Fellow

Jaroslav "JJ" Janovský - kytara
Jan Kníže a.k.a. Fanda Vopršálek - kytara
Jonatán "Jone" Svíba - bicí
Radek "Vorda" Voráč - zpěv
David "Dejva" Flídr - basa

V únoru 2011 se na společném koncertě setkávají dva muzikanti Jonda Svíba (bubeník kapely BW) a Jarda Janovský (kytarista kapely Fastbag)..slovo dá slovo a společně začínají po poličských půdách jamovat..občas se někdo přidá a na chvíli je doplní zpěvák Mára ze současných Screaming..nicméně zrod kapely se datuje až od října 2011, kdy přichází exmuzikanti kapely Hospital horror, post zpěváka zaujímá Vorda, Dejva chytá basu a společně vytvářejí kapelu FELLOW.Přes zimu kluci dávají intenzivně dohromady koncertní materiál, natáčejí první homemade singl Deepthroat a společně poprvé vystupují začátkem dubna na soutěžním koncertu Poličský skřivan 2012..vysněná účast na Poličském Rockoupání však kapele uniká. Koncerty přesto přicházejí a spolu s nimi i potřeba obsadit post druhého kytaristy.Po několika námluvách přichází na začátku léta až z daleké Jihlavy Honza Kníže (krycím jménem Fanda Vopršálek), aby už v červenci vystoupil na Srazu hyen, na svém prvním koncertě a zároveň prvním fesťáčku, na kterém FELLOW hrají. V srpnu kapela natáčí ve studiu Zdendy Lipenského
další dva songy do chystaného EP a připravuje se na natáčení klipu a koncertní sezónu......

bandzone.cz/fellow

 

Fleshers

kytara Petr Stejskal 47 alias rogo,
basa Jiří Cígler45 alias bigi,
bubny Martin Brázda 25 alias brzda,
zpěv Bohumil Krajčík 29 alias bob

Název vznikl z důvodů společného podnikaní kytary a basy v masně proto - řezníci, ale už jsme spolu hráli za komančů.

Kapela je z okresu Sokolov (1x Habartov 2x Bukovany 1x Svatava), zkušebna v hospodě u Franty ve Svatavě.

Společných koncertů za 4 roky s velkými přestávkami cca 30.

http://bandzone.cz/fleshers

FOURSQUARE

Nástrojové obsazení:
Peca.H - Kytara, vokál - Petr Hřibňák 18let, DOM - Kytara - Dominik Matúšů 19let, Peca.K - Bicí - Petr Křižan 17let, HODYK - Baskytara - Jakub Hodač 18let

Historie:
podzim 2010 : první začátky u Pecana.K v pokojíku
zima 2011 : první stabilizovaná sestava
léto 2011 : první tři koncerty BlackWayFest Písek, Royal JokeVeselí, Jarošov fest
podzim 2011 : odchod basáka Pavla a 3 koncerty s náhradníkem na postu basové kytary, BlackWayFest Písek, Klub Mír UH, Klub Royal
Zima 2012 : příchod HODYKA na post baskytary koncerty na Aquilibrium fest a několik kol soutěže Emergenza -- 3. místo v brněnském finále.
Jaro 2012 : nahrávka promosinglu ve studiu Šopa
Léto 2012 : Dying Fest no.7 Royal, Tasovské Rockování, RockGroup Milkošť, Stovka, Music Night, Bzenec, Třeba Fest Ostrava a další budou na podzim.

bandzone.cz/foursquare

 

Greymon

Lucie Čmolíková - zpěv
Tomáš Pícl - kytara, zpěv
Ladislav Soutner - baskytara, zpěv
Vít Kraus - klávesy
Karel Winkelhöfer - bicí nástroje

Vydaná CD:
Ďáblova nevěsta (2010)
(předchozí počiny nechť jsou uchovány jen skalním fanouškům)

