila Enigmatic Faith o libozvučný hlásek. 2008 : pozici druhé kytary zaplnil mladý a nadaný kytarista Radim Baštinec. Po jeho odchodu o rok později do kroměřížského rockového seskupení AD LIBITUM zůstala pozice neobsazena. 2009 : 29.října Enigmatic Faith opustil dosavadní bubeník a zakládající člen Miloslav Perútka. Jeho místo o den později zaujal bubeník z OLD THRASH TITANS a bývalý člen smečky LILITH Martin Štěpánek (KRABICÁŘ). V této sestavě zatím Enigmatic Faith zůstává.

http://bandzone.cz/enigmaticfaith

 


 

EVERLASTING DARK

Hana Vajčnerová – zpěv
Zdenek Kaczor – kytara, zpěv
Petr Sova – kytara
Jana Hartlová – housle
Jan Štencl – klávesy
Jarda Tesař – basa
Martin Hartl – bicí

EVERLASTING DARK vznikli v roce 1997 ve Velké Bystřici u Olomouce. Kapela se účastní několika soutěží, mezi nejlepší úspěchy v nich patří  účast v semifinále soutěže Rock Made In Gambrinus v roce 2000.V tomtéž roce ještě získává druhé místo v soutěži Broumovská Kytara. V soutěži o předkapelu Iron Maiden v roce 2007 se kapela umístila na 8. místě. Kapela natáčí 3 dema z nichž demo Lygophobia má dobré ohlasy i v zahraničí.

V současnosti E.D. točí full album, které vyjde 18.12. v časopisu Pařát.

http://everlastingdark.cz/

http://bandzone.cz/everlastingdark

http://www.facebook.com/pages/Everlasting-Dark/119537138077869

http://www.myspace.com/everlastingdark

 


 

EXORCIZPHOBIA

Tomáš Skořepa – kytara a zpěv
Josef Valkoun – kytara
Jan Erben – basa
Jakub Václav – bicí
Zdeněk Vágner - hostující zpěv

Kapela vznikla roku 2005 v Trutnově pod názvem Deathmarch. Po pár koncertech,odehraných po místních klubech a hospodách s repertoárem několika coverů Metalliky, Judas Priest nebo Black Sabbath, si mění název na Exorcizphobia a začíná tvořit vlastní skladby. V následujícíh letech kapela odehrála mnoho koncertů a to i po boku českých legend jakými jsou Debustrol, Tortharry nebo V.A.R. V roce 2008 přichází do sestavy hostující zpěvák Zdeněk Vágner, se kterým kapela vytvořila několik nových skladeb. Rok 2009 měl nešťastný začátek v podobě vykradení zkušebny následně devastovanou požárem a v neposlední řadě úmrtí blízkého přítele Josefa Kolesy. V létě 2009 se skupina po dlouhých přípravách konečně dostává do studia Pulton, aby nahrála své debutové EP „Disease Inside“. EP sklidilo velmi dobrou kritiku jak u fanoušků, tak i u recenzentů, kteří Exorcizphobii zařadili do nové vlny Thrash metalu. Kapela měla tu čest se osobně setkat s thrashovou legendou D.R.I. a zahrát si s neméně slavným Wehrmacht. V současné době se připravuje nový materiál pro další desku, která by mohla být natočena začátkem roku 2011.

Diskografie: ,, Remains of early years - live záznam, 2008; ,Disease Inside – EP 2009

http://bandzone.cz/exorcizphobia

 


 

FAST FARRAGOS

Adonnis - zpěv
Fazí - kytary
Mates - baskytara
Rambo - bicí

Vznik v roce 2006. Styl hraní tzv."cramp metal" což znamená křeč metal, Název "Fast Farragos" je složenina znamenající rychlý směsky, hudební styl napříč hudebními žánry. CD: Demo On The Road 2009. Demo Lets Start The Beginning 2010. Cíl: okořenit hudební scénu a pobavit fandy.Diskografie: Ekvilibrium (vlastní náklad 2007) Tales From The Underworld (TPL Records 2003 - sampler - píseň Medley)

www.bandzone.cz/fastfarragos

 


