7 Sins of Surviving

Pain (strunný onanér): kytara; main growl, scream, possesed horse
Ondra (strunný masturbátor): solo kytara; deep growl, second vocal
Nika (adolf): klávesy
Jogurth (kotlíkový sadista): bicí
Meph (basový análník) basa, (případné) doŘvávání

Vznik 2010 - Praha

Depress-core
Fall from the seventh heaven (demo - 300ks / vlastní náklady)
Cíl - prorazit do světové scény a udržet se v ní

bandzone.cz/7sins

 

Ad Libitum

Styl: MelodicRockMetal
Město: Kroměříž
Vznik kapely: 2006

Členové a obsazení:
Jiří Kašík - zpěv, kytara
Radim Baštinec - kytara, vokály
Petr Šebela - baskytara, vokály
František Sehnal - Dj/Sampler, vokály
Václav Kašík - bicí, vokály

Kapela Ad Libitum vznikla v roce 2006. Již od začátku se drží stylu MelodicRockMetal, který obohacuje o prvky elektro-crossoveru, punku a popu. Za bezmála 6 let kapela vydala jedno demo CD Dle Libosti (2007), dvě oficiální CD Život je pes (2009) a Dilema (2010), dva singly Day by day (2010) a Pesimista (2011) a v neposlední řadě v lednu 2012 kapela natočila DVD Ad Libitum Pět let naživu!. Za dobu své existence kapela hrála na více jak 200 akcích (BasinfireFest, JamRock 2012, Božkov Fest, ad.), předskakovala kapelám jako jsou Tři sestry, Dark Gamballe, atd. Výhradně české texty naznačují, že kapela se do světa nechystá, ale chce si podmanit domácí scénu. A to úplně do základu!

bandzone.cz/adlibitum

 

Aequilibrium

Stanislav Kotlán - zpěv, kytara
Jiří Šupa - kytara, doprovodný zpěv
Petr Komrska - baskytara, doprovodný zpěv
Ivan Švec - bicí

Kapelu v roce 2006 založili Stanislav Kotlán a Ivan Švec. Zpočátku kapela hrála grunge ala Nirvana, postupem času se však stylově začala ubírat k HC, což přineslo řadu personálních změn. Kapela zatím natočila 2 CD - první s názvem "Aequilibrium", které se nese v duchu grunge a druhé s názvem "Mou krví pluj dál", které je již v duchu HC. V současné době připravujeme materiál na třetí CD, ve kterém se budeme držet HC. Co se týče cíle - chceme hrát koncerty!bandzone.cz/aequilibrium

 

Agassiz

Tomáš Sikora (kytara a zpěv)
Jakub Zemánek (bass kytara)
Martin Sikora (bicí)

Kapela působí od roku 2009, kdy v září toho roku byla založena členy Tomášem a Martinem Sikorou. Žánr se postupně ještě stále vyvíjí, ale nazvali bychom to klasickým metal. Máme za sebou několik desítek koncertů a hodláme v tom pokračovat. První album se stále šperkuje, mělo by vyjít koncem tohoto roku.
A úspěchy? Každý koncert je pro nás úspěchem, protože hudba je v každém z členů kapely to nejdůležitější co má. Doufáme, že se občas někdo najde koho naše hudba osloví a věřte nebo ne každý takový fanda je pro nás tím nejcenějším.

http://bandzone.cz/inexpresion

 

All The Secrets Inside

Vladimír Vlášek (zpěv)
Jiří Harvalík (kytara)
Walter Kölbl (kytara)
Slavomír Varga (basa)
Lukáš Wölfl (bicí)

Jsme kapela z Českého Krumlova zakládající si na moderním metalu kombinující jeho nejrůznější prvky. Vznikli jsme v roce 2011 a ještě jsme nestihli vydat žádné CD. Náš společný sen a cíl je ten, aby se naše muzika líbila co nejširšímu okruhu lidí a aby bylo pro koho hrát a dělat koncerty. Moc rádi bychom se také chtěli dostat do zahraničí a zjistit jak to funguje jinde. Chceme prostě jezdit a hrát dokud nás to nepřestane bavit !!!