Stručná historie:
Skupina GREYMON vznikla v létě roku 2000. Minulost je vzhledem k následnému vývoji poněkud nepřehledná. Dřívější sestavy za sebou zanechaly několik nahrávek, spoustu nezapomenutelných koncertů a několik více či méně výrazných stop v médiích. Současná podoba kapely se začala formovat v roce 2007, krátce poté bylo jasno, kudy se bude Greymon v následujících letech ubírat.
Současné tvorbě vévodí neskrývaná retroatmosféra, hravé aranže, bohaté vícehlasé vokály, pompézní klávesy a kytara, která před riffováním dává přednost melodickému prolínání s klávesami. To vše na základu precizní, ale přesto vynalézavé a hravé rytmiky. Výsledkem je mix melodického hardrocku a metalu s vlastním nezaměnitelným rukopisem. V roce 2010 spatřilo světlo světa album "Ďáblova nevěsta", které kapele pomáhá na pomalé cestě k dalším metám. Největším úspěchem Greymonu je však to, že stále zůstává soudržnou partou kamarádů (a to včetně bývalých členů), pro které je hudba tou nejlepší zábavou a odreagováním od pozemských starostí.

www.greymon.wz.cz

 

Hate is Beautiful

Martin "Saic" Malý - Bicí
Milan "Meo" Kazda - Zpěv
Zdeněk "Henk" Hloucal - Basa
Michal "Závod" Závodník - Kytara

Jsme čtyř členná kapela z okolí Městce Králové - hrající styl Hardcore-crossover s českými texy.
CD jsme zatím nevydali žádné, pouze několik Demo nahrávek.
Vznik naší bandy by se asi mohl datovat na první polovinu roku 2012 našeho letopočtu.. ..jsme sebranka z různých kapel a vnikli jsme nenásilně, protože nás to prostě baví! :)

Hate is Beautiful Facebook

 

Heaven

Radek MIČOLA - BASA, AKUSTICKÁ KYTARA, HAVAJSKÁ KYTARA, ZPĚV
Daniel MIČOLA - AKUSTICKÁ KYTARA, KLÁVESY, ZPĚV
Richard PAPRSKÁŘ - BICÍ, VOC.
Jaroslav SMRČKA - KYTARY VOC.
Láďa LYSEK - ZPĚV

Vznik kapely - 1996, z menšími i většími přestávkami kapela existuje dodnes. Mezi největší úspěchy si považujeme CD - Až budou trumpety. K úvodní písničce byl natočen videoklip odvysílaný v hitparádě ESO na tv NOVA a již neexistující hitparádě Sosákova 5 na tv PRIMA. Živé vystoupení ve Snídani s Novou. Koncerty a fesťáky většinou na Moravě a také taneční zábavy, které jsou již minulostí. Momentálně pracujeme na dalším CD, hrajeme výhradně vlastní tvorbu, hudbu i texty si píšeme sami.

http://bandzone.cz/heaven

 

Hemi Head

Jan Vlk - zpěv
Jan Konvalina - kytara
Libor Straka - basa/zpěvy
Martin Horáček - bicí/zpěvy

Neotřelá metalová kapela z Prahy, kombinující nekompromisní tvrdé podklady s obrovskou porcí melodiky a chytlavých refrénů. Koncertní vystoupení HEMI HEAD jsou, dle slov členů kapely, vždy plná energie a syrového kumštu. Kapela má za sebou několik studiových nahrávek a jedno EP s názvem " Leave Them Behind". Největším koncertním byla, krom festivalů, účast na turné po Maďarsku s kapelou Don Gatto (předskokan Pro-Pain na evropském turné).

www.hemihead.cz

 

I WARNED YOU

František Drážďanský (bicí)
Vitalij Novak (kytara 1)
Jiří Frélich (kytara 2)
Tomáš Ertel (Basskytara)
Martin Mazanec (zpěv)

Kapela I Warned You vznikla v Chodově roku 2010 po rozpadu kapely F.O.E.D. Založili bubeník Franz (ex-F.O.E.D.) a ex-basak Cutterred Flesh Roman. Potom se přidali na post kytaristů Fery (ex-F.O.E.D) a Vitalij (Pandemia, Cutterred Flesh). Po krátké době Romana vystřídal Tom a jako zpěvák se nakonec usadil Franta.
V roce 2011 kapela nahrává dvouskladbové demo ve Vyškovském studiu Davos a představuje svůj materiál na pódiích. Koncem září 2012 IWY nahrávají v Davosu aktuální materiál na CD a v současností hledají vydavatele. Na nové nahrávce je slyšet nový zpěvák Maza
10 songu se nese ve stylu modernějšího melodického metalu s vlivy death/core a mapují vývoj kapely I Warned You.

http://bandzone.cz/iwarnedyou

 

Iron Army

Styl - Hard/heavy metal.