 

FIRE IN THE HALL

Fire In The Hall jsou:

Tomáš Brtník - kytara
Miroslav Čáp - kytara
Petr Dvořáček - baskytara
Kryštof Hon - bicí
Jan Hradec - kytara
Josef Kamiš - klávesy
Zuzana Petrová - housle
Jan Samec - zpěv

Pražská kapela Fire In The Hall byla založena na počátku roku 2006. Po drobných personálních obměnách na přelomu let 2007 a 2008 a příchodu zkušeného irského zpěváka Travise O´Neilla (ex-Locus) se sestava kapely ustálila a Fire In The Hall na podzim roku 2008 natočila své debutové album s názvem Last Man Standing. Počátkem roku 2009 Travis O´Neill kapelu opustil a na jeho místo za mikrofónem přišel mladý a nadaný Jan Samec. Kapela se prezentuje tvrdou energickou show s prvky progrese podpořenou melodickými party vynikající houslistky Zuzany Petrové, démonickým zpěvem Jana Samece, údernými kytarovými rify kytaristů Jana "Džízise" Hradce a Miroslava Čápa, atmosferickými klávesami Josefa Kamiše, strojově přesnými bicími Kryštofa Hona a drtivou baskytarou Petra Dvořáčka.

www.fireinthehall.cz

 


 

FLOWERWHILE

Martin “Metalika“ Klekner – Kytara, zpěv
Perry – Kytara, zpěv
Martin Šigut – Bicí
Richard Ichir – Basa

Brněnská metalová smečka, jejíž historie sahá do konce roku 2006, vydala v zimě 2008 mini CD „…Just for the while“.  Ale už v létě 2008 kapelu opouští původní zpěvák Luki a rychle po něm i bassman Wágner (v té době spoluhráč Mataliky v Eagleheart) a bubeník Smeták (Asgard, La Mancha). V kapele zůstávají osamocení kytaristi, kteří rychle nacházejí vynikající muzikanty a hledáním zpěváka se už nezatěžují a pouští se k mikrofonům sami. Tak získává kapela svůj dnešní xicht. S tímhle xichtem a energickou show se snaží na pódiích vyždímat ze sebe a z fanoušků co to de! Stylově se snaží o energickou, tvrdou a melodickou hudbu, fanoušky označovanou za Power/Thrash, nebo melodický Death metal. Ale žádného stylu se nedrží a nebojí se ani rockového cítění.
Momentálně je Flowerwhile v procesu nahrávání nového CD, které na jaře spatří světlo světa! Zatím můžete poslechnout promo skladbu "Whiplash" a zkouknout promo video "Be Wild With Us".
Be wild with us!

http://bandzone.cz/flowerwhile

 


 

GENUINE RELIEF

Štěpán Fürst - zpěv, klávesy
Tomáš Komm - kytara
Daniel Mazanec - kytara, zpěv
Tomáš Jech - basa
Tomáš Fürst - bicí

Death/black metalová kapela Genuine Relief vznikla koncem roku 2009 na troskách atmo-black metalových Dalgoreth. Pozměnila svůj styl a pod novým názvem odehrála cca desítku koncertů, například na AFOD festivalu. Hlavním cílem bylo nahrát demo, což se nakonec podařilo a výsledná nahrávka (která se stále ještě míchá) bude co nejdříve on-line. Příští rok je v plánu nahrát plnohodnotnou desku a více koncertovat. V Genuine Relief se sešli muzikanti, kteří účinkovali, nebo ještě účinkují v kapelách jako: Poppy Seed Grinder, Return To Innocence, Belligerence, Rites Of Undeath, Secret Of Darkness apod.

www.bandzone.cz/genuinerelief

 


 

GIBBET

Jan " KATTY " Katauer - zpěv
Jan " HORRYS " Horák - kytary
Štěpán Lášek - kytary
Michal Špalek - basa
Jarda Brabec - bicí

GIBBET vzali první hrst energie z města Prahy na počátku září 2005, trochu ji rozvířili a počali přenášet do hudební podoby. Smícháme-li nepravidelné rytmy s hutným valivým zvukem, přidáme mužský zpěv, rap a growl, získáme vektor směru, kterým se kapela od počátku své existence ubírá. Lepší než slyšet tuto kapelu na webových stránkách je vyrazit na koncert a nechat do sebe vpálit smršť energie tekoucí z pódia ven. V květnu 2010 odchází oba kytaristi a zpěvák, od července 2010 kapela koncertuje v novém složení, v srpnu natáčí EP - ASPECTIO.