http://bandzone.cz/atsi

 

Anime Torment

Sestava:
Tomáš Lev: bicí, Honza Štembera: kytara, Jirka Krejčí: kytara, Ondřej Svoboda: zpěv, Karel Košík: basa

Bio:
Kapela Anime Torment vznikla na podzim roku 2007. Od té doby došlo k několika změnám v sestavě a v lednu 2011 vzniklo EP Sakura, které zakončuje období s dnes již bývalými členy. Na jaře 2011 přichází nový kytarista, se kterým kapela mění radikálně svůj styl, á la The Black Dahlia Murder – moderní death metal.
Za pět let své existence odehráli kluci přes 200 koncertů. Po dvou letech navštívili i několik sousedních zemí. Na jaře 2011 se vydali na své první tour, během které zahráli např. v Holandsku a na podzim téhož roku zavítali do Belgie a na Slovensko. V tuto dobu nahráli singl Domestication a po té na jaře 2012 vydávají svůj debut DEATHWISH, který jim křtí dánská kapela THE PSYKE PROJECT. S těmito dánskými řezníky po té jedou společnou tour, kde nabírají zkušenosti, které předvádějí na letních festivalech. Vrcholem léta je zahrání na MORu. Nyní kapela pracuje na novém materiálu a připravuje se na společnou tour opět s dánskými THE PSYKE PROJECT, se kterými mají projet východ Evropy a Skandinavii.

AT si od soutěže slibují propagaci nové desky a samozřejmě zkušenost na MGM.

bandzone.cz/animetorment

 

Asheron

zpěv - Pavel Strnad, Simona Reindlová
bicí nástroje - Dan Pitra
kytary - Tomáš Pecka, Pepa Fišer
basová kytara - Olaf Pavlík

Kapela Asheron byla založena na jaře roku 2011 dvěma bývalými členy kapely Evarest a třema spolužáky z Ježkovy konzervatoře. Na podzim se ke kapele přidala zpěvačka Simona Reindlová a v tomto složení již téměř rok koncertuje na pódiích pražských klubů (EXITus, Kain, 007, Nová Chmelnice..). Stylově se charakterizuje jako rock-crossover, protože jí nejsou cizí prvky pohybující se od rocku přes powermetal až po metalcore. Celkově směřuje Asheron ke stylové nevyhraněnosti a dává přednost hudebním nápadům před stylovou aranží. V lednu 2013 chystá křest prvního EP.

http://bandzone.cz/asheron

 

a SweetWater Trick

Karel Krejčí - Kytara, zpěv
Jiří Jantač - Basa, zpěv
Tomáš Bartizal - Violoncello
Jiří Kejšar - Bicí

Vznik kapely na konci roku 2004. Žánr Crossover. 1. Cd nahráno v roce 2011, v roce 2012 nahráno demo. Cíl do roku 2013 je nahrát zvukově kvalitní nahrávku.

bandzone.cz/asweetwatertrick

 

Attack The Hero

Pavel Chyška - kytara, Jan Schmid - kytara, Patrik Šafránek - bicí, Nicole
Doležalová - basa, Roman Filus - zpěv

Kapela Attack The Hero vznikla na začátku roku 2012, v současné sestavě intenzivně zkouší 4 měsíce, žánr kapely by se dal definovat jako směs metalcoru a nu-metalu s melodickými hardcore prvky. V roce 2012 nahrála 3 skladby a plánuje v novém roce vydat debutové EP. Kapela chce být svou tvorbou originální a zaujmout posluchače napříč žánry. Cílem kapely je dostat lidi na koncerty a pařit!

bandzone/attackthehero

 

Attacus

Martin Vrzal - zpěv
Olda Šebesta - kytara
Petr Macák - basa
Martin Nečekal - bicí.