Jarek Kučera - kytara.
Petr Kučera - basa.
Jimmi - bicí.
Jirka Vinklárek - zpěv.
Luky Petřek - kytara.

Vznik kapely 2010, Hranice.

Historie:
Jsme kapela hrající melodický hard´n heavy styl. Iron Army založili v listopadu roku 2010 bráchové Petr a Jarda Kučerovi. Po prvotních seznamovacích zkušenostech s ostatními kolegy se nám daří vytvořit první skladby, odehrát první koncerty, podívat se poprvé do studia, zúčastnit se různých soutěží (ve dvou jsme se dostali až do finále), založit si na bandzone svůj profil, natočit nějaké live videa, nafotit hromady fotek a vypít hektolitry piva a slivovice....:-) Na svém kontě máme debutové album " Wheels On The Fire", jež bylo natočeno v říjnu roku 2011 ve studiu SHAARK a čerstvé promo CD "Silent Hunter" , natočené ve stejném studiu v červenci 2012.

www.bandzone.cz/ironarmyheavymetal

 

Into Dust

Jsme pětičlenná banda z Prahy a okolí, která je složena ze členů kapel Burned Inside, In Nomine, Disaster a Rise of Surya

Filip Škobis - Growl, Řev
Jakub Čihař - Kytara
Jan Křížek - Kytara
Marcel Kraft - Basa
Martin Křížek - Bicí

Naše tvorba: Human Nature EP (2012)

Historie:

Projekt Into Dust byl založen v září 2011 kdy se rozpadla kapela Disaster a rozhodlo se, že muziky nenecháme a půjdeme trochu jinou cestou. Tehdy se při rozpadu Disaster dohodl Fíla, Marťas, Máca, Kuba a Bedřich, že něco podniknem. A tak se začlo skládat. Po pár měsících nás opustil kytarista Bedřich a na jeho místo přišel Marťasův brácha Honza. Od té doby hrajeme, hrajeme a hrajeme.

V dubnu 2012 vydáváme svoje první EP Human Nature, které nese myšlenku lidského charakteru a dopadu na naši společnost. Které se však dočká ještě dohrání v podobě 2 dalších písní a posléze vypuštění se vším všudy ven.

Texty, o kterých kapela zpíva se většinou zabývají lidských charakterem a problematikou, která zužuje naši zemi (viz. rasismus, lidské zabijení a nenávist ke všemu). Z hlediska stylu začíná kapela na klasickém metalcore a hardcore a postupně přidává progresivnější prvky do nové tvorby.

Jako první tři akce jsme zahráli v rámci All Heads Rise Tour 2012 a byl to pro nás neskutečný zážitek. Po těchto akcích jsme dostali takovou chuť hrát jako nikdy předtím. Čili očekávejte, že Into Dust budou dále pokračovat a my jen doufáme, že se vám budeme líbit!!!

bandzone.cz/intodust

 

KOKA-Z

Zdeňka Veselková- zpěv
Aleš Kolařík - bicí
Iraklis Karasaridis - elektrická kytara
Kamil Kotek - baskytara

Začátek kapely můžeme datovat do dubna 2010, kdy začali Iraklis Karasaridis (el. kytara) a Aleš Kolařík (bicí) realizovat vlastní hudební nápady a vytvářet první songy. Poté se k nim přidat Kamil Kotek (baskytara) a až v dubnu 2011 Zdeňka Veselková (zpěv). Od té doby nabrala kapela spád, s příchodem nových členů vznikla řada nových skladeb (české, anglické) a již v létě 2011 kapela natočila své první album s názvem FAME.