Diskografie: ZRCADLO - demo 2007 TABVLA - 2009 PROXIMO - jaro 2010 ASPECTIO - podzim 2010

www.bandzone.cz/gibbet

 


 

GRACE

Petr Kučera - kytara.
Roman Křenek - basa, zpěv.
Patrik Daffy Nejedly - bicí.

Vznik kapely 1995. Melodicky death metal

Nahrávky: demo "The Enemy", demo "The Snapper", mini CD "The TeleTeleTubbies", promo CD "Reborn", debut CD "13 steps"

http://bandzone.cz/grace

 


 

GREYMON

Lucie Čmolíková - zpěv
Tomáš Pícl - kytara, zpěv
Ladislav Soutner - baskytara, zpěv
Vít Kraus - klávesy
Karel Winkelhöfer - bicí nástroje

Žánr:
Od začátečnických pokusů o metal jsme se vyvinuli až v současný mix pomprocku a melodic metalu.

Cíl kapely:
Samozřejmě hrát koncerty pro spoustu vnímavých lidí, plnit si i nejnaivnější sny. Ale hlavním cílem je, aby nás to nikdy nepřestalo bavit.

Vydaná CD:
Ďáblova nevěsta (2010)
(předchozí počiny nechť jsou uchovány jen skalním fanouškům, jelikož jejich objevení by mohlo vážně ohrozit pověst kapely)

Stručná historie:
Skupina Greymon vznikla v létě roku 2000. Minulost je vzhledem k hudebnímu vývoji a častým personálním změnám zahalena mlhou. Základy k současné podobě kapely byly položeny v roce 2007, kdy se Greymon vydává na cestu melodického hardrocku a metalu. Současé tvorbě vévodí nezastíraná retroatmosféra, hravé aranže, bohaté vícehlasé vokály, pompézní klávesy a kytara, která před riffováním dává přednost prolínání s klávesami. V roce 2010 dokončuje GREYMON cédéčko "Ďáblova nevěstě" a plánuje další cestu vzhůru.

www.greymon.wz.cz

www.bandzone.cz/greymon

www.myspace.com/greymon-rock

 


 

HAVE THE MUNCHIES

Křovo-zpěv
Andřej-zpěv
Maro-kytara
Tape-kytara
Rybíz-basa
Kokeš-bicí

pocházíme z Ostravy,vznik se datuje někdy v roce 2003 až do roku 2008,kdy kapela tzv.spí. Roku 2009 se probouzí a rozjíždí to znovu s nějakou tou personální změnou. Natočili jsme Promo a na jaro 2011 se chystáme natočit nové CD. Styl kapely se dá zařadit do Hard Core.

http://bandzone.cz/havethemunchies

 


 

HEMI HEAD

Jan Konvalina – kytara
Jan Vlk – zpěv
Martin Kubíček - bicí
Libor Straka - basa
                     
Kapela založená v roce 2008, styl metal, heavy-rock, vydané jedno demo 08 a pěti písňové EP "Leave Them Behind" 09, hraní po klubech a malých festivalech v Čechách, Slovensko, Maďarsko. Reálné cíle: slušná klubová návštěvnost, festivaly, vydání desky, zahraničí.

http://bandzone.cz/hemihead

 


 

INTERITUS

Jan Davídek  - kytara
Petra Gromanová -zpěv
Roman Štekl - basa
Jarda Brož - housle
Vítek Hošek - viola
Radek Šilhánek - bicí
Honza Nedoma – kytara