Vznik - 2006, současná sestava - 2010, žánr - metal, zatím bez cd.

bandzone.cz/attacus

 

BEAST WITHIN THE SOUND

Nikolay Venep - Growl, Řev
Jules Lamas - Kytara
Máca Kraft - Basa
Martin Křížek - Bicí

Naše tvorba:
Eternal Conflict LP (2012) - album vyjde ke konci tohoto roku.

Historie:
Kapela se začala rodit někdy v roce 2008, kdy bubeník Martin(Disaster) se začal scházet s kytaristy Juliánem ( Khosa,Vibrathorr) a Rudou( Dymytry) .. Vznikají první songy, které už má většinou předpřipravené Ruda z domácího nahrávání... později začne skladby skládat i Julián a netrvá to dlouho a kapela už má opravdu hodně materiálu.. po čase se připojuje basák Michálos. Kapela intenzivně zkouší a začíná dlouhé a vysilující hledání optimálního zpěváka..
Zadaří se až v dubnu roce 2009, kdy do kapely přichází zpěvák Criss (Naked Bridge)... kapela tvrdě maká a nahrává ve zkušebně první tracky se zpěvem.. Criss se poté rozhodně kapelu opustit.. nastává další hledání zpěváka tentokrát naštěstí už ne tak dlouhý a za mikrák nastupuje mr. Nikolay!! zkoušíme a v roce 2010 začíná konečně koncertní činnost. Nastává hluché období kapely a to poté, co se rozhodne přerušit svojí hudební činnost kytarista Julián.. Julián je pro nás tak zásadní v tvorbě materiálu i jako skvělý muzikant a jako osobnost, že jsme se rozhodli nehledat náhradu a přerušit fungování kapely..
Toto hluché období trvá přibližně rok a zbylí členové kapely se vracejí do svých bývalých kapel nebo zakládají nové projekty. V únoru roku 2012 se Julián ozve bubeníkovi Martinovi a takto společně ve dvou kapelu opět obnovují. po pár zkouškách ve dvou Martin osloví basáka Mácu (Into Dust Rise of surya) se kterým hraje ve společném projektu Into Dust a po první zkoušce je jasné, že tahle sestava bude fungovat a Máca dokonale zapadne do naší bandy!! Zbýval už jen zpěv, stačilo zkontaktovat našeho starého dobrého Mr. Nikolaye a ten s velkým nadšením nabídku přijal a poté, co se vrátil ze studií v Portugalsku se ke kapele připojil... Kapela ještě před návratem Nikolaye začala nahrávat své debut CD,které nese název Eternal Conflict a odehrála několik koncertů a to za výpomoci našeho dobrého přítele Zdendy z Rise of surya. Po návratu Nikolaye kapela zkouší a dokončuje práce na CD.
Deska by měla být venku do konce listopadu roku 2012.

bandzone.cz/bwts

 

Bit-a-Nail

Jaroslav "Kokesh" Kubeš - kytara, zpěv (ex-Coward)
Lukáš "Lapáček" Malý - basa (ex-Coward)
Karel "Karlos" Stehlík - kytara
Václav Kořinský - bicí

Stručný profil kapely
V současné sestavě jsme dva roky (tedy od roku 2010). Žánr by se dal shrnout do jednoho slova - Metal. Natočili jsme celkem dvě promo nahrávky, tu druhou letos v aktuální sestavě. Oficiální CD nemáme žádné
a rádi bychom nějaké v budoucnu udělali. Taky bysme se rádi dostali víc do podvědomí fans v ČR.

http://bit-a-nail.com

 

Blackshard

Jan Fikáček - bicí
Tomáš Tomis - kytara, zpěv
Vítězslav Dostál - baskytara, doprovodný zpěv
Václav Homola - kytara