bandzone/kokaz

 

Koridor

Radek Nohavica - sólový zpěv, flétna
Pavel Němec - kytara, zpěv
Petr Krhovják - basa
Michal Marek - klávesy, zpěv
Petr Krupa - bicí, zpěv

Valašská rocková legenda KORIDOR v 80. a 90. letech patřila ke špičce moravské rockové scény. Vydala CD Souboj titánů, skladba Columbus byla úspěšná v Československém rozhlase, úspěšný byl videoklip Rytíř.
V roce 2011 ohlásila kapela po 15ti letech svůj come back a opět koncertuje po celé Moravě.
Náš cíl - dělat dobrou muziku tak,aby to bavilo nás i lidi, rozšířit pole působnosti za hranice Moravy, vydat CD.

bandzone.cz/koridor

 

Like Fool

Martin Chalupa - zpěv
Mirek Šenfeldr - kytara
Lukáš Michálek - bass k.
Hynek Hubalík - bicí
Jiří Gertner - kytara

Hodonínská foolcoreová hudební partička LIKE FOOL vznikla na jaře roku 1995. V roce 1996 vzniká první demo Everybody's Like Fool a rok nato je na světě další demokazeta s názvem Prepare For All. V roce 1998 kromě množství koncertů dostáváme nabídku předskakovat na česko-slovenském turné finským WALTARI, které úspěšně proběhlo začátkem roku 1999. Do konce roku ještě natáčíme třískladbové demo Král lží (první nahrávka v > rodném jazyce).

V květnu 2000 vzniká první CD počin Kibernetyk Folck. V roce 2002 po vátězství v soutěži klubu Modrá vopice objíždíme česká a moravská města společně s Kashmir 9:41 a Fourth Face. V závěru roku ještě natáčíme druhé CD Nekontrolujem sebe, ni tvé já. Následující rok se účastníme společně s dalšíma partičkama sňůry koncertů s názvem All Metal Tour po celé Moravě. V lednu 2005 natáčíme třetí CD Pusťte nás dál a následuje Elysion Trip Tour 2005. V soutěži Česká rocková liga obsazujeme 3. místo. V roce 2006 využíváme šance zúčastnit se části koncertů na turné Arakain. V tomtéž roce se (z)vrací za mikrofóóón po dvouleté pauze S.L.A.K.H. a v průběhu opětovného plenění českých pódií se pracuje na nových ploužácích. Je tu rok 2008 a s ním i CD S.M.R.T. XXXIII (Skupina Mladých Rockových Talentů s věkovým průměrem 33 let).

http://bandzone.cz/likefool

 

Loco Loco

Matthew - vocal, scream
Kousek - kytara, vocal
Pája Trefil - basa
Petr Honzl - Bicí

Kapela Loco Loco vznikla na začátku roku 2011.
Žánrově se nevyhraňuje, naopak se snaží spolupracovat i s hudebníky různých žanrů, jako je reggae, metalcore nebo hip-hop. Obecně svůj styl ale nazívá rock-screamo.
Cíle kapely jsou jasné, dmýchat s hudebními žánry, a bavit (nejen) pri koncertech sebe a publikum.

www.locoloco.cz

 

Mantinel

Radek Drobný- zpěv
Martin Drobný- kytara, sbory
Milan Kazda- kytara, sbory
Martin Malý- bicí
Milan Dušek- basa

Kapela Mantinel vznikla v roce 2004, kdy zahrála poprvé na oslavě svého kamaráda. Poté se rozhodla díky ohlasu okolí pokračovat na běžných pódií. Její hlavní výhodou byla od začátku vlastn tvorba a choreografie, která se během let neustále rozvíjela. Ačkoliv nebyl vyhrazen přímý styl muziky, věnujeme se převážně Metalu a částečně Hard Coru. Kapela zpívá výhradně česky. Prošli jsme několika personálními změnami, které daly kapele nový rozměr a můžeme tvrdit, že nehrajeme pořád to samé. Kapela oficiálně vydala 2 CD, v roce 2006 CD „MANTINEL“ a v roce 2011“ Chemical Reality“. Mezitím byl natočen singl Továrna zapomnění, na kterou se natočil v roce 2009 klip. Dnes kapela objíždí koncerty a prezentuje nové CD a mezitím skládá materiál k vytvoření klipu na píseň „Hrdinové“, která je na desce Chemical Reality. Naše kapela je cílevědomá a touží hrát po boku známých kapel a procestovat naši vlasti i sousední země.