Vznik kapely: v roce 1993 v Plzni
Styl: symphony metal
Vydaná CD:
DEBORAH r.v 2000 , SRDCE KRALE r.v 2002, FROZEN DARKNESS r.v 2005. IN MY HANDS r.v 2009
Cíl: stále hrát

www.interitus.com

www.bandzone.cz/interitus

 


 

KARAKUM

Mirek Ondráček - kytara
Milan Munduch - bicí
Zbyněk Dvořák - zpěv
Honza Jakubec - basa

Skupinu Karakum založil v červnu roku 1993 Mirek Ondráček. Převážná část repertoáru byla hned od vzniku kapely vlastní a tvorba byla určena pro taneční zábavy. I přes neustálé změny v sestavě a to hlavně na postu baskytary, kapela do konce roku 1996 odehrála několik desítek vystoupení. V lednu roku 1997 došlo málem k rozpadu kapely. Zůstal jen bubeník Milan Munduch a kytarista Mirek Ondráček. Společně začali pracovat na nových písních. Karakum opouští tzv. tancovačkový bigbít a vydává se na cestu zvanou heavy metal.

Po dlouhém hledání na post baskytary nastoupil tehdy 17 letý Jakub Kitter. O rok později Karakum většinu svých vystoupení nahrají a výběrem těch nejlepších vzniká v listopadu 1999 první CD,.živák pod názvem „Nekončící sen“. Skupina vystupuje převážně na různých festivalech a motosrazech. V lednu roku 2004 probíhá nahrávání druhého CD. Po ukončení nahrávek odchází po dřívější dohodě baskytarista Jakub Kittler. Na jeho místo přichází Jirka Vlach. CD, jenž dostalo název „Souhvězdí draka“, bylo uvedeno do světa křtem 5.června 2004. Na konci roku 2006 při vystoupeních v Brtnici a Kutné Hoře se objevil jako host na postu sólového zpěváka Zbyněk Dvořák, který s kapelou spolupracoval i následující rok.

Na přelomu let 2008 a 2009 začínají práce na novém albu, na kterém se podílí jak odcházející baskytarista Jirka, tak nově přicházející basák Honza Jakubec. Ještě před vydáním CD kapelu opouští zpěvák Zdeněk Dvořák. Křest CD s názvem „Páni Draků“ proběhl v listopadu 2009. V současné době se po cca 15 měsících vrátil Zbyněk a on i kapela doufá, že spolupráce bude fungovat mnohem lépe, než v dobách minulých.

http://www.karakum.cz

http://bandzone.cz/karakum

 


 

LADY KATE

Ondřej "Plešoun" Němec – bicí
Milan Dufek – kytara
Standa Habich - baskytara
Kateřina Slavětínská - zpěv

Byla založena v listopadu 2007 Kapela pro svůj rozjezd použila skladby kapel : Nightwish , Edguy,XANDRIA, atd. V roce 2008 začíná pracovat na vlastní tvorbě, na které se podílí celá kapela. Složením kytara, baskytara, hutné klávesy,bicí a operní zpěv se tento styl muziky přímo nabízí a proto se členové k tomuto stylu také rozhodli. V polovině roku 2008 kapela natočila své první CD přímo z podia a dala CD volně ke stažení přímo na svých stránkách a tím si získala spousty fanoušků. V roce 2009 vydává druhé CD s názvem ,,FOREVER" V pulce srpna kapela Lady Kate společně s kapelou Metanoon vystoupila na rádiu Šumava v pořadu Rock palác. Za velmi úspěšné koncerty kapela považuje koncerty s kapelou Doga ale i koncert v klubu Kain - Praha. Na jaře 2009 odehrala koncert s německou kapelou Xandria v ČR. V letošním roce dostala kapela Lady Kate nabídku již po druhé zahrát na festivalu NOC PLNÁ HVĚZD –Třinec. V roce 2010 byla kapela pozvána do Zlínského rádia ROCKMAX , kde vyhrála v hitparádě obě kola a vystoupí na zimním MESTERS OF ROCK CAFE ve Zlíně. Na rok 2011 kapela chystá již třetí CD a videoklip

http://www.myspace.com/ladykateband

http://www.ladykate.estranky.cz

http://bandzone.cz/ladykate

 