Začátky se datují k červnu 2008, kdy Tom a Honza (Fikus) spolu začali jamovat v garáži. Krátce potom vznikla myšlenka na založení kapely a přidal se baskytarista Víťa. To ovšem stále nestačilo, jelikož kompozice většiny písní byla pro 2 kytary a basu. Proto byl v listopadu 2008 přibrán Wenca, jako solový kytarista. Ten se ovšem v kapele dlouho neohřál a týden před prvním koncertem odešel. Na koncert se stihla najít náhrada, ale byli jsme opět bez kytaristy.
Stále se to s nikým nevycházelo, ale nakonec se nám v březnu 2009 podařilo najít Bruta, který už zůstal na stálo. V této formaci jsme odehráli koncert v Jazz Clubu v Havířově.
12.12.2009 - Po koncertě na ED Hunter festu v dobrém odchází Brut, post kytary opět neobsazen
9.1.2010 - Přidává se k nám Wenca (v pořadí druhý), ten působí v kapele až doposud
16.9.2011 - Online vypuštění debutového CD Mankind Disorder
březen 2012 - Mankind Disorder v hmotné podobě.

www.bandzone.cz/blackshard

 

Blindfold

Marek Motalík - Zpěv, Kytara
David Kroupa - Kytara
Dušan Jakubec - Bass
Jirka Vlček - Bicí

Mluvit o naší historii by bylo velmi krátké, protože naše kapela vznikla asi před rokem. Hrajeme alternativ metal. Našim cílem je hrát pro lidi a dělat hudbu jak se sluší a patří !

http://bandzone.cz/blindfold

 

Bloody Lair

black/death metal z Žatec/Rokycany/Praha/Louny

Heretic - vokál
Lord Obst - kytara
Danny - basa
lord Ghrom - bicí

rok založení 2005

nahrávky: CD Vzestup Zla 2008 vlastní náklad, CDTotal Mayhem 2010 WAR Productions,Portugalsko

facebook

 

Bloody Obsession

Sestava: MiriWolf: growling .... David:kytara .... Secret Looser:kytara .... Čidar:basa .... Ovarus:bicí

Vznik kolem roku 2007, určený hudební směr: deathmetal, během 5 let došlo k různým personálním změnám, cíle součastnosti: vydání plnohodnotného CD a živá vystoupení. Nahrané dvě desky...2008: Fall into the Apocalypse v GM studiu Jablunkov ....2011: News From the Morgue v Shaark studiu v Bzenci. V současné sestavě hrají muzikanti známí mimo jiné z kapel Rubufaso Mukufo, B.T.P., Inferno, G.O.R.E, Tezcatlipoca.

bandzone.cz/bloodyobsessions

 

Born in Pripyat

Martin Bárta – kytara
Jaromír Pavlíček – bicí
Jaroslav Květoň – basa
Denisa Wacková – zpěv
Tomáš Tomášek – zpěv, řev
Aleš Honl- kytara

Kapela funguje od listopadu roku 2007, která byla založena bubeníkem kapely Neurotic Machinery, Martinem Bártou alias Bártem. Původní myšlenkou byl pouhý one-man projekt, který se v roce 2008 proměnil na plnohodnotnou kapelu díky popudu fanoušků, kteří si nás na bandzone poměrně rychle oblíbili. Na začátku roku 2009 vydává kapela první EP, které se kompletně nahrávalo a míchalo u Bárta v pokoji, a tentýž rok vyhrává soutěž Česká rocková liga. Tento, pro nás velký úspěch znamenal hodnotné ceny a možnost zahrát si na letních festivalech. Roku 2010 opouští kapelu kytarista Looser, zpěvák Bekend (Momma Knows Best) i zpěvačka Maki. Kapela hledá dlouho nové členy, kteří do kapely přicházejí po zveřejnění inzerátu v létě roku 2012. Připravují se nové skladby pro nové album, které by se mělo natáčet příští rok. Již jsou ale k poslechu první 2 demo nahrávky z nového materiálu nesoucí názvy "Dead mind walking" a "Midnight run". Kapela hraje moderní metal v kombinaci ženského zpěvu a tvrdého mužského growlu. Náš vzor, ač jsme si to dlouho neuvědomovali ani tím nesměřovali, jsou Němečtí Deadlock. Náš cíl je dostat se opět na velká podia a hrát spousty koncertů a pokračovat tam kde jsme skončili.

bandzone.cz/borninpripyat

 

