Dan Pavlík - hudebník, Tortharry

 

Kytarista a vokalista kapely Tortharry od roku 1992. Natočil s Tortharry 7 CD a několik kompilací, z nichž některé vyšly u DWELL Records v USA.

Firemní hráč aparatur Diezel a Laboga. Soudní znalec, tlumočník španělštiny a portugalštiny. Učitel španělštiny na Jiráskově gymnáziu v Náchodě.

Dan Pavlík je hudební maniak, který se orientuje velmi dobře v české, ale i světové tvrdé muzice.

 

 

 

 

 

Bohouš Němec - nezávislý publicista, moderátor

 

Publicistice se věnuje od roku 1994.  Postupně prošel časopisy Rock & Pop, Spark, Beng! Big Beng! Rockshock, kde byl  šéfredaktorem a externě několika dalšími magazíny a deníky. Od roku 1993 je
spolutvůrcem rozhlasové relace Hard Music na Radiu 1, od minulého roku také Hard & Heavy na Radiu Beat. Více než deset let zasedá v různých porotách a soutěžích.

Je dramaturgem hudebního pořadu Živák a spoluautorem knihy o legendě českého metalu , skupině Arakain - 20 let natvrdo.

 

Jan Johan Filip

 

Hudební publicista, šéf redaktor webzinu FOBIA, redaktor PAŘÁTU a webzinu VINYL DISK MUSICK, se hudební publicistice věnuje zhruba deset let, předtím se pohyboval v pořadatelském týmu Open Hell Festu. Metalovou hudbu sleduje od poloviny osmdesátých let, kdy jej nejprve oslovily skupiny CITRON či ARAKAIN a poté zasáhla vlna prvních extrémních kapel, které vystoupily na památných přehlídkách Death Metal Session.

Je autorem celé řady historií tuzemských kapel, např. MASTER´S HAMMER, KRABATHOR, DEBUSTROL, XIII. STOLETÍ, LOVE HISTORY, ASSESSOR, MORIORR, AVENGER, FATA MORGANA, HYPNOTIC SCENERY, ASTRAL, MANIAC BUTCHER, SVATÝ VINCENT..., které vycházely a stále vycházejí v PAŘÁTU. Věnuje se prioritně tuzemské scéně, hromadí vinyly a má slabost pro kapely, které vznikly před drahnými roky.

Kromě hudby nepohrdne dobrou knihou, sleduje sportovní dění, aktivně hraje hokej a věnuje se cyklistice.

 

 

Ladislav Oliva


Spolupořadatel výročních rockových cen Břitva, člen hard & heavy sekce cen Anděl a bývalý člen APH.

Hudební publicistice se věnuje již od roku 1989.  Momentálně píše hlavně pro Abyss, Aardvark, Vinyl Disk Musick a Spike ve Sparku. V minulosti psal
pravidelně pro Whiplash, občas pro Big Beng!, Rock Report, Rock & Pop, Pařát aj. Vydával fanziny Faraon, FUCKer a Bažina, přičemž pod tímto názvem se zúčastnil i několika převážně vinylových kooperací. Prodejně spolupracuje především s Lecter Music Agency. Jeho řev zaznamenaly jednorázové improvizované projekty Faraon a Sračka.

Zabývá se pouze českou scénou, ovšem v poměrně širokém rozpětí veškerého rocku, metalu, punku či hardcoru. Mimo hudbu se intenzivně zajímá o sport a olympismus.

 

 

Bruno


V roce 1986 spoluformoval deathmetalovou skupinu Krabathor z Uherského Hradiště, se kterou posléze vydal 4 řadová CD, první 2 u domácího labelu MONITOR (debutu „Only Our Death Is Welcome“ se prodalo do dnešních dní přes 20 000 nosičů), později u německého vydavatelství MORBID RECORDS. S Krabathorem odehrál přes 400 koncertů po téměř celé Evropě a taky v Jižní Africe nebo v USA, např. po boku Cannibal Corpse, Deicide, Malevolent Creation, Vader apod.
V roce 1999 z Krabathoru odešel, aby založil svou vlastní formaci HYPNOS, která vydala rovněž u Morbid Records, resp. Einheit Produktionen 4 řadová alba, nahrávaná s respektovanými producenty Harrisem Johnem z Německa nebo Børge Finstadem z Norska. HYPNOS odehrál přes 250 koncertů po Evropě, mj. např. Eurotour s MORBID ANGEL, BEHEMOTH, NAPALM DEATH nebo PUNGENT STENCH. Třetí album Rabble Manifesto bylo v roce 2005 nominováno na žánrovou cenu Anděl v kategorii Hard´n ´Heavy. Aktuálně se HYPNOS prezentují novinkovým albem HERETIC COMMANDO / RISE OF THE NEW ANTKRIST.

 

 

 

Porotcem pro Bigbossovu líheň se skupinou odborných poradců z řad muzikantů a s právem veta

Jiří Bigboss Valter - ikona české metalové scény, frontman kapely Root

 

Zpěvák kapely Root a Equirhodont. Zpívá také v mnoha jiných projektech. Textař, spisovatel a překladatel.

Charismatický muž s originálními názory, hlubokým hudebním cítěním, zpěvák a frontman legendární brněnské metalové kapely Root. Když v roce 1987 Jiří Big Boss Valter založil Root, v okamžiku se stal ikonou pro tisíce československých vyznavačů metalu. Oddaní fanoušci chodí na vystoupení skupiny už jedenadvacet let a s nadšením hltají rozhovory s BigBossem ve specializovaných časopisech.