 

LA GROUPE


Jiří Hrdlička-zpěv
Tomáš Hájek-bicí
Jaroslav Straka-kytara
Antonín Buble-basa

Existujeme zhruba 13let,za tu dobu se u nás vyměnilo několik muzikantů,v současné době hrajeme ve složení Jiří Hrdlička-zpěv,Tomáš Hájek-bicí,Jaroslav Straka-kytara,Antonín Buble-basa.Na svém kontě máme dvě demo CD Protest.../2001/ a Conscience/2002/,účast na americké kompilaci ¨the Harder the Better¨, kde jsme jako jediná evropská kapela a zatím poslední CD a první originál deska La Groupe/2008/,kterou jsme si vydali sami vlastními prostředky.Styl těžko škatulkovat-1000hlav 1000názorů,ale podle mého názoru je to hardcore dosti ovlivněný metalem.Jediný cíl který máme je bavit se dál muzikou kterou máme rádi!!!

www.bandzone.cz/lagroupe

www.myspace.com/lagroupecz

 


 

LEGION

Zdeněk "Z" Kuchař - kytara zpěv
Martin "Pestis" Holan - kytara, zpěv
Roman "Touster" Studený - basa, zpěv
Michal "Hevimetal" Fedorco - bicí

Hudební těleso vzniklo v lednu 1996 přejmenováním kapely Gutted. Od samotného počátku všehomíra se muzikální lóže jevila v neměnné a trojjediné sestavě: Touster -čtyřstrunum a řev, Z - šestistrunum a řev a Dani - tympánum. Neúprosný běh času byl provázen přiležitostnými emitacemi rekordů různé údernosti a jakosti "Normal Is Not To Believe..." (1997), "Christians" (1998) a "Death Is Not Enough" (2002) a orchestrum pilně vystupovalo na undergoundové scéně. Po překlenutí milénia se však pozvolna vkrádá do dříve tak běsnícíh svalů jakási forma kryprohibernace, která se projevuje útlumem koncertní a rekordní činnosti. Teprve novoluní srpna roku 2006 přináší vzkříšení běsu a původní tříčlenná smečka se rozrostla o další malevolentní zárodek..... stal se jím šestistrunista Pestis. Opět se začíná pilně koncertovat a naturálním produktem těchto okultních praktik je rekordum "Xenophoby" (2009). Neveselá opozice Saturnu s Marsem za soumraku léta roku 2009 způsobila, že po mnoha zimách strávených za bicí soupravou se rozhodl grupu opustit Herr Drummerführer a zakládající člen Dani z důvodů veskrze osobních a řeholi muzikantskou pověsit na pověstnou skobu. Poté následovala naštěští nedlouhá éra digitálního dusotu a samplového běsu v podobě note-bo-oku. Živá vystoupení však neměla tu správonu atmosféru, tak nám Dani ještě krátce vypomohl, než se z luhů a hájů slovenské divočiny zhmotnil Bubenmaister zánovní, ostatními bytostmi volaný Hevimetal. Od června 2010 se tedy organismus LEGIONu opět rozrostl a stále vyčkává, dokud z nebe nespadne poslední hvězda.... aby se mohl s ledovým klidem vynořit zpoza opony světa a se šklebem na tváři pronést poslední slova "Dokonáno jest".

Diskografie:
(2010) Twilight of The Idols (mini promo)
(2009) Xenophoby
(2002) Death Is Not Enough
(1998) Christians
(1998) Tortured Voices (live)
(1997) Normal Is Not To Believe...
(1995) GUTTED - Slepá debilita

www.bandzone.cz/legion

 


 

LILITH

Vlastimil ( fekál ) - kytara
Jirka - baskytara
Jirka ( mlíko ) - bicí
Petr ( pišta ) - zpěv
Verča - zpěv
Petr ( kaštan ) - kytara
                     