Coders

Jaroslav Keznikl "Greg" El. kytara, doprovodný zpěv
Jaroslav Švoma "Jarda" El. kytara, doprovodný zpěv
Jakub Mokrý "Suši" Hlavní zpěv, basová kytara
Tomáš Dobrovolný "Lars" bicí

 

Kapela z Vysočiny, která svoje ostruhy získávala na předělávkách svých oblíbenců z žánru rocku i metalu. V roce 2012 kapela vydala ve vlastní produkci svůj první singl "Exitus mojí milé", který definoval dnešní podobu stylu i zvuku kapely. Jejím hlavním rysem je kombinace živočišné úderné metalové hudby s melancholickými českými texty a čistým zpěvem okořeněným občasným screamem.

 

Kapela vznikla roku 2002. Prvními členy byli Jarda 'Greg' Keznikl a Jarda Švoma. Po půl roce se k nim přidal zpěvák a basák Jakub 'Suši' Mokrý a téměř po roce se k nim konečně přidal i bubeník Miloš Štefáček a jeho bratr klávesista Marek. V té době kapela hrála spíše převzaté rockové písně českých interpretů. Současně se k nám přidala ještě zpěvačka Bohunka Krejčová. V této sestavě kapela hrála do roku 2006. Na jaře roku 2006 se zakládající členové po dohodě rozešli s Milošem a Markem a poté i s Bohunkou především kvůli rozdílné představě o budoucnosti kapely. Zbytek kapely opustil vody českého rocku a pustil se do vod metalu. Po krátké době se k nim přidal i nový bubeník Tomáš 'Lars' Dobrovolný. V této sestavě hraje kapela dodnes. Po několika letech hraní převzatých metalových skladeb na motosrazech a podobných akcích se kapela v roce 2009 rozhodla naplno pustit do vlastní tvorby a převzaté skladby ustoupily těm vlastním. Po třech letech koncertování v klubech a na menších festivalech, a po úspěšné účasti v hudebních soutěžích kapela natočila ve vlastní režii svoje první demo "Exitus mojí milé". Momentálně se kapela plně věnuje tvorbě a klubovému hraní a chystá nahrávání prvního studiového alba.

 

 

http://bandzone.cz/coders

 

Contami Nation

Daniel Kouba - Kytara, management, web
Aidee Amei - Zpěv, kytara, hudba
Lukáš Janů - Bicí, dobrá nálada a zkušenosti

Stručný profil kapely:

Vznik 2006, aktivní hraní od 2010, současná sestava od 2011.
Žánr: nu-metal, crossover.
Vydaná cd: Paintings EP (demo - 2010), Ruins of Marble (2011).
Cíl: Díky diverzitě a škále stylů se stát nejlepšími trenéry a získat všechny pokémony... totiž fanoušky. ;)

http://contami-nation.cz

 

Corposant

Jakub Adámek – hlavní vokál
Roman Fianta – kytara, vokál
Jiří Grummich – bicí
Jiří Xaver – basa, vokál
Václav Zima – kytara, vokál

Kapela Corposant vznikla v roce 2005. Jediná personální změna přišla o pět let později, když kapela přibrala vokalistu Jakuba Adámka.
V roce 2009 nahráno demo Mussacra, v roce 2011 pak sedmitrackové EP My Hard Reborn. Z tohoto EP pochází mp3 zaslané do soutěže. Nahráno v ŠOPA a masterováno Tomášem Raclavským.
Za největší úspěchy kapela považuje koncerty s kapelami Exit Ten, Casino Brawl a War From a Harloths Mouth.
Kapela se nestylizuje do žádného specifického žánru, ale inklinuje k metalcore, progresivním, math-metalovým, post-rockovým a velmi okrajově také "djent" prvkům a vlivům. Ty kombinuje určitou specifickou cestou (časté změny rytmu, confusion moments...), která zároveň s identickým zpěvem vytváří hlavní gró kapely. Budoucím cílem kapely je tyto prvky neustále rozvíjet a tvořit stále intenzivnější hudbu, která v lidech při poslechu vyvolá ten správný "WTF" nebo "Holy shit" efekt.

