Michal Husák

hudební publicista

Na hudební scéně se pohybuje od roku 1996, kdy se objevil v týmu časopisu Big Beng! Následně od roku 2003 dosud působí v redakci magazínu Rock & Pop. Od roku 2003 je též spojen s metalovým pořadem Madhouse na TV Óčko. V letech 2004-2008 připravoval na ČT2 vložený blok Metal v rámci klipového proudu Velká noční hudba navazujícího na Noc s Andělem.

Od ročníku 2003 je garantem žánrové sekce Hard & Heavy v rámci Akademie populární hudby. Od roku 2003 je též pravidelným přispěvatelem magazínu Pařát a v posledních letech také webzinu Abyss. Přispívá do titulů jako mGuide/Muzikus (od r. 2005) nebo Metal Breath (od r. 2000).

Příležitostně se jeho texty objevují ve Sparku/Spiku, v minulosti v denících Lidové noviny, Metro, Právo i MF Dnes, na portálech Muzikus, iDnes, Freemusic či v magazínu Stereo & Video. V roce 2002 sepsal společně s Jaroslavem Špulákem knižní publikaci Yeah! 1990-2000 mapující rockovou scénu 90. let.

 

Filip Robovski

baskytarista kapely Kryptor

Filip Robovski je baskytaristou legendární metalové kapely Kryptor, která vznikla v 80. letech. Podílel se na řadě projektů, například projekt Leprocide, spolupracoval s Lou Fanánkem Hágenem, nahrál basové party na desce Alkeholu a další. Vždy se zajímal o tvrdou muziku. Sleduje mladou formující se metalovou scénu, ale rád si poslechne dobré kousky metalové scény z let 70., 80. i 90., hlavně z UK, USA a DE provenience, či současnou skandinávskou či balkánskou metalovou scénu. V současnosti působí jako producent / zvukař  mnoha mladých kapel různých stylů. Jeho oblíbeným pořadem je Kapitán Kloss, rád se začte do komiksu Dylan Dog. Fanoušci ho mohou mimo jiné potkat na festivalech Benátská noc na Malé Skále, Noc Plná Hvězd v Třinci a mnoha dalších akcích.

 

Standa Rubáš

moderátor Radia BEAT

Standa Rubas V minulosti redaktor webzinu Metalforever.info.

Od roku 2005 pracuje v Radiu Beat jako moderátor na plný úvazek. Krom "klasického" vysílání Beatu je ke slyšení v několika specializovaných  pořadech:
Naděje Beatu ( soutěžní pořad pro začínající kapely - společně s Michalem Ambrožem - Jasná Páka Hudba Praha),
Rockové škatule (pravidelný pořad o rockové hudbě napříč jednotlivými žánry),
Svěženky a Machří (pořad o kontrastu mezi rockovými legendami a nastupující generací - společně s Vojtěchem Lindaurem),
Hard and Heavy ( pořad o tvrdé hudbě včetně nejextrémnějších metalových formací)

Krom toho funguje jako rockový DJ, autor reklamních scénařů pro několik rozhlasových stanic a hlavně jako rockový a hudební fanoušek!

 

David Třeška

externí hudební redaktor, metalový fanda, zástupce veřejnosti

Metalové hudbě se věnuje už více jak patnáct let a za tuto dobu prošel mnoha styly metalu, čímž svůj záběr značně rozšířil. I nadále se věnuje převážně gothic, dark, doom a symphonic metalu, stejně tak je stále věrný thrash, death a black metalu, kde se zaměřuje především na progresivnější kapely. Své hudební poznatky zvěčnil již v několika webových magazínech, jmenovitě Top Secret či Escape (dnes již bohužel neexistujících) a v současné době se věnuje hudební rubrice v internetovém magazínu Splat  (www.splat.cz). Jako častý návštěvník koncertů a festivalů, zaznamenává především reporty na live vystoupení, ovšem nenechává si ujít ani recenze CD/DVD. V posledních letech se snaží mapovat českou undergroundovou scénu, která je v médiích dost často opomíjena.

 

Jiří Urban

kytarista kapely Arakain

Jiří Urban je spoluzakladatelem a stálým členem heavy metalové kapely Arakain, která byla založena v roce 1982. Při svém povolání špičkového kytaristy používá nástroje značek Gibson, Focus a Kobrle, mezi aparaturami preferuje Mesa Boogie. Jeho oblíbenými kapelami jsou Metallica, Slayer, Pantera, Machine Head, Soilwork. Za své hudební vzory považuje Hanka Marvina, Marty Friedmana, Dimebaga Darrella, Zakka Wyldeho.

Působil jako porotce již několika hudebních soutěžích a má tak s touto činností značné zkušenosti.