www.mantinel.info

 

Meresiew

Spadis – zpěv, řev
Roosta – kytara, zpěv
Marthas – baskytara, zpěv
Motalík – bicí

Za vznik kapely MERESIEW lze považovat setkání po jedenácti letech tří bývalých členů táborské metalové formace CERBERUS (Roosta-kytara, Marthas-baskytara a Motalík-bicí), která svou činnost ukončila na jaře 1996. A tak v říjnu 2007 se uskutečnil první jam. Po pár prvních jamech se začali objevovat náznaky skladeb, byli jednoduché a první songy nazpíval Roosta. Pro občasné koncerty si seskupení dává název Meresiew.
Pak kdosi dostal zběsil nápad angažovat zpěvačku. Od jara 2008 do léta 2011 se v kapele vstřídali tři a dlouho trvalo poznání, že tudy cesta nevede. V listopadu 2008 se v kapele na jeden rok oběvil mladý kytarista Fíla. Zásadní rozhodnutí přišlo rozhodnutím angažovat zpěváka a hned první oslovený byl ten pravý. V září 2011 nastupuje do Meresiewu zpěvák Spadis (ex-Born in Comedy, Royal Incest, Matchless.
Vše si sedlo na výbornou a Spadis si během 14 dnů upravil skladby kapely a nazpíval roztočené demo „Zastav se a koukej“. A po 20 dnech v kapele odzpíval první koncert. Spadis nasměruje kapelu trochu jiným směrem a tím začíná nová doba Meresiewu a kapela přidává na koncertní činnosti. Tvoří i nový materiál a v prosinci 2012 vydá EP „Do zdi jít“.
S kapelou je spojen festival RATATA FEST a jeho menší dceřiné odnože. A proto vzniká nový žánr RATATA CORE :) ….......... s tímto žánrem se kapela nechává spojovat a pevně věří, že se to neuchytí a bude jediná svého druhu :)
Cíl je prostý hrát, hrát, hrát a hrát, protože nás to baví.

www.meresiew.cz

 

Modesty & Pride

David Vopat - kytara
Luboš Matys - kytara, zpěv
Filip Matys - baskytara, zpěv
Jan Tolinger - klávesy
Petr Švihlík - bicí

Jsme mladá kapela pocházející z malého městečka Podbořany u Žatce, která se rozhodla zbourat zeď popových kapel v okolí a trochu to tu přikořenit progresivním metalem.

Hrajeme od června 2oo8, kdy jsme si zahráli na Podbořanských slavnostech. Tehdy se náš repertoár skládal z předělávek známých kapel. V té době byl název kapely „Mysterion“ a skládala se z těchto lidí: David Vopat, Filip Matys, Jan Tolinger a Petr Švihlík. Na první koncert se ke kapele připojil Luboš Matys a v této sestavě hrajeme dodnes s novým názvem i logem.

Od té doby jsme zamakali, vydali Demo 2oo9, odehráli desítky koncertů a nyní se jsme vydali naše první oficiální CD – ,,Endless Road pt.1". Podle stopáže našich písní se dá odvodit styl, kterým jsme se vydali – delší písně, založené především na progresivních postupech, prokládaných netradičními metodami metalového zvuku posledních let.

V současné chvíli jsme již společně s naší kmotřičkou Jitkou Válkovou CD ,,Endless Road pt. 1" pokřtili a vrhli se do skládání dalšího materiálu pro novou desku. Se vší skromností můžeme říct, že se máte nač těšit!

bandzone.cz/modestypride