bandzone.cz/corposant

 

Dark Spell

Eva Podvalová - zpěv
Petr Štěpán - klávesy
Jiří Kuba - kytara
Michal Holan - kytara
Lukáš Francl - baskytara
Pavel Šafařík - bicí

Kapela vznikla v roce 2006, ale v současné podobě a směřování funguje přibližně tři roky. Tvoříme vlastní metalovou hudbu s výraznými klávesami a ženským zpěvem. Ovlivňují nás kapely jako Nightwish, Epica, Sirenia nebo
Evanescence. V novém složení máme za sebou téměř 50 koncertů a rádi bychom natočili naše první CD, na které již máme připraven materiál. Právě jsem dokončili první studiový "singl". Naším cílem je co nejvíc koncertovat a bavit hudbou sebe i ostatní.

http://darkspell.cz/

 

Desperate Times

Složení kapely:
Roman Šťulík - Zpěv
Jaroslav Sokol - Bicí
Marek Zdražil - Basa
Vojtěch Hruša - Kytara
Ivo Slavíček - Kytara

Kapela Desperate Times vznikla v říjnu roku 2009. V této době byla kapela ve složení dvou kytar (Honza Tlustý, Roman Šťulík), bicích (Jarda Sokol) a vokálů, o které se součastně s kytarou staral Roman Šťulík.V prosinci se k nám přidal kytarista Filip Dalecký.V tomto roce kapela natočila pomyslné demo, na kterém zazněly počátky vlastní tvorby. Začátkem roku 2010 se kapela začala věnovat vlastnímu studiu s názvem "DT sound" Ve svém domácím studiu se kapela věnovala především vlastní studiové tvorbě. V roce 2011 kapela vydává debutové album s názvem "Pain of Death. V průběhu natáčení CD se k "Desperátům" přidal Mára Zdražil, který obsadil pozici basové kytary. Ve stejném roce se Roman Šťulík vzdal postu kytaristy a nadále se věnuje pouze zpěvu. V létě 2012 nás opouští kytarista Filip Dalecký a kapela má menší koncertní pauzu. Sestavu doplňuje Vojtěch Hrůša. Za nedlouho odchází druhý kytarista Honza Tlustý, kterého nahrazuje Ivoš Slavíček. V současné době kapela pracuje na novém materiálu na další plánované album.

www.desperatetimes.cz

 

Děti pohřebního kvítí

Chytrouš - kytara
Zombi - basa
Luky - bicí
Tomas - zpěv

Kapela DPK vznikla roku 1999 s původní sestavou Chytrouš (kytara), Zombi (basa), Hery (bicí), Malý (zpěv). Během prvních tří měsíců fungování kapely vzniká něco málo přes 10 prvotních skladeb. Po roce hraní a několika koncertech Malý odchází a mikrofonu se ujímá dlouhodobý člen kapely Hubi. V roce 2005 Náchodě ve studiu PULTON vzniklo první album Zrození zla. Přibližně po půl roce od vydání Zrození zla dochází k rozpadu kapely kvůli neshodám a rozdílným názorům na budoucí hudební vývoj a DPK se na delší dobuodmlčují. V roce 2007 se kapela dává znovu do kupy. Z původních členů zůstal Zombi, Chytrouš a za bicí sedá Luky. Pomalu se začíná tvořit nový materiál a roku 2008 se DPK stávají opět kompletní s příchodem zpěváka Tomase. V roce 2011 spatřuje světlo světa zatím poslední nahrávka "Under the reign of madness".

V současnosti máme pár nových skladeb a na dalších se usilovně pracuje. Když všechno dobře půjde, příští rok se chytsáme znovu do studia.

