PETR KORÁL - moderátor Radia 1, novinář a hudební publicista

Petr KoralHudební publicistice se věnuje od roku 1988. Začínal v časopise Melodie, od roku 1990 psal do nově vzniklého magazínu Rock & Pop, v němž působil až do roku 2002 nejdříve jako redaktor, posléze coby zástupce šéfredaktora. Následně byl dva roky v časopise Rockshock a od té doby je nezávislým publicistou, který dnes spolupracuje především s magazíny a webziny mGuide/Muzikus, Rockshock, Spark/Spike a opět i Rock & Pop. V minulosti externě psal do řady tiskovin, od Reflexu přes Mladou frontu DNES, Lidové noviny, UNI, Mladý svět aj. až po slovenskou mutaci magazínu Metal Hammer.

Od roku 1993 společně s Bohoušem Němcem připravuje a moderuje vlastní metalový pořad „Hard Music“ na Radiu 1, nedávno začal souběžně vysílat další metalovou relaci „Hard & Heavy“ na Radiu Beat, kde už sedm let připravuje i pořad „Uši Radia Beat“. V 90. letech byl scenáristou hudebních pořadů České televize „Rockmapa“ a „Czech Rock Block“.

Kromě zmíněných aktivit se věnuje moderování hudebních festivalů, zasedal a dodnes zasedá v porotě desítek nejrůznějších hudebních soutěží atd. Vyšly mu dvě knihy („Ohlasy písní těžkých“, 1993; „Vzpomínky plíživé aneb Jasná zpráva o Olympiku“, 2002), na další („Beaty, Big Beaty, Break Beaty“, 1998) se podílel coby jeden z kolektivu autorů. Základní biografické údaje o jeho osobě lze najít i v publikaci „Kdo je kdo v České republice“.

 

STANDA RUBÁŠ - moderátor na Radiu Beat

Standa RubasNarozen v Chebu, vystudoval chemii se zaměřením na opticky aktivní materiály. Okolo roku 2002 psal pro webzin Metalforever.info. Od roku 2005 pracuje v Radiu Beat jako moderátor pořadu Hard and Heavy (pořad o metalové hudbě, aktuálně společně s Petrem Korálem a Bohoušem Němcem),
Rockové škatule (pořad na téma - hudební žánry, neznámé kapely z různých koutů světa atd ), Naděje Beatu (soutěž začínajících kapel společeně s Michalem Ambrožem /Jasná Páka - Hudba Praha/), Svěženky a Machři (pořad o kontrastech mezi novými a legendárními kapelami, společně s Vojtěchem Lindaurem). Dále se podílí na promu stanice a funguje jako kreativec.

Mimo to funguje jako DJ. Má velmi kladný vztah k hudbě a to nejen k metalu, ale k rocku jako takovému. Muzika je dobrá nebo špatná, je jedno jaké národnosti nebo žánru.

 

DAVID TŘEŠKA - externí hudební redaktor, metalový fanda, zástupce veřejnosti

David TreskaMetalové hudbě se věnuje už více jak patnáct let a za tuto dobu prošel moha styly metalu, čímž svůj záběr značně rozšířil. I nadále se věnuje převážně gothic, dark, doom a symphonic metalu, stejně tak je stále věrný thrash, death a black metalu, kde se zaměřuje především na progresivnější kapely. Své hudební poznatky zvěčnil již v několika webových magazínech, jmenovitě Top Secret či Escape (dnes již bohužel neexistujících) a v současné době se věnuje hudební rubrice v internetovém magazínu Splat (www.splat.cz).

Jako častý návštěvník koncertů a festivalů, zaznamenává především reporty na live vystoupení, ovšem nenechává si ujít ani recenze CD/DVD. V posledních letech se snaží mapovat českou undergroundovou scénu, která je v médiích dost často opomíjena.

 

MICHAL SAMIEC – baskytarista, redaktor

Michal SamiecBaskytarista pocházející ze Slezska, destinace, kde se u nás metalu tradičně daří. Prošel mnoha seskupeními i žánry, kromě metalu hrál také punk nebo HC. V současné době jako muzikant i posluchač, nejvíce preferuje grind, crust a další extrémní formy. Od roku 2001 je redaktorem časopisu Muzikus, o muzice i jiných věcech psal pro mnoho dalších známých i neznámých magazínů, za všechny například Týden. Stál u zrodu několika nezávislých desek.

Kromě toho také zvukař, manager kapel, organizátor různých, převážně hudebních akcí. Celoživotní závislák na tvrdé muzice se specializací na (nejen) českou a polskou undergroundovou scénu.

 

 

MILOŠ KNOPP - kytarista z kapely Aleše Brichty

Milos KnoppMiloš "MIMI" Knopp - jeden z nejtalentovanějších kytaristů nastupující generace, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka v oboru elektrická kytara. Prošel mnoha seskupeními různých odrůd tvrdé muziky, aby nakonec pevně zakotvil jako kytarista skupin AB Band Aleše Brichty a Merlin Dana Horyny. Jeho kytaru můžeme slyšet na mnoha CD nejen výše zmíněných kapel, protože je také vyhledávaným studiovým hráčem.

O získané zkušenosti se také dělí se svými studenty jako pedagog na mezinárodních konzervatoří. A co je důležité dodat závěrem, je celoživotním posluchačem, fanouškem a milovníkem metalu ve všech jeho formách!