Kapela vznikla v 90. létech minulého století pod názvem Vesnická Sebranka, kdy začali první pokusy o hudbu, bohužel se z této doby toho nejryzejšího hardcore nic nedochovalo.
Jak doba plynula, došla kapela svým stylem až k death metalu u kterého zůstává až do dnes, samozřejmě došlo na změnu názvu kapely na LILITH a dochází i k několika personálním změnám v sestavě kapely. Až letošním roce se dá říci, že se kapela
konečně ustálila a začíná se plně věnovat tvorbě hudby, která se bude líbit a oživí
klubovou scénu.
Za dobu života kapely se podařilo natočit celkem tři demonahrávky: History Of Death
(2006),  Apocalyptic Gate   (2009) a poslední je ještě pod pracovním názvem Lilith
(2010).

www.bandzone.cz/lilith

 


 

MEMORIES OF PERIL

Vladkult – kytara, zpěv
Wolfram – kytara
Mandy - bicí
Kohy - basa

Vznikají v létě 2005. Celá věc zatím připomíná jen torzo toho, čeho chtějí jeho členové dosáhnout, o to horší je zpráva, že všichni musí opustit prostor bývalých jatek, kde se celá věc odehrává. Náhradním útočištěm se stává  budova jedné továrny v Jindřichově Hradci. Po dokončení třetího songu nastává chvíle, kdy už nejde dál pokračovat bez zpěvu a tím se rozpoutá lov na osobu, která by byla schopna vše odzpívat a ještě by zapadla mezi členy MP. Toto hledání se nakonec stává úspěšné. Mandy objevil zpěv, který do muziky MP zapadá, ale v zápětí si láme nohu, což znamená šesti měsíční zpoždění a  temný vokál  spatřil šero šera v osobě Vladkulta. O rok později se kruh otevírá znovu, aby pojal další postavu, kterou se stává Wolfram (guitar), ale tato grupa nezůstává 4 členná příliš dlouho, protože jí opouští Reggy. V květnu 2007 vydává tato tříhlavá bestie, za pomoci Jirky první Demo nahrávku a zakládá si svůj prohnilí profil na bandzone. K datu 18.8.2007 opouštějí MP bezpečí staré továrny a vydávají se předat svoje pocity. Na jaře 2008 se do MP přidává Jáchym (Bass) , který téhož roku na konci srpna rezignuje na svou funkci a nadobro odchází. 16.1.2009 vydávájí MP 1. studiově zaznamenané 2 skladbové miny CD natočené v analogovém studiu Miloše Dodo Doležala v Žirovnici. Začátkem června roku 2009 posiluje řady MP Jakub (Bass),který se za měsíc naučí všechny songy, odehraje dvě živá vystoupení a po té z osobních důvodů MP opouští. Podzim 2009 přináší do MP novou krev,  Kohyho (Bass, ex Pisstolero) a nadcházející CD Melancholic, které kapela hodlá odhalit během  roku 2011. V dubnu 2010 společně nahráváme ve studiu Kamarád song Herpex, který tvoří ukázku na připravované CD.

http://bandzone.cz/memoriesofperil

 


 

MORAVA

Petr "Doldy" Dolének - zpěv
Jiří "Api" Novotný - kytara - zpěv
Jiří "Jelda" Jelínek - bicí - zpěv
Jaroslav "Y@rin" Lavička - klávesy
Martin Chaloupka - basa

Kapela MORAVA vznikla v roce 1987 ve složení : Fany,Api, Jelda, Fugas, po různých obměnách v kapele hlavně na postu basáka a s příchodem Doldyho se kapela chystá v létě příštího roku vydat další, v pořadí jedenácté CD. Členové kapely působí rovněž na sólové dráze a vystupují na různých soutěžích. Za zmínku stojí např.: Guitar festival 2000 - obsazeno 3. místo.

http://morava-rock.net/

 

NARCOLEPTIC

Ladislav "Fojťas" Fojtík – zpěv
Ladislav "Lacifer" Štolc – kytara
František "Vrbitch" Vrba - bass, zpěv
Honza "Vrbeach" Vrba – kytara
Martin "Pochy" Pochyba - bicí

NARCOLEPTIC vznikl v roce 2004 v Sokolově na západě Čech, tehdy ještě v jiné
sestavě. V nynější sestavě fungujeme od roku 2007 doposud. Hlásíme se k žánru
death-grind.