Náš cíl je oslovovat co nejvíce fanoušků na koncertech, hrát a hrát a hlavně hudebně nevyměknout. Máme rádi nářez a o to nám jde.

bandzone.cz/dpkcz

 

Diarrhoea

Jan Válek - Haniss - kytara + zpěv
Jan Složil - Hanes - kytara + hudba
Zdenek Mašlaň - Kelke - basa
Michal Vencko - Venssa - zpěvy + texty
Ondřej Kubošek - Ondrash – bicí

Během roku 2009 se sešli bývalí členové skupiny Diarrhoea s myšlenkou obnovit chod kapely, která vznikla ve městě Krnově v okresu Bruntál někdy v roce 2001,nahrála dvě nahrávky-demonahrávky (viz.historie na Bandzone.cz.). Za léta své existence prošla Diarrhoea mnohými hudebními a personálními změnami, přesunula své místo působnosti do města Opavy. Současná Diarrhoea se pohybuje hlavně ve vodách death-violence metalu. Letos na podzim nahrála, vydala ve vlastním nákladu, novou nahrávku – EP Who was I o čtyřech skladbách. K dalším aktivitám mimo jiné patří pořádání akci No stars Party a Sweet Akt.

Diskografie
Shit for you – 2003
Ready for anal attack – 2005
Who was I - 2012

http://bandzone.cz/diarrhoea

 

D.O.P.

Jirka"Ondrys" Ondrák - Kytara / Vokály
Vlasta Malenovský - Basa / Zpěv
Martin Pejchal- Bicí

Bio:
Kapela vznikla v roce 1997 jako Dreams of Pain. Postupem času se v ní měnili jak členové, tak styl muziky a po třech letech občasného vystupování se kapela rozpadla. V roce 2002, po víc jak roční pauze, zkrácení názvu na D.O.P. se dává kapela znovu dohromady. Mění se jak členové, tak styl hudby. Zkouší se new repec a vyjíždí se na první koncerty. Rok 2006 se stává pro kapelu opět zlomovým.Odchází basista a půl roku po něm i jeden z kytaristů. D.O.P. zůstávají ve třech a pokračují v hraní. Paradoxně zjišťují, že ve třech je to zatím to nejlepší a nejtvrdší období kapely. Chystají se natočit další demosnímek. Je plánovaný na konec roku 2007 nebo začátek 2008. Bohužel ani rok 2008 nezačíná pro kapelu nejlépe.V lednu ohlásil z rodiných a osobních důvodů odchod z kapely i kytarista Shimano a tak se rozhodovalo, jestli vše ukončit nebo pokračovat dál,zvítězila ale chuť hrát a tak do kapely vstupuje po šesti letech nový člen,kytarista Vasquez.Nahrává s kapelou desku OBĚTI, singl STALKING/VÍRA TVÁ a cd RUKU V RUCE. V září 2010-po 30 měsících i on opouští kapelu. NASTÁVÁ OBDOBÍ HLEDÁNÍ.....................Období hledání trvalo opravdu jen pár dní. Usmálo se na nás štěstí a objevili jsme mladého a pro naši muziku zapáleného kytaristu Jirku Ondráka, alias Ondryse. Během měsíce se naučil téměř celý náš koncertní set a tak jsme po měsíci a něco mohli znovu vyrazit na živá hraní. První koncert,který s náma odehrál se myslím povedl více než dobře. Ondrysova nová krev vnáší do naší muziky nové kytarové postupy,které se doufejme objeví na další desce.Nemůžu opomenout ani dalšího člena kapely,který je v naší partě už několik měsíců a který, i když není muzikant, je velice důležitým článkem D.O.P.Je to náš Driver a technik Ivo.

Měsíce plynuly jako voda a Ondrys plně nahradil Vasqueze.D.O.P. pod jeho kytarovým umem získala zpět metalovou tvář.Tvořili jsme nové skladby,některé jsme nakonec zrušili,ale moc jich nebylo a tak jsme se v první půlce roku 2011 zavřeli do našeho domovského nahrávacího studia B&B AUDIO a natočili singl Homo Rattus/ Terč. Ohlasy na nové skldby byli vesměs dobré a tak chuť tvořit dál narostla ještě víc. Během léta jsme se spojili s pány ze společnosti KoSo Hard, která nám nabídla natočit videoklip k písničce TERČ. Na podzim jsme se na to vrhli a výsledek si můžete pustit zde nebo na fejsbůčku. Opomenout nemůžu ani řadu hodně povedených koncertů. Zjistili jsme, že bez hraní to nemůžeme vydržet a i když jsme někdy přijeli stahaný jak péra, jen co zazněly první tóny našeho intra, dali jsme do toho vždycky maximum.

 

http://bandzone.cz/dop

 

Dysangelium

Zdeněk Ulrich – Nekro – Growl, Scream
Ctibor Podmanický – bicí
Petr Dufek – Vihar – kytara
Tomáš Jírek – Dědek – kytara
Otta Lohner – Oťák – baskytara

 

Hudební formace Dysangelium vznikla 10.4.2011. Již od samého založení kapelu doprovázely nepříjemné personální změny, které trvaly bezmála půl roku. V současné době je stav stabilizovaný a vedle zakládajících členů Vihara (ex-kytara Klan) a Ctibora (ex-bubeníka Sabathory) se na chodu kapely podílí ještě Oťák (ex-basa Sinside), Nekro (zpěv Zordon) a druhý kytarista Dědek. Death metal je základním směrem, kterým se Dysangelium ubírá a jehož se hodláme i do budoucna držet. Nijak se však nebráníme experimentům s melodiemi a příbuznými styly. Po boku "smrtícího kovu" tak od nás uslyšíte i spoustu thrashových riffů, či občasných výjezdů do temných vod black metalu.

20. října 2012 jsme v Pardubickém klubu Ponorka pokřtili první CD pod názvem Maniachrist.

 

 

bandzone.cz/dysangelium

 

Eine Kleine Bang Bang

Eine Kleine Bang Bang vznikly v roce 2008,z právě se rozpadající kapely Unlucky Fuckers.
Kapelu založilo jádro“UF“ – Joey(Bicí),Baxx(kytara) a Sikoš(basa),jelikož se Joey scházel ještě s kytaristou Looserem,volba dalšího člena EKBB padla na něj. Po několika odehraných koncertech se k nám na jaře 2009 připojil Mali(zpěv/řev) a zhruba půl roku poté poslední člen Bert(zpěv/řev)..
V srpnu 2010 ,kvůli menším neshodám odchází bubeník Joey,ale jeho místo zhruba po měšící zaplnil nový bubeník Lebi.
V roce 2011 odchází i zakládající člen Looser.
Vznik názvu kapely vymysleli bývalý bubeník Joey s Baxem a Looserem při sledování seriálu The Big Bang Theory… takže za náš název může vlastně doktor Rajesh Koothrappali!!
Svůj vlastní styl prezentujeme jako „Umpalumpa green mad-core“,ale po většinou spíš jako Alternativ/metal,je to asi pochopitelnější..
Na kontě máme jedno EP s názvem Hands of Blood,natočení na vlastní náklady v září 2011.
Cíle jsou ty největší,rádi bychom se dostali do povědomí české metalové scény,kterou uznáváme a velice si jí vážíme.

bandzone.cz/einekleinebangbang

 

Epitaf

Nový Bydžov

Z původně víceméně zábavové skupiny, založené v roce 1999, se lety vykrystalizovala úderná speed metalová formace, která postupem času více a více inklinuje k mimožánrovým ústřelkům. Ve tvorbě Epitaf tak můžeme slyšet orientální motivy, téměř lidový folklor, náznak renesančních melodií a třeba také koketování s dnes velmi populárním gothic metalem. Výhradním autorem hudedních motivů a textů se stává kytarista a doprovodný zpěvák Tom Hansen Treichel. Výsledek je pak dílem celé kapely, kde si každý z dalších hudebníků a hudebnic tělesa Epitaf (zpěv - Radek Drobný, kytara - Martin Drobný, baskytara - Radek Sid Hladík, klávesy - Pavla Novotná a bicí Monika Andělová) dodá právě ten svůj názor. Snem Toma Treichela je vytvořit projekt v podobě rockové / metalové opery. Nápady a myšlenky jsou, ale bude to ještě hodně dlouhá a náročná cesta.

bandzone.cz/epitaf