Vydaná CD:
"Rozřezán" – 2006
"Dissection of my body" - 2009
Cíl kapely:
Co nejdéle hrát kvalitní muziku, bavit a oslovit ten nejširší okruh lidí.

www.bandzone.cz/narcoleptic

 


 

NEUROTIC MACHINERY

Andrew – zpěv
Majkl – kytara
Bart – bicí
Sir – basa
Štembus - kytara

Neurotic Machinery vznikli v druhé polovině roku 2006 a prezentují metal s přívlastky death, thrash, progresive a prvky další hudebních subžánrů. Za čtyři roky své existence kapela odehrála na 200 koncertů a vydala dvě alba. První „Catalept“ vyšlo začátkem roku 2008, druhé a stále aktuální „Opsialgia“ v červnu 2010 ve spolupráci s časopisem Pařát, v nákladu 6000 kusů. „Opsialgia“ vznikla v osvědčeném studiu Šopa. Návrh na kooperaci přijal Petr“Blackie“ Hošek (Cales, ex-Root) a o artwork alba se postaral Jaromír „Deather“ Bezruč (Root, Godless Truth, Vital Remains a další). V této době kapela zpracovává svůj první oficiální klip ke skladbě „Survive“ a vyjíždí na mini tour na podporu aktuálního CD "Opsialgia"

Diskografie: Catalept – 2008 Opsialgia - 2010

www.bandzone.cz/neuroticmachinery

 


 

NEW BLACK WIDOW

Marrk Radič - zpěv
Paul Maro - baskytara
Mirra Kerežan - kytara
George Zelinka - bycí

vznik: 1999
žáner: hard and heavy
oficiálne CD: nie (iba komplačný album)
cieľ: Number 1 v Európe

www.newblackwidow.com

 


 

ODRAEDIR

Petr Matouš (Křen) - rytmická kytara + zadní growl
Jakub Držmíšek (Dub) - vokál
Martin Rexa (Stratokumulus) - solová kytara
Luboš Růžička (Oggy) – basa
David Urban (Artiller) – bicí

Kapela vznikla na podzim roku 2009, ale myšlenka tohoto hudebního projektu je stará už několik let. Od listopadu 2009 začali zkoušet oba kytaristi + bubeník a posléze se k nim připojil zpěvák Dub. Kapela poté vystřídala několik basáků a za rok svého působení dokonce 11 klávesáků, než se ustálila v sestavě, ve které hraje nyní. Průměrný věk kapely je 19-20 let. Žánrově hrajeme paganmetal, který je okořeněný melodickým deathmetalem a obsahuje prvky folku a black metalu. Naše tvorba je blízká kapelám, jako jsou třeba Ensiferum nebo Finntroll.
Ohledně naší diskografie: máme připravený materiál na 5ti skladbové demo s názvem Pagan Forest a 13 skladbové full album s názvem Legends Of The Dark Times, které neobsahuje skladby z dema. Rozpracováno máme ještě 5 skladeb v dalším nadcházejícím albu, které zatím nemá název. Bohužel ale nemáme peníze na nahrání ani toho dema a proto se hlásíme do této soutěže, která má pomoci hlavně mladým kapelám a nabízí slevu na nahrávání desky, případně vítězům nahrávání zdarma. Pevně doufáme, že se nám podaří prorazit a že porota i v nepříliš kvalitních nahrávkách objeví náš potenciál. Náš hlavní cíl je natočit kvalitní desku s dobrým zvukem, která vyzdvihne úroveň české paganmetalové scény a dokáže, že i u nás existují kapely stylově podobné Ensiferum nebo Equilibrium, protože mnoho českých paganmetalových kapel hraje především black metal. Náš další cíl je zahrát si na některém velkém českém festivalu, paganfestu, případně některém ze zahraničních pohanských festivalů.

www.bandzone.cz/odraedir